Oščadnica, február 2023 – sústredenie A-mužstva

feb 28, 2023 | Archív

V dňoch 14. 2. – 18.2. 2023 absolvovalo naše A-mužstvo zimné sústredenie v obci Oščadnica, na strednom Slovensku. Vo veľmi príjemnom prostredí penziónu RAMI, ktorého majiteľom je bývalý futbalový reprezentant Rastislav Michalík, si rozložilo svoj tréningový stan 22 hráčov spolu s realizačným tímom a absolvovali počas 5 dní veľmi náročný tréningový program. Tréneri naordinovali každý deň veľmi výživné dvojfázové tréningy v náročnom teréne, ktoré boli zamerané na hrubú kondičnú prípravu, rozvoj vytrvalosti, sily a v neposlednom rade išlo o skúšku morálno-vôľových vlastnosti jednotlivých hráčov. Po náročných dňoch čakala hráčov každý večer regenerácia, sauna, masáže, fyzioterapia, ktoré chlapcom výrazne pomáhali zvládať fyzickú záťaž. O hráčov sa výborne staral personál penziónu, kuchári pripravovali chutné a výživné jedlá, ktoré len tak mizli z tanierov po náročných tréningoch. Tréningový kemp bol výborným miestom na posilnenie vzťahov vo vnútri kolektívu, chlapci sa navzájom povzbudzovali a podporovali pri tréningoch, pri ktorých si neraz užili okrem driny aj veľa dobrej zábavy.  Celé sústredenie hodnotili tréneri a vedenie mužstva ako veľmi vydarené, hráči poctivo odtrénovali všetky naordinované tréningové dávky, sústredenie sa zaobišlo bez zranení a iných nepríjemností, ktoré by mohli narušiť jeho priebeh.

Veríme, že tvrdá práca, za ktorú hráčov musíme pochváliť sa ukáže v blížiacej sa ligovej súťaži  a získané fyzické sily budú dôležitým faktorom pri získavaní potrebných bodov do tabuľky súťaže.

Na záver patrí veľké poďakovanie  Rasťovi Michalíkovi a personálu jeho penziónu za ich starostlivosť a veríme, že sa niekedy sa naše cesty znovu stretnú a podobnú akciu si u nich zopakujeme.

 

 

autor

 

Súvisiace články

V.liga BFZ (2023/2024) 8. kolo:  OŠK LÁB – TJ SLOVAN VIŠTUK  0 : 2

V.liga BFZ (2023/2024) 8. kolo: OŠK LÁB – TJ SLOVAN VIŠTUK 0 : 2

Včera odohralo naše A - mužstvo zápas 8. kola V. ligy BFZ ročník 2023/2024 na ihrisku domáceho OŠK Láb. V chladnom jesennom počasí, na ťažkom teréne nastúpili hráči Vištuka bez viacerých hráčov základnej zostavy, ale už s Martinom Duračkom, ktorý sa vrátil po vypršaní...

V. liga BFZ (2023/2024) 7. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK – ŠK LOZORNO 1 : 1

V 7. kole V. ligy BFZ ročník 2023/2024 sa na ihrisku TJ Slovan Vištuk predstavilo mužstvo ŠK Lozorno. Nováčik súťaže sa od začiatku ročníka prezentuje dobrými výkonmi a výsledkami, preto sa dal vo Vištuku očakávať zaujímavý zápas. Domáce mužstvo nastúpilo na zápas s...