FANTASTICKÝ ZÁVER JESENNEJ ČASTI SEZÓNY

nov 6, 2022 | Archív

Včera popoludní vyvrcholila na štadióne vo Vištuku jesenná časť V. ligy BFZ ročníka 2022-2023, veľkým šlágrom medzi domácim TJ Slovan Vištuk a lídrom tabuľky FC Slovan Modra.

Včerajší zápas bol vyvrcholením fantastického mesiaca, v ktorom odohrali hráči Vištuka 6 zápasov a nestratili v nich ani jeden jediný bod! Úspešnej sérii predchádzal zápas 8. kola, v ktorom na konci septembra nezvládlo naše mužstvo vystúpenie proti FK Karlova Ves Bratislava a v zápase hranom na ihrisku v Zohori podľahlo súperovi 1-3.

Nikto vtedy netušil, že je to v tomto kalendárnom roku posledná strata bodov a že od tohto zápasu sa naše mužstvo začne predháňať vo výborných výkonoch. Všetko to začalo domácim zápasom 9. kola, v ktorom do Vištuka pricestoval súper z Lamača a po góloch Petrovského a Grossa odíšiel  s prehrou 2-0!

V ďalšom kole cestoval Vištuk na ihrisko nebezpečného TJ Záhoran Kostolište, kde sa mu dlhodobo nedarí. Tentokrát však po výbornom sebavedomom výkone a góloch Drahoša Ochabu, Gabriela Nevesa a Leonarda da Silvu (2x) s prehľadom zvíťazil 4-1!

  1. kolo prinieslo TJ Slovan Vištuk kontumačné víťazstvo 3-0!, keďže súper z Lábu nepricestoval na zápas a nepožiadal v požadovanej lehote o odloženie zápasu. Hráčom padol voľný víkend vhod, mali čas si oddýchnuť, doliečiť si drobné zranenia a pripraviť sa na ďalšie zápasy.

O týždeň neskôr, 22. októbra pricestoval na ďalší domáci zápas do Vištuka súper FK Karpaty Limbach. V nepríjemnom jesennom počasí sa domáci so súperom vôbec nemaznali a už za pol hodinu zápasu bolo 2-0 keď sa trafili Kevin Gross a strelou z diaľky benjamínok mužstva Ondrej Ďuračka. Po prestávke sa k nim pridali Gabriel Neves a kapitán Igor Turinič. Hosti pár minút pred koncom strelili už len čestný gól a odchádzali z Vištuka s prehrou 4-1!

V 13. kole čakal mužstvo TJ Slovan Vištuk posledný tohoročný výjazd na ihrisko súpera, do Svätého Jura. V daždivom počasí, na ploche, ktorá bola na hrane regulárnosti sa odohrával skôr boj ako futbal a bolo takmer zázrakom, že sa nikto z hráčov počas zápasu nezranil. Bolo veľmi dôležité, že sa našim hráčom podarilo streliť rýchly gól z hlavy Leonarda da Silvu, na ktorý nadviazal Gabriel Neves a mohli oveľa pokojnejšie kontrolovať zápas. Domáci, ktorí sa krčia na úplnom chvoste tabuľky bojovali, podarilo sa im dva krát znížiť na rozdiel dvoch gólov, ale dva góly v podaní Riša Petrovského a jeden Adriána Guru rozhodli nakoniec o pohodlnom víťazstve 5-2!

