ŠK ZÁVOD – TJ SLOVAN VIŠTUK 1:0

máj 16, 2022 | Archív

Včera pokračovala IV. liga Bratislava kompletným 27. kolom.

Mužstvo Vištuka sa predstavilo na ihrisku tabuľkového suseda ŠK Závod. Hostia nastúpili v značne obmenenej zostave, keďže viacero hráčov základného kádra na zápas z rôznych dôvodov ani nevycestovalo. Od začiatku sa hral priemerný futbal, ktorému chýbalo tempo, hráči obidvoch mužstiev kopili nepresnosti a do šancí sa takmer nedostávali. V strede poľa mali viac z hry hostia, ale nebezpečnejší pred bránami boli domáci. Z ojedinelých protiútokov sa občas dostali pred bránu hostí, ale v koncovke sa nedokázali presadiť. Najzaujímavejším momentom prvého polčasu bola ďalekonosná strela/odkop domáceho obrancu, ktorý z vlastnej polovice prekvapil vysoko postaveného brankára Vištuka a lopta z jeho kopačky opečiatkovala pravú žrď hosťujúcej brány.

V druhom polčase hostia zlepšili hru, lepšie kombinovali a mali trvalú územnú prevahu. Do šancí sa dostávali veľmi ťažko a keď sa už dostali do blízkosti brány domácich, boli v koncovke nepresní. Rýchlymi nábehmi hrozili najmä krídeľníci Bielik s Petrovským, ale sľubné akcie nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Z diaľky to opakovane skúšal Matej Toman, ale bez úspechu. Domáci postupom času podnikali do unavenej obrany hostí rýchle výpady po nakopávaných loptách a dva krát sa dostali až k nebezpečnému zakončeniu. Hostí podržal brankár Smoleňák a raz mu pomohlo brvno, do ktorého napálil loptu v čistej šanci domáci útočník. Už keď sa zdalo, že zápas skončí remízou, fauloval obrana hostí na hranici 16–tky domáceho útočníka a rozhodca odpískal pokutový kop. Domáci ponúknutú šancu využili a v 79. minúte otvorili skóre 1-0!  Okamžite po rozohratí hry sa situácia zopakovala na opačnej strane, kde za chrbát domácej obrany zabehol Matej Toman, bol faulovaný a rozhodca odpískal penaltu aj na opačnej strane. Loptu si postavil na biely bod sám faulovaný hráč, ktorého strelu k ľavej žrdi, ale domáci brankár zákrokom zápasu vyrazil. Unavené mužstvo hostí už nedokázalo v závere vyrovnať a odváža si zo Záhoria trpkú prehru.

V ďalšom kole privítajú hráči Vištuka v sobotu 21.5.2022 o 17:00 na svojom ihrisku FK Jablonové.

 

                                                                                                                autor

Súvisiace články

Koniec jesennej časti V. ligy BFZ ročník 2023/2024

Koniec jesennej časti V. ligy BFZ ročník 2023/2024

Pred pár dňami sa skončila jesenná časť V. ligy BFZ ročník 2023/2024. Skončila sa veľkým úspechom nášho mužstva, ktoré po výborných výkonoch v druhej polovici úvodnej časti súťaže obsadilo najvyššiu priečku a prezimuje na čele tabuľky. V posledných štyroch kolách...

V.liga BFZ (2023/2024) 9. kolo, 10. kolo, 11. kolo

V.liga BFZ (2023/2024) 9. kolo, 10. kolo, 11. kolo

V. liga BFZ (2023/2024) 9. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK - TJ ČUNOVO 4 : 1 Góly: Gabriel Hernani Simon Jurčovič Filip Peško Leonardo da Silva V. liga BFZ (2023/2024) 10. kolo: LOKOMOTÍVA DEVÍNSKA NOVÁ VES - TJ SLOVAN VIŠTUK 1 : 2 Góly: Martin Duračka 2   V. liga BFZ...