TJ SLOVAN VIŠTUK – FK KARPATY LIMBACH 2:2

máj 30, 2022 | Archív

 

Víkendovými zápasmi pokračovalo kompletné 30. kolo IV. ligy Bratislava. Na ihrisku vo Vištuku sa predstavili hráči FK Karpaty Limbach.

Podľa postavenia v tabuľke boli hostia miernymi favoritmi, ale domáci povzbudení  prekvapujúcou, ale zaslúženou remízou v Kostolišti nastupovali odhodlaní konečne zvíťaziť na domácom ihrisku a upevniť si svoje postavenie v tabuľke. Od začiatku zápasu sa hral svižný futbal. Urastení hráči hostí začali lepšie, fyzickou hrou prevyšovali domácich a vytvorili si územnú prevahu podporenú nebezpečnými nakopávanými loptami na hrotových útočníkov. Obrana domácich však fungovala spoľahlivo, nepúšťala hostí do šancí a hra sa pomaly vyrovnala. Vištučania začali lepšie kontrolovať loptu, prestali strácať ľahké lopty v strede ihriska a kombinačnou hrou začali hostí prevyšovať. Postupne sa tlak na polovici Limbachu stupňoval a začali prichádzať šance domácich. Najskôr nepremenil svoj nájazd Martin Ďuračka, po ňom nepochodil ani Robert Dang Van, ktorého strely obrana hostí dva krát na poslednú chvíľu zablokovala a keď úž ďalšia strela prešla, skončila na ľavej žrdi hosťujúcej brány. To už domáci ale viedli 1-0! , keď sa po jednej z mnohých pekných, rýchlych kombinačných akcií v strede ihriska odhodlal k strele z hranice pokutového územia Richard Petrovský a s pomocou žrde otvoril skóre zápasu. Hostia boli v tom čase pod veľkým tlakom a len nepresné a nedôrazné zakončovanie domácich hráčov znamenalo, že prehrávali len o jeden gól.  S blížiacim sa koncom prvého polčasu domáci nepochopiteľne poľavili, pustili hostí do zápasu a po zbytočných chybách boli radi, že polčas skončil nakoniec ich vedením. Po zmene strán sa nestihli diváci ešte ani poriadne usadiť na svoje miesta a tí, čo sa zabudli pri bufetoch nevideli druhý gól domácich hráčov. V 47. minúte si loptu rýchlo vymenili Ochaba s Ďuračkom, druhý menovaný vbehol do pokutového územia a s prehľadom povedľa vybiehajúceho brankára zvýšil na 2-0!  Hostia zaskočení úvodom druhého polčasu kopili chybu za chybou, nedokázali podržať loptu na svojich kopačkách a nebyť výborných zákrokov ich brankára, ktorý vychytal čisté šance Ochabu, Ďuračku, Dang Vana, bolo by zrejme už dávno pred koncom zápasu rozhodnuté. S blížiacim sa koncom zápasu nič nenasvedčovalo tomu, že by malo prísť k zvratu v zápase. Opak bol však pravdou. Ako je už v posledných zápasoch zvykom,  vištučania nezvládajú závery zápasov a inkasujú v nich góly, ktoré ich stoja lepšie výsledky. Tak tomu bolo aj včera. Z nenápadnej akcie hostia najprv v 77. minúte znížili na 2-1!  a 10 minút nato po skrate domáceho brankára, ktorý nezmyselne po zachytení lopty kopol atakujúceho protihráča, dostal od rozhodcu červenú kartu a daroval hosťom pokutový kop,  vyrovnali na konečných 2-2!

Po konečnom hvizde rozhodcu sa hostia tešili z bodu, ktorý im domáci doslova darovali a hráči Vištuka neveriacky po sebe pozerali a nechápali, ako mohli stratiť ďalší takto rozohratý zápas. Pokiaľ si domáci včas neuvedomia, že takýmito nedisciplinovanými skratmi jednotlivcov, aké predviedol včera ich brankár, ľahkovážne strácajú dôležité body, môže sa im stať, že práve tieto body im budú v  konečnom zúčtovaní zásadným spôsobom chýbať!

Ďalší zápas odohrajú mužstvá v sobotu 4.6.2022. Vištučania cestujú do Bratislavy, predstavia sa vo veľmi dôležitom zápase na ihrisku tabuľkového suseda v Lamači.

autor

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...