3.miesto našej U15 v konečnej tabuľke súťaže!!!

jún 6, 2022 | Archív

Cez víkend odohrali naše mládežnícke mužstvá posledné tohto sezónne zápasy svojich súťaží:

V nedeľu doobeda nastúpila naša prípravka U11 na záverečný zápas sezóny na ihrisku v Častej. Po slabšom úvode, kedy chlapci dostali dva rýchle góly prehrávali 2:0, ale zmobilizovali všetky svoje sily a duel otočili na konečných 2:7.  Strelecky sa presadili aj naši najmenší strelci. Jeden gól zaznamenal nováčik v tíme Petraš, ďalšie góly pridali Beňovič J., Kulifaj, Kaščák a 3 góly strelil Makýš. Chlapcov treba pochváliť nielen za dnešný výkon, ale aj za celú sezónu, v ktorej zaznamenali výkonnostný pokrok, ukázali veľkú snahu a radosť z futbalu v každom jednom zápase, do ktorého nastúpili. Veríme, že si cez prázdniny poriadne oddýchnu a v  ďalšej sezóne budú pokračovať vo svojom raste a zlepšovaní sa.

Po minulotýždňovej domácej prehre 1:4 s tým istým súperom, cestovali naši žiaci na odvetný zápas o konečné 3. miesto na ihrisko CFK Pezinok Cajla. Na záverečný zápas sa chlapci celý týždeň zodpovedne pripravovali a cestovali nabudení s túžbou po konečnom úspechu.Od úvodného hvizdu rozhodcu si hráči Vištuka verili aj napriek tomu, že súper opäť nastúpil v základnej zostave so staršími a fyzicky silnejšími hráčmi.
Taktika bola od trénerov postavená defenzívne, pretože sme nastupovali len s 11 hráčmi, keďže sa počas sezóny zranili dôležití hráči ( Lukačovič, Turinič ) a preto bolo dôležité dodržiavať taktické pokyny, ktoré hráči dostali. Dôležité bolo dostupovanie súpera pred hranicou pokutového územia a presúvanie sa pod loptou, aby sme súperovi zhustili všetky dôležité miesta na ihrisku. Systém hry sme si nacvičovali na predzápasovom piatkovom tréningu a chalani ho splnili v zápase na jednotku s hviezdičkou . V prvom polčase sme súpera pustili len do jednej veľmi nebezpečnej šance, keď sa na našu bránu rútil osamotený útočník domácich, ktorého  ale pohotovým zákrokom vychytal Viktor Brichta a výrazne podržal mužstvo . Celý prvý polčas sa odohral v dobrom tempe za veľmi teplého počasia a skončil sa zaslúžene bez gólov .Tréneri vedeli, že domáci budú stále aktívni na lopte, naši chlapci často behali bez nej , čo im v horúcom počasí odoberalo množstvo fyzických síl. Napriek tomu sa v 49’ minúte udialo to, na čo sme všetci čakali a načo naši chlapci poctivo trénovali celú sezónu. Najlepší strelec súťaže Matej Babača doslova vystrelil všetkých fanúšikov Vištuka zo sedadiel, keď sa dostal za poliacou čiarou k lopte, využil rozhodenú domácu obranu, predral sa až pred 16-tku a  nekompromisnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre …0:1 !!! Na ihrisku aj v hľadisku vytryskla obrovská dávka emócii. Hráčov na ihrisku bolo treba okamžite ukľudniť, pretože do konca ostávalo ešte veľa minút a bolo sa treba rýchlo skoncentrovať na záverečný tlak domácich, ktorí potrebovali len jeden gól nato, aby si poistil tretie miesto. Výborne hrajúci hráči Vištuka však nedovolili súperovi doslova nič a zvládli aj záver zápasu bez väčších ťažkostí.  Po záverečnom hvizde rozhodcu mohli naši chlapci naplno vypustiť svoje emócie a spolu s trénermi, rodičmi a fanúšikmi mohli naplno začať oslavovať svoj veľký úspech.

Naše mužstvo bolo poskladané suverénne z najmladších hráčov v celej súťaži a napriek tomu skončilo na FANTASTICKOM 3.MIESTE, za čo patrí chalanom obrovská gratulácia a pochvala.
Navyše náš najlepší hráč Matej Babača strelil v sezóne famóznych 35 gólov a jednoznačne ovládol tabuľku strelcov!

Za celú sezónu chlapcom gratulujeme, tešíme sa z ich dosiahnutého úspechu a veríme, že naň nadviažu aj v nasledujúcej sezóne a zabojujú ešte o vyššie priečky.

2% z daní 2023

Milí priatelia, rodičia a priaznivci nášho klubu, ako každý rok, aj tento sa blíži povinnosť odovzdania daňového priznania a zaplatenia dane z príjmov. Máte možnosť sa sami rozhodnúť, či využijete zákonnú možnosť a časť svojich daní poukážete v prospech neziskových...