FK LAMAČ BRATISLAVA – TJ SLOVAN VIŠTUK 2 : 1

máj 8, 2023 | Archív

V sobotu popoludní nastúpili hráči TJ Slovan Vištuk na ďalší zápas prebiehajúceho ročníka V. ligy BFZ. Tentokrát cestovali do Bratislavy, na ihrisko domáceho FK Lamač. Prvý polčas sa odohrával za neustáleho dažďa, čo vyhovovalo rýchlym hosťujúcim hráčom, ktorí robili domácej obrane obrovské problémy. Už od prvých minút mali hostia hru pod kontrolou a postupne si začali vytvárať šance. Prvú nepremenil už v 5. minúte Daniel Čaputa, potom po priamom kope z veľkej diaľky trafil Róbert Dang Van brvno domácej brány a bolo otázkou času, kedy padne prvý gól. V 13. minúte rozohrával Dang Van priamy kop z kraja pokutového územia, poslal prudký center na hlavu nabiehajúceho Simona Jurčoviča a ten tečoval loptu do protipohybu domáceho brankára a otvoril skóre      0 : 1 ! Po góle hostia v snahe zápas čo najskôr rozhodnúť tlačili domácich pred ich bránu, rýchlonohý krídelník Benjamin Chobot vytváral jednu šancu za druhou, ale vo finálnej časti svojich výpadov zlyhával. Veľakrát sa ocitol za chrbtom domácej obrany, ale v poslednej chvíli volil vždy nesprávne riešenia. Počas stupňovaného tlaku nastrelil Hernei Montero žrď domácej brány a strelu Lea da Silvu vytlačil domáci brankár s námahou na rohový kop. Hosťom sa nedarilo streliť ďalšie góly a podľa futbalových zákonitostí sa dalo očakávať, že sa niečo udeje pred ich bránou. Domáci boli celý prvý polčas pod neustálym tlakom, k lopte sa dostávali len sporadicky a aké – také náznaky ich akcií prichádzali len po obranných odkopoch a brejkoch, ku ktorým im pomáhal podmáčaný terén a rýchly odskok lopty. V 43. minúte vstúpil do zápasu dovtedy presný rozhodca. Spracovanie lopty pred pokutovým územím hostí posúdil ako nebezpečnú hru vysokou nohou, hoci od hosťujúceho obráncu nebol na 3 metre žiadny domáci hráč a nariadil priamy voľný kop z nebezpečnej vzdialenosti. Ten síce hosťujúca obrana zablokovala, ale z nasledujúceho centra po skrumáži vo vnútri pokutového územia, keď sa zdalo, že bol faulovaný hosťujúci brankár sa lopta so šťastím odrazila až tesne pred bránkovú čiaru, kde ju dôrazný hráč domácich dotlačil do siete…..vyrovnané 1 : 1 ! Po zmene strán ustal dážď, hra sa spomalila a upadla do priemeru. Hostia síce držali stále loptu na svojich kopačkách, ale už neboli takí nebezpeční ako v prvom polčase. O strely z diaľky sa pokúšal Hernei Montero, ale mal vychýlenú mušku. Najväčšiu šancu druhého polčasu mal striedajúci Rišo Petrovský, ale zoči voči brankárovi neuspel. Domáci v druhom polčase už neboli pod takým tlakom ako v prvej polovici, častejšie sa dostávali na polovicu hostí, ale k šanciam ich hostia nepúšťali. Zápas rozhodla chyba hosťujúcej obrany, v 73. minúte atakovaný domáci obránca odkopol loptu od svojej brány, hosťujúca obrana si ju nechala zbytočne padnúť za svoj chrbát a po pošmyknutí sa hráča, ktorý mal k nej najbližšie sa domáci útočník pohodlne rútil sám na Samuela Pásztora a bezpečne svoj nájazd premenil 2 : 1! S hosťujúcimi hráčmi tento nečakaný gól otriasol a napriek tomu, že mali pred sebou ešte dostatok času, do konca zápasu sa už k vyrovnaniu nedostali. Záver zápasu bol rozkúskovaný, v druhej polovici veľmi nepresný a tendenčne pískajúci rozhodca nechal domácich hru až komicky naťahovať a úplne tým otupil akékoľvek snahy hostí o vyrovnanie. Domáci vyťažili z minima maximum, hostia doplatili na nepremieňanie šancí v prvom polčase a odchádzajú z Lamača so zbytočnou prehrou 2 : 1

V ďalšom kole sa predstavia hráči Vištuka na domácom ihrisku, kde v sobotu 13. 5. 2023 privítajú o 17 : 00 súpera z Kostolišťa.

 

autor

Súvisiace články