TJ SLOVAN VIŠTUK – FK DANUBIA VEĽKÝ BIEL 1:1

sep 5, 2022 | Archív

 

V sobotu sa na štadióne vo Vištuku odohralo ďalšie stretnutie V. ligy BFZ ročníka 2022-2023.  V 5. kole hostil TJ Slovan Vištuk nováčika súťaže FK Danubia Veľký Biel.

Na výborne pripravenom trávniku, ako je už vo Vištuku dobrým zvykom, sa predstavilo mužstvo, ktoré sa ako nováčik súťaže pohybuje od prvých kôl na jej špici. Hostia dokazovali svoju kvalitu hneď od prvých minút zápasu. Boli futbalovejší, rýchlejší, kombinačnejší ako domáci a predvádzali hru, na ktorú sa dobre pozeralo. Jednoduchými narážačkami prekonávali domáci stred poľa a mali hru od začiatku pod kontrolou. Domáci hráči sa síce snažili, ale vzhľadom k tomu, že tréneri museli opäť improvizovať so zostavou, ich hra bola kostrbatá, plná nepresností a poväčšine prvého polčasu sa len bránili. Mohli sa však spoľahnúť na takmer bezchybne fungujúcu defenzívu, v ktorej opäť dominoval stopérsky veterán Peter Peško. Za celý prvý polčas sa nezrodila vyložená šanca ani na jednej strane, preto bola polčasová bezgólová remíza logickým vyústením diania na ihrisku. V druhom polčase sa stretnutie vyrovnalo, domáci si začali viac veriť v práci s loptou a hostia vytušili, že to s nimi nebudú mať vôbec ľahké. V rozpätí medzi 60. až 70. minútou hráči Vištuka zatlačili súpera, predviedli rýchle akcie po krídlach, kde hosťom robil veľké problémy mladučký Ondrej Ďuračka, po ktorého centroch to pred bránou hostí horelo. Gól visel vo vzduchu. Domáci sa ho nakoniec aj dočkali. V 70. minúte po faule na Bielika zahrával Turinič priamy voľný kop a posadil ho na hlavu Petra Peška, ktorý okorenil svoj výborný výkon pekným gólom! 1-0!  Po pretrápenom prvom polčase a zlepšenej hre od začiatku druhého si domáci vedenie zaslúžili. Úplne otupili hru Veľkého Bielu z prvého polčasu a hostia odrazu pôsobili bezradným dojmom. O to väčšia škoda pre domácich bola, že inkasovali gól z nevinnej akcie súpera, ktorá vôbec nepôsobila nebezpečným dojmom. Domáci hráči v domnienke, že rozhodca odpíska faul na polovici ihriska prestali hrať, hostia dostali loptu pred 16-tku a ľahkou, tečovanou strelou do horného rohu brány vyrovnali v 78. minúte na 1-1!  Domáci sa veľmi hnevali na rozhodcu, ale za pár okamihov mu mohli ďakovať, že neodpískal proti nim pokutový kop po zrážke domáceho brankára s útočníkom hostí. Tento krát sa na rozhodcu hnevali hostia, ale keďže predtým odpustil im pokutový kop za jednoznačnú ruku v ich 16-tke, bolo asi správne, že chyby urobil na obidvoch stranách a nepoškodil tým ani jedno mužstvo. Koniec zápasu sa už len dohrával a napokon aj skončil zrejme zaslúženou remízou 1-1.

Mužstvo z Veľkého Bielu ukázalo, že ak bude predvádzať takýto zaujímavý futbal, bude sa radiť medzi ašpirantov na popredné priečky tabuľky. Domácich zase treba pochváliť za bojovnosť a zlepšenú hru v druhom polčase, kedy ukázali, že vedia aj napriek oslabeniam v zostave hrať rovnocennú partiu aj s futbalovejším protivníkom.

Šnúru zápasov, v ktorých bodovali budú chcieť hráči Vištuka natiahnuť už v sobotu 10.9.2022  na ihrisku v Devínskej Novej Vsi, kde nastúpia o 16:30 hod. na zápas 6. kola.

Hráč zápasu: Peter Peško

 

autor

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...