Sezóna 2022/2023 – úspech, alebo sklamanie?

jún 19, 2023 | Archív

Konečná tabuľka 2022-2023

V nedeľu vyvrcholila kompletným 30. kolom V. liga BFZ.

Mužstvo TJ Slovan Vištuk privítalo na svojim ihrisku OŠK Slovenský Grob. Zápas začal spomienkovou minútou ticha na počesť tragicky zosnulého Radoslava Kunza, ktorý bol nedávno trénerom obidvoch mužstiev, ktoré sa v nedeľu postavili proti sebe. Zápas bol zároveň rozlúčkou nášho dlhoročného hráča Števa Mizeru s jeho hráčskou kariérou. Po dohode s trénermi nastúpil na symbolických 23 minút, podľa čísla, aké nosil počas kariéry na svojom drese .Števovi týmto ĎAKUJEME za jeho dlhoročné reprezentovanie nášho klubu a želáme mu pevné zdravie a veľa úspechov v osobnom živote.

Zápas bol od samého začiatku jasne v réžii nášho mužstva, už po polčase svietil na svetelnej tabuli stav 3:0 keď sa postupne gólovo presadili po pekných kombinačných akciách Gabriel Hernani a dva krát Martin Ďuračka, ktorý na záver súťaže chytil streleckú formu. Gólov mohlo byť ešte viac, domáci dva krát nastrelili brvno hosťujúcej brány a rozlúčkový gól s kariérou zobral Števovi Mizerovi nešťastným zákrokom na bránkovej čiare hosťujúcej brány Leo da Silva. Po zmene strán sa zápas už len dohrával. Hostia sa vybíjali na diskusiách s rozhodcami, ale futbalovo neukázali počas celého zápasu vôbec nič. Domáci stiahli nohu z plynu, no napriek tomu si dokázali vytvárať veľké šance. Najskôr ich zahadzovali, ako Martin Ďuračka, Dano Čaputa a Frederik Ujhélyi, až im nakoniec musel ukázať ako nato najmladší hráč v zostave, Ondrej Ďuračka, ktorý svoj veľmi dobrý výkon okorenil pekným gólom po individuálnej akcii. Bodku za zápasom, ako aj za celou sezónou 2022/2023 urobil Martin Ďuračka, ktorý na dva krát premenil pokutový kop, zavŕšil svoj hattrick a uzavrel skóre na konečných 5:0!

Sezónu 2022/2023 zakončil TJ Slovan Vištuk na konečnom 5. mieste tabuľky so ziskom 51 bodov v 30 zápasoch. Vzhľadom k tomu, že mužstvo pôsobí v tejto súťaží len druhú sezónu a trvalo veľmi dlho kým sa do nej dokázalo prepracovať, možno považovať uplynulú sezónu za úspešnú. Prevládajú však skôr zmiešané pocity, pretože podľa kvality kádra, ktorým mužstvo disponovalo sa dalo dosiahnuť podstatne viac. Mrzia hlavne zbytočné straty bodov so súpermi z dolnej polovice tabuľky, ktoré nám zabránili bojovať o najvyššie priečky. Teraz bude pred vedením mužstva ťažká úloha udržať káder pokope, v letnej prestávke  mužstvo vhodne doplniť a pred štartom novej sezóny nemôže byť cieľom nič iné, len zisk titulu v nasledujúcej sezóne.

Blahoželáme  k zisku titulu hráčom FC Slovan Modra, s ktorými sme ako jediné mužstvo v súťaži mali aktívnu bilanciu a získali sme v zápasoch s nimi 4 body zo 6.

Na záver sezóny chceme ako každý rok POĎAKOVAŤ všetkým fanúšikom a podporovateľom TJ SLOVAN VIŠTUK za ich celoročnú priazeň a podporu, bez ktorej by sa klub nezaobišiel……….ĎAKUJEME

 

TJ SLOVAN VIŠTUK

 

Súvisiace články