Oščadnica, február 2023 – sústredenie A-mužstva

feb 28, 2023 | Archív

V dňoch 14. 2. – 18.2. 2023 absolvovalo naše A-mužstvo zimné sústredenie v obci Oščadnica, na strednom Slovensku. Vo veľmi príjemnom prostredí penziónu RAMI, ktorého majiteľom je bývalý futbalový reprezentant Rastislav Michalík, si rozložilo svoj tréningový stan 22 hráčov spolu s realizačným tímom a absolvovali počas 5 dní veľmi náročný tréningový program. Tréneri naordinovali každý deň veľmi výživné dvojfázové tréningy v náročnom teréne, ktoré boli zamerané na hrubú kondičnú prípravu, rozvoj vytrvalosti, sily a v neposlednom rade išlo o skúšku morálno-vôľových vlastnosti jednotlivých hráčov. Po náročných dňoch čakala hráčov každý večer regenerácia, sauna, masáže, fyzioterapia, ktoré chlapcom výrazne pomáhali zvládať fyzickú záťaž. O hráčov sa výborne staral personál penziónu, kuchári pripravovali chutné a výživné jedlá, ktoré len tak mizli z tanierov po náročných tréningoch. Tréningový kemp bol výborným miestom na posilnenie vzťahov vo vnútri kolektívu, chlapci sa navzájom povzbudzovali a podporovali pri tréningoch, pri ktorých si neraz užili okrem driny aj veľa dobrej zábavy.  Celé sústredenie hodnotili tréneri a vedenie mužstva ako veľmi vydarené, hráči poctivo odtrénovali všetky naordinované tréningové dávky, sústredenie sa zaobišlo bez zranení a iných nepríjemností, ktoré by mohli narušiť jeho priebeh.

Veríme, že tvrdá práca, za ktorú hráčov musíme pochváliť sa ukáže v blížiacej sa ligovej súťaži  a získané fyzické sily budú dôležitým faktorom pri získavaní potrebných bodov do tabuľky súťaže.

Na záver patrí veľké poďakovanie  Rasťovi Michalíkovi a personálu jeho penziónu za ich starostlivosť a veríme, že sa niekedy sa naše cesty znovu stretnú a podobnú akciu si u nich zopakujeme.

 

 

autor

 

Súvisiace články

Koniec jesennej časti V. ligy BFZ ročník 2023/2024

Koniec jesennej časti V. ligy BFZ ročník 2023/2024

Pred pár dňami sa skončila jesenná časť V. ligy BFZ ročník 2023/2024. Skončila sa veľkým úspechom nášho mužstva, ktoré po výborných výkonoch v druhej polovici úvodnej časti súťaže obsadilo najvyššiu priečku a prezimuje na čele tabuľky. V posledných štyroch kolách...

V.liga BFZ (2023/2024) 9. kolo, 10. kolo, 11. kolo

V.liga BFZ (2023/2024) 9. kolo, 10. kolo, 11. kolo

V. liga BFZ (2023/2024) 9. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK - TJ ČUNOVO 4 : 1 Góly: Gabriel Hernani Simon Jurčovič Filip Peško Leonardo da Silva V. liga BFZ (2023/2024) 10. kolo: LOKOMOTÍVA DEVÍNSKA NOVÁ VES - TJ SLOVAN VIŠTUK 1 : 2 Góly: Martin Duračka 2   V. liga BFZ...