Oščadnica, február 2023 – sústredenie A-mužstva

feb 28, 2023 | Archív

V dňoch 14. 2. – 18.2. 2023 absolvovalo naše A-mužstvo zimné sústredenie v obci Oščadnica, na strednom Slovensku. Vo veľmi príjemnom prostredí penziónu RAMI, ktorého majiteľom je bývalý futbalový reprezentant Rastislav Michalík, si rozložilo svoj tréningový stan 22 hráčov spolu s realizačným tímom a absolvovali počas 5 dní veľmi náročný tréningový program. Tréneri naordinovali každý deň veľmi výživné dvojfázové tréningy v náročnom teréne, ktoré boli zamerané na hrubú kondičnú prípravu, rozvoj vytrvalosti, sily a v neposlednom rade išlo o skúšku morálno-vôľových vlastnosti jednotlivých hráčov. Po náročných dňoch čakala hráčov každý večer regenerácia, sauna, masáže, fyzioterapia, ktoré chlapcom výrazne pomáhali zvládať fyzickú záťaž. O hráčov sa výborne staral personál penziónu, kuchári pripravovali chutné a výživné jedlá, ktoré len tak mizli z tanierov po náročných tréningoch. Tréningový kemp bol výborným miestom na posilnenie vzťahov vo vnútri kolektívu, chlapci sa navzájom povzbudzovali a podporovali pri tréningoch, pri ktorých si neraz užili okrem driny aj veľa dobrej zábavy.  Celé sústredenie hodnotili tréneri a vedenie mužstva ako veľmi vydarené, hráči poctivo odtrénovali všetky naordinované tréningové dávky, sústredenie sa zaobišlo bez zranení a iných nepríjemností, ktoré by mohli narušiť jeho priebeh.

Veríme, že tvrdá práca, za ktorú hráčov musíme pochváliť sa ukáže v blížiacej sa ligovej súťaži  a získané fyzické sily budú dôležitým faktorom pri získavaní potrebných bodov do tabuľky súťaže.

Na záver patrí veľké poďakovanie  Rasťovi Michalíkovi a personálu jeho penziónu za ich starostlivosť a veríme, že sa niekedy sa naše cesty znovu stretnú a podobnú akciu si u nich zopakujeme.

 

 

autor

 

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...