OŠK SLOVENSKÝ GROB – TJ SLOVAN VIŠTUK 0:2

jún 20, 2022 | Archív

Na štadióne v Slovenskom Grobe sa odohral v nedeľu zápas 33. kola IV. ligy  Bratislava medzi domácim OŠK a  TJ Slovan Vištuk.

V horúcom a veternom počasí nastupovali obidve mužstvá s cieľom zvíťaziť. Motiváciou domácich bolo zakončiť oslavy hodov v obci úspechom na ihrisku, hostia potrebovali získať body, aby si zabezpečili účasť v súťaži aj pre budúcu sezónu. Zápas sa od začiatku odohrával v priemernom tempe, s množstvom nepresností a bez vzruchu pred bránami.  Odvážnejší boli domáci, ktorí chceli využiť silný vietor, ktorý im fúkal v prvom polčase do chrbta a pomáhal im vytvárať optický tlak. Nedokázali si z neho však vypracovať žiadnu šancu, ktorá by stála za zmienku. Hráči Vištuka pôsobili zo začiatku ospalým dojmom, nedarila sa im kombinácia, strácali ľahké lopty. Pre domácu obranu boli nebezpečné len útočné náznaky ich bývalého hráča Matúša Bielika a prekvapivé výpady Róberta Dang Vana z pozície stopéra. S blížiacim sa koncom polčasu aktivita domácich opadla a vištučania sa čoraz častejšie objavovali pred ich 16-tkou. V 40. minúte vypracoval Matúš Bielik individuálnou akciou 100%-nú šancu Adriánovi Gurovi, ktorý ju rutinérsky premenil a poslal hostí do vedenia  0-1!  Krátko po rozohratí ponúkli hostia zbytočným faulom na hranici 16-tky domácim šancu na vyrovnanie, ale dobre kopnutý priamy kop výborným zákrokom zneškodnil hosťujúci brankár Čajkovič.  Po polčasovej prestávke sa obraz hry zásadne nezmenil, domáci sa snažili nakopávanými loptami prekonať obranu hostí, ale tá s prehľadom vyriešila všetky situácie a nedovolila domácim takmer nič. S blížiacim sa koncom zápasu hráči Slovenského Grobu čoraz viac riskovali, tlačili sa do útoku a otvárali hosťom šance na brejky. Po viacerých nevyužitých jeden predsa len hráčom Vištuka vyšiel a v 79.minúte Daniel Melich po prihrávke Lukáša Veličku pohodlne uzavrel skóre na konečných    0-2!

Týmto víťazstvom si Vištuk definitívne zabezpečil minimálne 14. miesto v tabuľke, čo by malo znamenať istotu účasti v rovnakej súťaži aj po chystaných reorganizačných zmenách.

O týždeň v nedeľu 26.6.2022 uzatvoria hráči TJ Slovan Vištuk ligový ročník domácim zápasom proti Veľkým Levárom.