ŠK ZÁVOD – TJ SLOVAN VIŠTUK 4:2

aug 16, 2022 | Archív

V nedeľu pokračoval nový ročník V. ligy BFZ zápasmi druhého kola. TJ Slovan Vištuk nastúpil na ihrisku ŠK Závod. Zápas sa hral vo veľkej horúčave, čo malo zrejme za následok aj slabšiu koncentráciu oboch mužstiev na úvod zápasu, kedy do 15. minúty padli štyri góly, po dva do každej brány. Domáci sa ujali vedenia po štandardnej situácií už v 5. minúte zápasu hneď z prvej strely na bránu. 1 – 0 !  Okamžite po rozohratí Vištuk vyrovnal po chybe brankára domácich, ktorý pustil do siete ďalekonosnú strelu Dušana Peška. 1 – 1 !  Trvalo iba ďalších päť minút a po chybe v obrane hostí domáci opäť viedli, keď zo situácie zaváňajúcej ofsajdom dorazili do opustenej brány na 2 – 1 ! Divoký úvod však pokračoval a hneď vzápätí vištučania pekne zakombinovali na súperovej polovici a Matúš Bielik prudkou strelou z hranice 16-tky vyrovnal na 2 – 2 !  Až po tomto góle sa mužstvá akoby ocitli v zápase a začal sa hrať „normálny“ futbal. Viac z hry mali hostia, ktorí umne kombinovali a dostávali sa do nebezpečných priestorov pred bránou domácich, kde im ale vo finálnej fáze chýbal pokoj a väčšia individuálna kvalita. Náznaky šancí už ostali do konca prvého polčasu nevyužité a tak išli mužstvá do kabín za vyrovnaného stavu. Po prestávke sa obraz hry nezmenil a bolo jasné, že mužstvo, ktoré strelí vedúci gól bude mať veľkú šancu dotiahnuť zápas do víťazného konca. Hosťom sa to nepodarilo, hoci mali obrovskú šancu po priamom kope Dang Vana, ktorý brankár domácich vyrazil len pred seba, ale ani trojica hosťujúcich hráčov nedokázala dopraviť loptu do siete domácich. Postupne začali hosťom dochádzať sily, čo fyzicky disponovanejší domáci dokázali využiť. V 63. minúte nechali traja hosťujúci hráči odcentrovať domáceho krídeľníka do 16-tky, kde sa v osobnom súboji presadil domáci útočník Malík a svojim druhým gólom v zápase upravil na 3 – 2 !  Hosťom sa od daného momentu úplne rozsypala ich hra, prestali kombinovať a posielali jednu dlhú loptu za druhou na svojich útočníkov, ktorí sa ale proti robustným domácim obrancom nedokázali presadiť. Domáci sa sústredili na defenzívu, z ktorej vyrážali do rýchlych brejkov do otvorenej obrany hostí. V 83. minúte im jeden vyšiel a po kombinácií pred bránou hostí upravili na konečných 4 – 2 !

Úvodný zápas vištučanom na ihrisku súpera teda nevyšiel a nedokázali nadviazať na úvodnú výhru z prvého kola.  Liga pokračuje tretím kolom už v sobotu 20.8.2022, kedy Vištuk privíta o 17:00 na svojom ihrisku súpera z Jakubova.

 

  Hráč zápasu :  neurčený

 

autor

Súvisiace články

Koniec jesennej časti V. ligy BFZ ročník 2023/2024

Koniec jesennej časti V. ligy BFZ ročník 2023/2024

Pred pár dňami sa skončila jesenná časť V. ligy BFZ ročník 2023/2024. Skončila sa veľkým úspechom nášho mužstva, ktoré po výborných výkonoch v druhej polovici úvodnej časti súťaže obsadilo najvyššiu priečku a prezimuje na čele tabuľky. V posledných štyroch kolách...

V.liga BFZ (2023/2024) 9. kolo, 10. kolo, 11. kolo

V.liga BFZ (2023/2024) 9. kolo, 10. kolo, 11. kolo

V. liga BFZ (2023/2024) 9. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK - TJ ČUNOVO 4 : 1 Góly: Gabriel Hernani Simon Jurčovič Filip Peško Leonardo da Silva V. liga BFZ (2023/2024) 10. kolo: LOKOMOTÍVA DEVÍNSKA NOVÁ VES - TJ SLOVAN VIŠTUK 1 : 2 Góly: Martin Duračka 2   V. liga BFZ...