FK PEZINOK CAJLA – TJ SLOVAN VIŠTUK 1:1

sep 2, 2022 | Archív

V nedeľu 28. augusta odohrali hráči TJ Slovan Vištuk zápas 4. kola V. ligy BFZ na štadióne dlhoročného rivala FK Pezinok – Cajla.

Hostia nastúpili na zápas v oklieštenej zostave a s mnohými zmenami, keďže im chýbalo až 10 hráčov základného kádra. Napriek veľkým zmenám podali slušný výkon a do poslednej minúty siahali na dôležité víťazstvo. Po bezgólovom prvom polčase dostal hostí do vedenia v 74. minúte ich kapitán Igor Turinič a zdalo sa, že si odvezú z Pezinka zaslúžene 3 body. Domácich nepúšťali do vyložených šancí a sami naopak mali niekoľko krát na svojich kopačkách druhý gól, ktorý by domácich definitívne položil na lopatky. Ako to však už v športe býva, za nepremenené šance nakoniec pykali. V poslednej minúte zápasu sa rútili v trojici na osamoteného obrancu domácich, avšak úplne zbabrali zakončenie, domáci dostali loptu dlhým nákopom až do ich pokutového územia, kde sa po viacerých nešťastných odrazoch dostala pred osamoteného hráča domácich a ten z ničoho nič vyrovnal na konečných     1-1!

Pre Vištuk je konečná remíza stratou dvoch bodov a znovu sa na vlastnej koži presvedčili, že zápasy sa hrajú do poslednej minúty a neradno súpera držať v hre ľahkovážnym a trestuhodným zahadzovaním gólových príležitostí. Rovnakým spôsobom postrácali v posledných minútach hráči Vištuka veľa zápasov a dôležitých bodov už počas uplynulej sezóny. Na tento jav sa budú musieť zamerať aj tréneri a pripraviť mužstvo tak, aby dokázalo dobre rozohraté zápasy doviezť do víťazného konca.

Čiernou škvrnou zápasu bol likvidačný zákrok domáceho obrancu na najlepšieho hráča Vištuka Martina Ďuračku už v 9.minúte zápasu. Za surový zákrok po odohraní lopty, ktorý zaváňal veľmi vážnym zranením mal byť domáci hráč okamžite vylúčený, ale rozhodca zápasu na prekvapenie všetkých vytiahol len žltú kartu. V druhom polčase však za oveľa menší a hlavne menej nebezpečný faul (stiahnutie rukami za dres v črtajúcej sa šanci) neváhal ani sekundu a vylúčil bez predchádzajúcej žltej karty stopéra hostí Simona Jurčoviča. Aj týmto článkom apelujeme na rozhodcov všetkých výkonnostných skupín, aby chránili zdravie hráčov a nebáli sa vylúčiť nebezpečne hrajúcich a zdravie ohrozujúcich hráčov aj v 1.minúte zápasu. Zároveň apelujeme na všetkých hráčov, aby si vážili jeden druhého a zbytočnými, často premotivovanými zákrokmi neohrozovali nielen amatérske futbalové kariéry, ale aj osobné životy a zdravie svojich protihráčov. Len tak spoločne udržíme slušnosť a férovosť športu, ktorý je nám všetkým na tejto úrovni koníčkom a zábavou.

Hráč zápasu: Peter Peško

 

autor

Súvisiace články