FK KARPATY LIMBACH – TJ SLOVAN VIŠTUK 0 : 4

máj 29, 2023 | Archív

Po minulotýždňovej prehre 1 : 0 v Lábe, nastúpili včera hráči TJ Slovan Vištuk na ihrisku FK Karpaty Limbach v snahe odčiniť nevýrazný výkon zo Záhoria.

V pozmenenej zostave, keď najmä obrana hrala v nezvyklom zložení, začali hostia tento krát  hneď od úvodu potvrdzovať úlohu favorita. Už po 30 sekundách mali prvú šancu, ale rýchlu akciu po chybe domácich zakončili nepresne. Úvodný gól prišiel hneď v 6. minúte zápasu. Rýchlonohý Leo da Silva vyzvŕtal na krídle dvoch domácich hráčov, našiel vo vnútri pokutového územia Martina Ďuračku, ten si prehodil loptu z pravej nohy na ľavú a strelou z otočky nedal domácemu brankárovi šancu 0 : 1 !  Okamžite po rozohratí zo stredového kruhu sa situácia takmer zopakovala, tento krát však Martin bránu netrafil. Nasledovala séria ďalších šancí, najskôr Drahoš Ochaba hlavičkoval v dobrej pozícii nad bránu domácich, potom strieľali nepresne Gabriel Neves, Hernei Montero a opäť Martin Ďuračka. Hosťom sa druhý gól nedarilo streliť a bolo jasné, že nasadené tempo nemôžu udržal počas celého zápasu. Postupne sa domáci vymanili z veľkého tlaku a opticky sa hra vyrovnala. Domáci sa spoliehali len na nakopávané lopty na vysokých, urastených útočníkov, ktorí zvádzali fyzicky náročné súboje s obranou hostí. Jedinú šancu si dokázali vypracovať po štandardnej situácii, kedy v dobre pozícii hlavičkoval útočník domácich nad bránu Pásztora. Po zmene strán sa hneď v úvode prezentovali peknou akciou opäť hostia, Leo da Silva opäť ušiel domácej obrane, naservíroval loptu svojmu krajanovi Gabrielovi Hernanimu, ale jeho pekná strela z hranice 20 metrov opečiatkovala žrď domácej brány. Hneď nato sa udial ďalší dôležitý okamih zápasu, domáci obranca, ktorý už hral so žltou kartou musel faulovať unikajúceho Benjamína Chobota a rozhodca nemal inú možnosť ako ho poslať pod sprchy. Hostia dostali šancu hrať takmer celý druhý polčas presilovú hru. Ešte viac zatlačili domácich do defenzívy a rozhodnutie bolo len otázkou času. Po zahodených šanciach Martina Ďuračku a Riša Petrovského sa prvý menovaný v 60 minúte  predsa len presadil a z blízka po nezištnej prihrávke Drahoša Ochabu upravil na 0 : 2 ! Domáci si aj v oslabení vypracovali dve sľubné šance, po zaváhaniach už nekoncentrovane hrajúcej obrany hostí. Prvú šancu im zmaril výborným zákrokom Samo Pásztor pri druhej netrafil nikým neatakovaný útočník domácich hlavou už takmer opustenú bránu. To boli posledné možnosti domácich urobiť niečo so zápasom. Postupne ich rýchlonohí hostia rozoberali na krajoch ihriska a do konca zápasu sa po identických individuálnych akciách Benajmína Chobota presadili ešte dva krát. Najskôr peknou strelou do horného rohu Leo da Silva a minútu pred koncom zápasu aj striedajúci benjamínok mužstva Ondej Ďuračka.

Po dobrom, koncentrovanom výkone zvíťazili teda naši hráči jednoznačne 0 : 4 a ukázali lepšiu tvár tohto mužstva.

Na budúci týždeň ich čaká domáci, hodový zápas proti ŠK Svätý Jur. Zápas začína v sobotu 3.6.2023 o 17:30.

 

autor

 

 

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...