🎉 OSLAVY 90. VÝROČIA ZALOŽENIA NÁŠHO KLUBU 🥳

aug 16, 2022 | Archív

V sobotu 6.8.2022 vyvrcholili v areáli futbalového štadióna vo Vištuku celoročné oslavy 90. výročia založenia nášho futbalového klubu. Po dlhých a náročných prípravách sme sa spolu s našimi fanúšikmi, podporovateľmi a priateľmi stretli na celodennej športovo – spoločenskej akcii, ktorá bola oslavou histórie aj súčasnosti futbalu vo Vištuku.

Po úvodných „ zahrievacích“ zápasoch, kedy si naša prípravka zmerala sily s chlapcami z najlepšieho slovenského klubu ŠK SLOVAN BRATISLAVA a naši žiaci porazili spriatelený FC SLOVAN MODRA sa začal oficiálny program osláv spomienkovou slávnosťou odovzdávania ocenení osobnostiam histórie nášho klubu. Uctili sme si ich a ocenili, za ich celoživotnú prácu pre náš klub. Spoločne sme poďakovali takým legendám, ako páni Čaputa, Krajčovič, Tomašovič, Kubliha a mnohí ďalší. Bolo nám cťou privítať na slávnosti aj rodinných príslušníkov tých, ktorí už nie sú medzi nami, ale bez nich by sme sa 90. výročia založenia klubu nikdy nedočkali.

Po skončení slávnostného ceremoniálu za účasti zástupcov obce, zástupcov oblastného futbalového zväzu a ďalších pozvaných hostí sme na trávniku privítali legendy slovenského futbalu, ktoré svojou účasťou dali našej akcii ďalší rozmer. Páni futbalisti ako Ladislav Petráš, Dušan Galis, Vladimír Kinder, Jaroslav Timko, Róbert Semeník a ďalší nebehajú po vištuckom trávniku len tak hocikedy. Spoločne sme si mohli pri ich exhibičnom zápase s našimi OLD BOYS vychutnať a zblízka pozrieť ich futbalový kumšt, z ktorého ani po rokoch nič nestratili. Pre našich chlapcov bola česť zahrať si proti takým hráčom a pre divákov bolo zážitkom mať možnosť doslova si siahnuť na veľké hviezdy slovenského futbalu nedávnej minulosti. Za mužstvo Internacionálov SR dostal príležitosť zahrať si pár minút aj náš dlhoročný hráč a stále aktívny člen A-mužstva Peťo Peško, ktorému sme sa takýmto spôsobom chceli poďakovať za jeho dlhoročné hráčske služby pre náš klub.

Po skončení zápasu si hráči mohli dopriať zaslúžený oddych a fanúšikovia tak mali možnosť porozprávať sa a odfotiť so športovcami, ktorých často sledovali pri televíznych obrazovkách a fandili im v dôležitých zápasoch slovenskej reprezentácie.

V tom čase už bol v plnom prúde sprievodný kultúrny program, počas ktorého návštevníkov zabávali svojimi vystúpeniami hudobné skupiny VIESKA, DORA a ako vrchol večera známa hudobná skupina LE PAYACO.

Počas celého dňa boli návštevníkom k dispozícií aj ďalšie zaujímavé atrakcie, ako interaktívna stena Multiball, laserová strelnica a hra Lovec svetla, ktoré boli lákadlom hlavne pre mládežníkov. Pre najmenších bol pripravený nafukovací hrad, maľovanie na tvár a možnosť povoziť sa na živom poníkovi. Dospelých návštevníkov mohla zaujať možnosť nechať si otestovať svoj zdravotný stav v stane našich partnerov zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne. U MUDr. Ladislava Pasztora, ktorý je výhradným zástupcom a propagátorom livestylového prístroja BEMER,  si mohol každý vypočuť krátku prednášku o jeho účinkoch na ľudský organizmus a na vlastnej koži si vyskúšať  jeho fungovanie. Svojou účasťou prispel aj náš ďalší priateľ a tréner Maroš Molnár, ktorý prezentoval svoju knihu „ Gauč, alebo štastie“ a s každým záujemcom sa pri šťavnatom hamburgeri porozprával o zdravom životnom štýle 😊.

Nemožno opomenúť ani našich ďalších partnerov – spoločnosti JAKO, SHARKANI, FRČKO KLIMA, ELESKO a najmä ATOPS DEVELOPMENT, bez ktorých by sa uvedená akcia nemohla uskutočniť. Všetkým im vyjadrujeme veľkú vďaku, že podporujú náš klub a spoločne nám pomáhajú vytvárať takého zážitky pre našich fanúšikov.

Šport je dôležitou súčasťou nášho života, ale sú aj dôležitejšie veci, na ktorých nám záleží. Rozhodli sme sa urobiť aj niečo pre tých, ktorí potrebujú pomoc a sú odkázaní na starostlivosť iných. V spolupráci s našou dobrou priateľkou, svetoznámou umeleckou sklárskou Gordanou Glass sme zorganizovali charitatívnu dražbu jej umeleckých diel, ktoré nám vo svojej láskavosti poskytla. Za účasti našich priateľov a ľudí s veľkým srdcom sa nám podarilo vyzbierať neuveriteľných 7000 EUR, ktoré sme venovali nadácii COR SANUM Národného ústavu srdcovo-cievnych chorôb v Bratislave. Symbolický šek prišiel prevziať MUDr. Branislav Bezák, ktorý porozprával našim fanúšikom o ich nadácii a činnosti, ktorú vykonávajú pre ľudí, ktorí to potrebujú. Sme veľmi hrdí nato, že týmto finančným príspevkom sa náš klub zaradil medzi prispievateľov a veríme, že vyzbierané finančné prostriedky pomôžu čo najväčšiemu počtu pacientov NÚSCH.

Na záver by sme sa chceli ako zástupcovia futbalového klubu TJ SLOVAN VIŠTUK poďakovať všetkým funkcionárom, hráčom, fanúšikom, podporovateľom, ktorí sa zaslúžili o jeho založenie, rozvoj a fungovanie až do súčasnosti.

Za ich prácu, oddanosť, vernosť a za to, že sa môžeme dnes stretávať v našom peknom areáli a tešiť sa z výkonov našich mužstiev. Za to, že dnes máme možnosť stretávať sa s ľuďmi, ktorí nám fandia a za dlhých 90 rokov spolu vytvorili silnú a pevnú komunitu, ktorá reprezentuje VIŠTUK v širokom okolí.

ĎAKUJEME a tešíme sa na ďalšie roky spoločnej práce a zábavy.

TJ SLOVAN VIŠTUK

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...