Po sérií piatich víťazstiev sa zraky celého okolia upierali na prvú novembrovú sobotu, kedy sa do Vištuka chystal líder tabuľky, doposiaľ neporazený FC Slovan Modra. Napätie a drobnú nervozitu bolo cítiť počas celého týždňa v obidvoch táboroch. Presakovali správy o prípravách fanúšikov na tento zápas a tréneri mali čo robiť, aby udržali hráčov v sústredení sa na výkon na ihrisku. Počas celého piatku, deň pred zápasom, intenzívne pršalo a bolo riziko, že ihrisko nebude spôsobilé na hru a zápas bude musieť byť odložený. Našťastie bolo ihrisko aj v tomto jesennom čase výborne pripravené, tak ako po celý rok, takže v sobotu o 13:30 sa mohlo očakávané stretnutie začať. Plné „ tribúny“, na ktorých sa tlačilo určite viac ako 400 divákov boli od prvého hvizdu hlavného rozhodcu svedkami výborného rýchleho futbalu. Obidve mužstvá od začiatku dokazovali, že ich výsledky a postavenie v tabuľke nie sú náhodné. Aj keď sa dlhé minúty hralo bez šancí pred bránami, určite sa bolo načo dívať. Výborné individuálne výkony hráčov na oboch stranách, tvrdé, ale férové súboje o loptu, šprintérske súboje na krídlach, taktické šachy v strede ihriska a technické finesy hlavne hráčov s latinsko-americkým pôvodom, ktorých behalo po ihrisku až šesť, dvíhali divákov zo sedadiel. Prvú veľkú šancu si vypracovali hostia, keď po zaváhaní domáceho brankára vykopával v poslednej chvíli z prázdnej brány loptu Frederik Ujhélyi. Hráči domácich boli hosťom viac ako vyrovnaným súperom, dokonca by sa dalo povedať, že boli lepším mužstvom, hoci 100%-nú príležitosť si v prvom polčase nedokázali vypracovať. Kľúčovým zákrokom sa prezentoval domáci brankár Čajkovič, ktorý zneškodnil čistú šancu hostí a udržal polčasový výsledok 0-0. Po zmene strán sa súboje ešte vyostrili, čo vyústilo do viacerých kartových trestov. Najviac nato doplatil hosťujúci Patrik Dvorák, ktorý bol po dvoch rýchlych žltých kartách v 68. minúte vylúčený. Presilovku o jedného hráča domáci takmer okamžite využili. V 71. minúte vybojoval v strede ihriska loptu Hernei Montero, vysunul nabiehajúceho Richarda Petrovského a po jeho prihrávke pred bránu rozburácal fanúšikov domáci kapitán Igor Turinič  1-0!  Hostia boli vývojom zápasu a výkonom domáceho mužstva zaskočení a v oslabení sa im nedarilo vytvoriť si sústavnejší tlak a prinútiť domácich k chybe. Bezchybne zahrala domáca obrana na čele s výborným Dang Vanom, ktorý dokonale vymazal výborných cudzincov v útoku hostí, ktorí počas sezóny nastrieľali veľké množstvo gólov, ale včera vyšli naprázdno. V strede poľa dirigovali hru Hernei Montero s Gabrielom Nevesom, ktorí predčili svojich protivníkov a rýchle krídla Petrovský s da Silvom držali hostí v šachu. Záver zápasu bol nervózny, domáci kontrolovali hru, hostia sa často uchyľovali k protestom smerom k rozhodcovi zápasu a keď proti nim odpískal v 90.minúte pokutový kop po faule na prenikajúceho Ochabu, svoje emócie nezvládli. Richard Petrovský sa nepomýlil a upravil na konečných 2-0! Rozhodca po viacerých slovných útokoch na svoju osobu rozdal zopár žltých kariet, vylúčil hosťujúceho útočníka Aguema a na veľkú radosť domácich hráčov a priaznivcov výborný zápas ukončil.

Skončila sa tak dlhá séria hosťujúceho mužstva bez prehry, ale naopak na našu veľkú radosť sa predĺžila víťazná séria nášho mužstva, ktorá sa natiahla už na 6 zápasov! Vynikajúca atmosféra, o ktorú sa počas zápasu postarali fanúšikovia oboch táborov a neprestávajúce bubnovanie a povzbudzovanie tvrdého jadra vištuckých priaznivcov bolo dôstojným vyvrcholením úžasného mesiaca vištuckého futbalu.

Po striedavých výsledkoch zo začiatku nového ročníka súťaže, po zbytočných stratách bodov v zápasoch so slabšími protivníkmi (Závod, Pezinok – Cajla) sa naše mužstvo výborne rozbehlo, tréneri našli optimálnu zostavu, dokázali vytvoriť výbornú atmosféru v mužstve a to sa okamžite odzrkadlilo na výkonoch aj výsledkoch tímu. Po prvej časti súťaže patrí mužstvu TJ SLOVAN VIŠTUK výborné 4.miesto v tabuľke, s minimálnou stratou 6 bodov na vedúci tím súťaže. Cieľom vedenia klubu bolo figurovať po polovici súťaže v pokojných vodách stredu tabuľky a vyhnúť sa tak od úvodných kôl jarnej časti starostiam a tlaku spojeného so záchranou v súťaži. Mužstvo príjemne prekvapilo a svojim postavením si zároveň na seba vytvorilo príjemný tlak, pretože namiesto záchranárskych prác ich na jar môže čakať pri udržaní aktuálnej výkonnosti kľudne aj prípadný boj o ligový titul.

Na záver prvej časti sezóny patrí poďakovanie všetkým verným fanúšikom, ktorí počas všetkých zápasov stáli za našimi hráčmi a svojim povzbudzovaním a podporou ich nútili k lepším výkonom. Všetci spoločne veríme, že po zaslúženom zimnom odpočinku sa na jar v zdraví spolu opäť stretneme a budeme pokračovať v poctivej práci, ktorá nám bude prinášať spoločnú radosť!

 

 

autor

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...