TJ SLOVAN VIŠTUK – FK KARLOVA VES BRATISLAVA 4 : 1

máj 4, 2023 | Archív

Vloženým kompletným 23. kolom dnes pokračovala V. liga BFZ.

Na ihrisko piateho mužstva tabuľky do Vištuka pricestoval tabuľkový sused z Karlovej Vsi Bratislava.  Pekné jarné počasie a predzvesť dobrého futbalu prilákalo do hľadiska pomerne slušnú návštevu vzhľadom nato, že sa hralo cez pracovný deň. Obidve mužstvá od začiatku potvrdzovali očakávania a diváci videli svižný, zaujímavý futbal. Na oboch stranách ukazovali hráči slušnú kvalitu a hra sa prelievala zo strany na stranu. Dlhé minúty sme síce nevideli žiadnu vyloženú gólovú šancu, ale aj tak sa divákom futbal musel páčiť. Domáce prostredie velilo hráčom Vištuka byť aktívnejší, podnikali rýchle výpady po stranách ihriska, ale vo finálnej fáze chýbalo viac rozvahy a pokoja na kopačkách. Hosťom dobre pracovala stredová os, kadiaľ sa od stopérov snažili kolmými prihrávkami dostávať do hry nebezpečného útočníka Savčinského, ktorý hrozil domácej obrane. Tá však všetky zárodky nebezpečných akcií zlikvidovala a držala hostí na dištanc. Prvú vyloženú šancu mal na hlave domáci útočník Daniel Čaputa, ktorý po na krátko zahratom rohovom kope zoči – voči brankárovi zaváhal a nedôrazné zakončenie dokázal hosťujúci brankár zázračne odvrátiť. Za krátko nato však už domáci udreli. Bežala 42. minúta zápasu, kedy sa v 16 – tke hostí tlačil do zakončenia kapitán domácich Igor Turinič, hostia ho zastavili na hranici faulu, rozhodca však nechal pokračovať v hre a po priťuknutí Kevina Grossa peknou strelou k ľavej žrdi otvoril skóre Gabriel Hernani 1 : 0!  Hostia z protiútoku takmer okamžite vyrovnali, domáca obrana ustupovala, spomínaný Savčinský vystrelil spoza pokutového územia a Samuel Pásztor v domácej bráne mal čo robiť, aby vytiahol loptu na rohový kop. Ten domáca obrana odvrátila a veľmi presný a suverénny rozhodca ukončil prvý polčas. Po zmene strán sa ešte poriadne ani nezačalo hrať, hostia prepadli v útočnom pásme a po rýchlom výpade Lea da Silvu si našiel loptu pred pokutovým územím Hernei Montero a strelou k žrdi nedal brankárovi hostí žiadnu šancu 2 : 0 ! Po druhom góle sa hra ešte viac rozbehla, hostia boli nútení otvoriť hru a tlačiť sa viac na polovicu domácich, ktorým sa ale zákonite otváral priestor na rýchle brejky. Náznaky rodiacich sa ďalších šancí domáci nevyužili a prišiel trest. Po ľahkovážnom bránení rohového kopu nechali traja domáci hráči prejsť súperovho hráča s loptou až hlboko do vnútra pokutového územia, kde šikovne zavadil o vyhýbajúceho sa Luana da Silvu a rozhodca bez váhania ukázal na biely bod. Loptu si postavil Peter Koporec a znížil na 2 : 1! Domácimi gól neotriasol, nezačali sa báť o výsledok, ale naopak ešte vystupňovali tempo a jasne na ihrisku dominovali. V 65. minúte zahrával Hernei Montero priamy voľný kop, našiel hlavu Luana da Silvu a ten odčinil svoj penaltový zákrok 3 : 1 ! Vištučania od tohoto momentu definitívne ovládli hru, dovtedy ako – tak pevnej hosťujúcej obrane začala robiť problémy rýchlosť domácich krídelníkov a pred ich bránou to každú chvíľu horelo. V 74. minúte unikal hosťujúcej obrane Rišo Petrovský, bol faulovaný a nariadenú penaltu bezpečne premenil na štvrtý gól domácich 4 : 1 ! Ďalšie góly už domáci nepridali, hoci šance nato mali Petrovský, Gross aj striedajúci Chobot. Divákov však zabávali najmä legionári v domácom drese, ktorí si zápas užívali a technickými finesami nútili fanúšikov k častému potlesku.  Zrodilo sa teda zaslúžené víťazstvo domáceho tímu, ktorý ukázal svoju kvalitu a snáď definitívne zažehnal krízu zo začiatku jarnej časti.

Pokračovať v zlepšených výkonoch budú môcť hráči Vištuka hneď o dva dni, keď v sobotu 6.5.2023 nastúpia o 17:00 na ihrisku v Lamači na zápas 24. kola.

 

 

autor

 

 

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...