TJ SLOVAN VIŠTUK – FK JABLOŇOVÉ 0:2

máj 22, 2022 | Archív

IV. liga Bratislava pokračovala cez víkend ďalším, 28. kolom.

TJ Slovan Vištuk privítal na svojom ihrisku FK Jabloňové. Domáci hráči si po posledných nepresvedčivých výkonoch chceli napraviť chuť a získať dôležité body do tabuľky. Ako je v posledných kolách už zvykom, Vištuku chýbalo opäť zopár kľúčových hráčov, čo sa pri šírke kádra, s ktorým v súťaži pôsobia javí ako veľký problém. Do zápasu vstúpili domáci odhodlane, snažili sa byť aktívni, ale ich hra pôsobila bezzubo, unavene, nervózne. Držali síce loptu častejšie na svojich kopačkách, ale pred bránu hostí sa takmer nedostávali. Hostia z Jabloňového, ktorí po jesennej časti viedli tabuľku súťaže, neukázali vo Vištuku žiadny oslnivý výkon, no napriek tomu im to stačilo na zisk 3 bodov. Priebeh zápasu výrazne ovplyvnila 9. minúta, v ktorej domáci zbytočne stratili loptu na vlastnej polovici, dostal sa k nej hosťujúci útočník Velický a strelou z veľkej diaľky prekvapil Smoleňáka v domácej bráne 0-1!   Inkasovaný gól domácimi otriasol a trvalo dosť dlho, kým sa upokojili a začali predvádzať hru, ktorá spĺňala štvrtoligové parametre. Postupne si vypracovali zopár šancí zo štandardných situácií, z ktorých vytvorili zmätky v obrane hostí, ale loptu do brány súpera dopraviť ani z bezprostrednej blízkosti nedokázali. Vo veľkých šanciach sa ocitli aj obaja útočníci domácich, Dang Van a Gura, ale ich zakončenia len dokazovalo kŕč, v ktorom sa hráči Vištuka momentálne nachádzajú. V 38. minúte hostia udreli z ničoho nič druhý krát. Po ojedinelom rohovom kope odvrátila domáca obrana loptu pred 16-tku, kde si ju spracoval nikým neatakovaný Masarovič a peknou strelou zvýšil na 0-2! Po zmene strán sa domáci snažili, zatlačili súpera na vlastnú polovicu, ale ďalšie náznaky šancí ostali opäť nevyužité. Postupom času začali hráčom Vištuka dochádzať fyzické sily, ani hráči z lavičky nepriniesli výraznejšie oživenie a bolo jasné, že dôležitý zápas nezvládnu. Hráči Jabloňového bez väčších ťažkostí ubránili svoje vedenie a po končenom hvizde rozhodcu sa tešili zo svojho víťazstva.

Vištučania si môžu spraviť chuť a konečne sa chytiť výsledkovo už v stredu, kedy nastúpia na ihrisku v Kostolišti. V nedeľu 29.5.2022 potom privítajú na svojom ihrisku FK Karpaty Limbach.

 

autor

Súvisiace články

Koniec jesennej časti V. ligy BFZ ročník 2023/2024

Koniec jesennej časti V. ligy BFZ ročník 2023/2024

Pred pár dňami sa skončila jesenná časť V. ligy BFZ ročník 2023/2024. Skončila sa veľkým úspechom nášho mužstva, ktoré po výborných výkonoch v druhej polovici úvodnej časti súťaže obsadilo najvyššiu priečku a prezimuje na čele tabuľky. V posledných štyroch kolách...

V.liga BFZ (2023/2024) 9. kolo, 10. kolo, 11. kolo

V.liga BFZ (2023/2024) 9. kolo, 10. kolo, 11. kolo

V. liga BFZ (2023/2024) 9. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK - TJ ČUNOVO 4 : 1 Góly: Gabriel Hernani Simon Jurčovič Filip Peško Leonardo da Silva V. liga BFZ (2023/2024) 10. kolo: LOKOMOTÍVA DEVÍNSKA NOVÁ VES - TJ SLOVAN VIŠTUK 1 : 2 Góly: Martin Duračka 2   V. liga BFZ...