ŠK ZÁVOD – TJ SLOVAN VIŠTUK 1:0

máj 16, 2022 | Archív

Včera pokračovala IV. liga Bratislava kompletným 27. kolom.

Mužstvo Vištuka sa predstavilo na ihrisku tabuľkového suseda ŠK Závod. Hostia nastúpili v značne obmenenej zostave, keďže viacero hráčov základného kádra na zápas z rôznych dôvodov ani nevycestovalo. Od začiatku sa hral priemerný futbal, ktorému chýbalo tempo, hráči obidvoch mužstiev kopili nepresnosti a do šancí sa takmer nedostávali. V strede poľa mali viac z hry hostia, ale nebezpečnejší pred bránami boli domáci. Z ojedinelých protiútokov sa občas dostali pred bránu hostí, ale v koncovke sa nedokázali presadiť. Najzaujímavejším momentom prvého polčasu bola ďalekonosná strela/odkop domáceho obrancu, ktorý z vlastnej polovice prekvapil vysoko postaveného brankára Vištuka a lopta z jeho kopačky opečiatkovala pravú žrď hosťujúcej brány.

V druhom polčase hostia zlepšili hru, lepšie kombinovali a mali trvalú územnú prevahu. Do šancí sa dostávali veľmi ťažko a keď sa už dostali do blízkosti brány domácich, boli v koncovke nepresní. Rýchlymi nábehmi hrozili najmä krídeľníci Bielik s Petrovským, ale sľubné akcie nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Z diaľky to opakovane skúšal Matej Toman, ale bez úspechu. Domáci postupom času podnikali do unavenej obrany hostí rýchle výpady po nakopávaných loptách a dva krát sa dostali až k nebezpečnému zakončeniu. Hostí podržal brankár Smoleňák a raz mu pomohlo brvno, do ktorého napálil loptu v čistej šanci domáci útočník. Už keď sa zdalo, že zápas skončí remízou, fauloval obrana hostí na hranici 16–tky domáceho útočníka a rozhodca odpískal pokutový kop. Domáci ponúknutú šancu využili a v 79. minúte otvorili skóre 1-0!  Okamžite po rozohratí hry sa situácia zopakovala na opačnej strane, kde za chrbát domácej obrany zabehol Matej Toman, bol faulovaný a rozhodca odpískal penaltu aj na opačnej strane. Loptu si postavil na biely bod sám faulovaný hráč, ktorého strelu k ľavej žrdi, ale domáci brankár zákrokom zápasu vyrazil. Unavené mužstvo hostí už nedokázalo v závere vyrovnať a odváža si zo Záhoria trpkú prehru.

V ďalšom kole privítajú hráči Vištuka v sobotu 21.5.2022 o 17:00 na svojom ihrisku FK Jablonové.

 

                                                                                                                autor

Súvisiace články

V.liga BFZ (2023/2024) 8. kolo:  OŠK LÁB – TJ SLOVAN VIŠTUK  0 : 2

V.liga BFZ (2023/2024) 8. kolo: OŠK LÁB – TJ SLOVAN VIŠTUK 0 : 2

Včera odohralo naše A - mužstvo zápas 8. kola V. ligy BFZ ročník 2023/2024 na ihrisku domáceho OŠK Láb. V chladnom jesennom počasí, na ťažkom teréne nastúpili hráči Vištuka bez viacerých hráčov základnej zostavy, ale už s Martinom Duračkom, ktorý sa vrátil po vypršaní...

V. liga BFZ (2023/2024) 7. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK – ŠK LOZORNO 1 : 1

V 7. kole V. ligy BFZ ročník 2023/2024 sa na ihrisku TJ Slovan Vištuk predstavilo mužstvo ŠK Lozorno. Nováčik súťaže sa od začiatku ročníka prezentuje dobrými výkonmi a výsledkami, preto sa dal vo Vištuku očakávať zaujímavý zápas. Domáce mužstvo nastúpilo na zápas s...