FK VAJNORY – TJ SLOVAN VIŠTUK 1:4

máj 1, 2023 | Archív

V 22. kole V. ligy BFZ nastúpil TJ Slovan Vištuk vo Vajnoroch proti domácemu FK a potreboval konečne naplno bodovať. Vo veternom počasí a na veľmi nekvalitnom teréne to nebola spočiatku vôbec ľahká úloha. Hráči Vištuka síce od začiatku prevzali taktovku zápasu, ale dlho sa im nedarilo prekonať streleckú a hernú krízu zo začiatku jarnej časti súťaže. Všetko mohlo byť ale inak už v prvej minúte zápasu kedy sa rútil Daniel Čaputa sám na domáceho brankára, ale na zlom teréne zvoli zlé riešenie, snažil sa urobiť kľučku, lopta mu odskočila a bolo po vyloženej šanci. Po tomto úvode sa hra dlho odohrával väčšinou v strede ihriska. Vištučania sa snažili kontrolovať loptu, boli častejšie v náznakoch sľubných akcií, ale nepresnosťami sa sami o ne pripravovali. Domáci sa pokúšali o rýchle brejky, ktoré ale končili ďaleko pred bránou hostí. V 26. minúte zobral na svojej polovici loptu pravý obranca Matúš Bielik, preštrikoval sa s ňou cez viacerých domácich hráčov a krížnou strelou z 20 metrov otvoril skóre 0 : 1 !  Radosť hostí trvala len 5 minút. Z nevinnej akcie sa zrodila štandardná situácia z rohu pokutového územia a z prvého centra do pokutového územia v zápase domáci vyrovnali 1 : 1 !  Aj v tomto zápase sa opäť ukázalo, že obrana Vištuka má obrovské problémy s centrovanými loptami pred svoju bránu a takmer pri každom jednom to hrozí gólom v ich sieti. Na tomto aspekte hry budú musieť tréneri s hráčmi veľmi tvrdo zapracovať. Aj včera to bol veľmi lacný gól, keď sa útočník domácich ľahkým klamlivým pohybom odpútal od svojho strážcu a nikým nepokrytý pohodlne z 5 metrov nemal problém nastaviť hlavu a ľahko skórovať. Obdržaný gól s hosťami zatriasol a do konca polčasu sa už nezmohli na jedinú kľudnú, súvislú akciu. Po zmene strán pomohol k obratu hosťom aj silný nárazový vietor, ktorý im fúkal v druhom polčase do chrbta. Dlhými nakopávanými loptami  jednoducho prekonávali domácu obranu a otvárali priestor pre svojich rýchlych útočníkov. Tým sa spočiatku nedarilo tieto lopty využiť, aj keď sľubné príležitosti mali Čaputa, da Silva a najmä Gross, ktorý sa rútil sám na brankára, ale váhal so zakončením a v rozhodujúcej chvíli mu domáca obrana stihla strelu zblokovať. Bolo však len otázkou času, kedy jeden z útokov hostia dotiahnu a strelia druhý gól. Prišlo to v 50. minúte, kedy po úniku da Silvu po pravej strane kopali hostia roh a po následnom centri do 16 – tky sa v skrumáži najlepšie zorientoval Daniel Čaputa a hlavou konečne prelomil streleckú smolu z posledných zápasov 1 : 2 !  Tento gól bol logickým a spravodlivým vyústením diania na ihrisku. Hostia boli lepší, konečne sa ukľudnili, dokázali si prihrať a zápas kontrolovali. Domáci neboli v stave vytvárať si súvislejší tlak, ale priebežný stav im stále dával nádej na vyrovnanie. To takmer prišlo po ďalšej ojedinelej lopte pred hosťujúcu bránu kedy ako už tradične nikým nekrytý hráč domácich hlavičkoval už už do opustenej brány, ale na poslednú chvíľu na bránkovej čiare zasiahol jeden z hráčov hostí a loptu odkopol do bezpečia. Poslednou šancou domácich bol prekvapivá strela z diaľky, ktorá takmer zapadla k tyči, ale Pásztor v bráne hostí zachránil. Ak hostia nechceli tŕpnuť o výsledok až do konca zápasu bolo nutné, aby pridali ešte jeden gól a rozhodli zápas vo svoj prospech. Postarali sa o to dvaja striedajúci hráči Petrovský a Chobot, ktorí dobre vstúpili do zápasu a čerstvými silami položili na lopatky už unavenú domácu obranu. Najskôr po ich kombinácii domáci faulovali Petrovského a z nariadenej penalty sám faulovaný hráč upravil na 1 : 3 !  a minútu nato po ďalšom úniku Chobota ten istý hráč po rýchlej kľučke strelou z hranice 16 – tky uzavrel skóre na konečných 1 : 4 !

Vištuk tak konečne na jar prvý krát dokázal zvíťaziť a snáď odštartoval podobnú sériu, aká sa mu podarila na konci jesennej časti. Mužstvo nato kvalitu jednoznačne má, len je potrebné aby sa hráči zbavili zbytočného tlaku, ktorý si na seba sami vytvorili, hrali s ľahkosťou aká ich zdobila na jeseň  a predvádzanou hrou tešili svojich verných fanúšikov na tribúnach.

V budúcom týždni budú mať nato hneď dve príležitosti. Už vo štvrtok 4.5.2023 o 17:30 privítajú na svojom ihrisku FK Karlova Ves Bratislava a v sobotu 6.5.2023 o 17:00 sa predstavia na ihrisku FK Lamač Bratislava

 

autor

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...