FK Vajnory – TJ Slovan Vištuk 0:2

apr 10, 2022 | Archív

Zápasmi 21.kola pokračovala cez víkend IV. liga Bratislava. Mužstvo TJ Slovan Vištuk sa od začiatku jarnej časti súťaže prestavilo už 3-krát zo 4 doterajších zápasov na ihriskách súperov, tentokrát na periférii Bratislavy vo Vajnoroch. FK Vajnory okupujú kľudný stred tabuľky, takže sa dal očakávať náročný duel, čo sa v prvom polčase aj potvrdilo. Domáci vyrukovali na súpera so silovým, fyzickým futbalom s dôrazom na osobné súboje, k čomu im nahrával aj veľmi nekvalitný a hrboľatý terén. Zápas sa odohrával od začiatku medzi šestnástkami bez vážnejších gólových šancí na obidvoch stranách. Kombinačná hra nášho mužstva nefungovala ideálne a domáci neboli nebezpeční takmer vôbec. Až v druhej polovici prvého polčasu sa objavili ojedinelé náznaky šancí hosťujúceho tímu pred bránkou domácich, z ktorých najväčšiu spálil mladý útočník Adrián Gura, keď v sľubnej šanci napálil loptu len do vybiehajúceho brankára domácich. Keďže ďalšie akcie nepriniesli žiadne šance, odchádzali obe mužstvá do kabín za stavu 0:0.
Začiatok druhého polčasu bol z oboch strán opatrný, čakalo sa na chybu, ktorá prišla v 57.minúte. Po prihrávke od svojich obrancov ju vyrobil domáci brankár, ktorý netrafil skákajúcu loptu a Martin Ďuračka ju pohodlne doviezol až do brány súpera 0-1!
Početná skupina vištuckých fanúšikov na tribúne sa ešte ani nestihla doradovať z prvého gólu a o pár sekúnd bola ich radosť dvojnásobná. Domáci hráči rozohrali loptu zo stredového kruhu po inkasovanom góle, okamžite o ňu prišli, dostal sa k nej Matúš Bielik, ktorý nádhernou prihrávkou medzi stopérmi domáceho mužstva uvoľnil Mateja Tomana a ten sa zoči voči domácemu brankárovi nemýlil  0-2!
Od tohto momentu hralo na ihrisku už iba jedno mužstvo – hosťujúce. Vištuckí hráči vedomí si svojho náskoku aktívne napádali súpera, kombinovali hlboko na útočnej polovici , kontrolovali hru a domácich nepúšťali prakticky do žiadnych šancí. Domáci, ktorí evidentne takýto vývoj zápasu neočakávali, znervózneli, pritvrdili hru, súboje začali byť na hrane a rozhodca musel situáciu riešiť žltými kartami na oboch stranách. Do konca zápasu sa už nič podstatné neudialo, hostia si výsledok s prehľadom postrážili a odvážajú si z Vajnor veľmi cenné víťazstvo.
Okrem výhry a ďalších 3 bodov do tabuľky, si veľkú pochvalu zaslúžia fanúšikovia hostí, ktorí neváhali a prišli vo veľmi slušnom počte podporiť svoj tím aj napriek veľmi chladnému počasiu.
Ďalší zápas čaká mužstvo Vištuka o týždeň, na Veľkonočnú nedeľu, kedy privíta na svojom štadióne ŠK Svätý Jur.

autor

Súvisiace články

Koniec jesennej časti V. ligy BFZ ročník 2023/2024

Koniec jesennej časti V. ligy BFZ ročník 2023/2024

Pred pár dňami sa skončila jesenná časť V. ligy BFZ ročník 2023/2024. Skončila sa veľkým úspechom nášho mužstva, ktoré po výborných výkonoch v druhej polovici úvodnej časti súťaže obsadilo najvyššiu priečku a prezimuje na čele tabuľky. V posledných štyroch kolách...

V.liga BFZ (2023/2024) 9. kolo, 10. kolo, 11. kolo

V.liga BFZ (2023/2024) 9. kolo, 10. kolo, 11. kolo

V. liga BFZ (2023/2024) 9. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK - TJ ČUNOVO 4 : 1 Góly: Gabriel Hernani Simon Jurčovič Filip Peško Leonardo da Silva V. liga BFZ (2023/2024) 10. kolo: LOKOMOTÍVA DEVÍNSKA NOVÁ VES - TJ SLOVAN VIŠTUK 1 : 2 Góly: Martin Duračka 2   V. liga BFZ...