TJ ČUŇOVO – TJ SLOVAN VIŠTUK 1:1

mar 20, 2023 | Archív

Po zimnej prestávke sa cez víkend začala 16. kolom jarná časť V. ligy BFZ. Naše mužstvo nastúpilo na svoj prvý majstrovský zápas v novom kalendárnom roku na ihrisku v Čuňove. Po intenzívnej zimnej príprave sa už všetci nevedeli dočkať konečne súťažného zápasu a od príchodu do Čuňova bolo cítiť z hráčov veľké odhodlanie a zároveň miernu pred zápasovú nervozitu. O 15hodine rozhodca pískol do píšťalky a  zápas sa začal. Prvé minúty vyzerali veľmi opatrne z oboch strán, ale to vydržalo naozaj iba krátko. Už v 5.minúte sa podaril našim rýchly útok po ľavej strane, ktorý domáca obrana odvrátila na rohový kop, z ktorého po centri Leonarda Da Silvu, staronová posila, Daniel Čaputa,  poslal loptu hlavou za chrbát domáceho brankára – 0:1 ! Skvelý úvod našich zaskočil domácich, ktorí sa počas celého prvého polčasu nevedeli dostať do žiadnych šancí. Kopali 3-4 rohové kopy, ktoré ale neboli vôbec nebezpečné a naša obrana si s nimi ľahko poradila. Naše mužstvo malo územnú prevahu, ale rovnako nevedelo nájsť kľúč od súperovej obrany. Hra sa  odohrávala poväčšine  v strede ihriska a do konca prvého polčasu sa už nič zaujímavé pred bránami neudialo. Po zmene strán hra nabrala na obrátkach a začali sa objavovať aj šance. Najskôr naši hráči zahodili 2-3 veľmi sľubné šance, potom prišlo k  poľaveniu v koncentrácii a domáci prevzali iniciatívu. Začali sa postupne aktívnejšie tlačiť pred našu bránu, ale obrana bola naďalej pozorná. V 81. minúte zápasu, po sérii rohových kopov nedokázali naši hráči upratať loptu do bezpečia, domácim sa ju podarilo pretlačiť  do 16-tky a náhodnou strelou prekonali nášho brankára. Ten si  na loptu siahol,  ale nedokázal ju vytlačiť mimo brány a  tá skončila v sieti 1:1 !  Bol to zbytočný gól, o ktorý si ale naše mužstvo svojou ľahkovážnosťou pri zakončeniach vo vyložených šanciach koledovalo. Do konca zápasu zostávalo pár minút, ale naši sa nechceli zmieriť s remízou a zatlačili domácich pred ich bránu. V posledných minútach postupne spálili „tutovky“ Daniel Čaputa, Igor Turinič aj Richard Petrovský a tak zápas skončil trocha trpkou remízou 1:1, s ktorou boli  určite spokojnejší domáci hráči. Naši odchádzali z ihriska mierne sklamaní, ale už o týždeň majú šancu v domácom prostredí ukázať oveľa väčšiu efektivitu v zakončení proti súperovi zo Závodu.

 

autor

Súvisiace články