TJ SLOVAN VIŠTUK – FK VAJNORY 3:0

sep 18, 2022 | Archív

 

Včera popoludní sa na štadióne vo Vištuku uskutočnilo stretnutie 7. kola V. ligy BFZ ročníka 2022-2023, v ktorom domáci TJ Slovan Vištuk hostil FK Vajnory.

V chladnom a veternom počasí, ale na kvalitne pripravenom trávniku sa od začiatku zápasu odohrával kvalitný piatoligový zápas. Obidve mužstvá nastúpili s chuťou hrať otvorený futbal a prekonať súpera svojou futbalovou kvalitou. V prvých minútach sa mužstvá vzájomne oťukávali, ale od začiatku bolo jasné, že prvý gól v sieti jedného z mužstiev bude veľmi dôležitým faktorom, ktorý určí ráz celého stretnutia. Aktívnejší boli domáci, ktorí väčšiu časť prvého polčasu kontrolovali loptu, snažili sa trpezlivou kombináciou roztiahnuť súperovu obranu a otvoriť si okienka pre rýchle výpady po krídlach. Darilo sa im to celkom pravidelne, ale nábehy rýchlych krídeľníkov a ich centre nenachádzali pred bránou hostí svojich adresátov. Prvú nebezpečnú príležitosť si domáci dokázali vypracovať v 15. minúte kedy Petrovský strelou z diaľky len tesne minul horný roh brány. Domáci hráči nedokázali využiť v prvom polčase podporu pomerne silného vetra, ktorý im fúkal do chrbta a vyslali na bránu hostí len veľmi malý počet striel. Za zmienku okrem spomínanej strely Petrovského stoja už len strely Turiniča s Jurčoviča z priameho kopu, ktoré ale mladý brankár hosti bravúrne zlikvidoval. Hostia z Vajnor boli prvý polčas neškodní, nedokázali výraznejšie ohroziť bránu domácich, napriek tomu mohli vyhrávať, keď po ojedinelej chybičke domácej obrany nebezpečne pálil hosťujúci útočník, ktorého dobre mierenú strelu len s námahou zneškodnil Čajkovič v domácej bráne. Prvý polčas skončil bez gólov a čakanie na úvodný gól sa tak prenieslo do druhého polčasu. V jeho úvode využili hostia podporu vetra a na pár minút sa im podarilo zatlačiť domácich pred svoju bránu. Žiadnu gólovú šancu si ale vytvoriť nedokázali. V 63. minúte domáci vystriedali, na ihrisko prvý krát v drese Vištuka vybehla nová posila z Brazílie Leonardo Welliton Belem da Silva a okamžite v prvej akcii si vymenil loptu v strede ihriska so svojim krajanom Gabrielom Hernanim de Paulo Nevesom, narazil si ju s Adrianom Gurom, individualne sa presadil v súboji jeden na jedného s obráncom súpera, vnikol do 16-tky a predložil loptu do čistej pozície Matúšovi Bielikovi, ktorý pohodlne do poloprázdnej brány otvoril skóre 1-0! . Domácich úvodný gól povzbudil a začali na ihrisku dominovať ešte výraznejšie ako dovtedy. S chuťou kombinovali v strede ihrisku, stále využívali svoje rýchle krídla a jeden nebezpečný center za druhým smeroval pred bránu hostí. Bolo otázkou času, kedy domáci vsietia druhý gól. Stalo sa tak v 75. minúte, keď po faule na Turiniča zahrával Petrovský pokutový kop a bezpečne poslal brankára hostí do opačnej strany….. 2-0!  O tri minúty sa skóre menilo opäť. Richard Petrovský sa pohral na hranici 16-tky s obrancom hosti a nádhernou strelou upravil na konečných 3-0! Domácim zápas chutil, aj napriek bezpečnému vedeniu stále ohrozovali bránu hostí, striedajúci Ondej Ďuračka napálil loptu do brvna hosťujúcej brány a ďalšie šance pochytal s bolesťami nohy chytajúci mladý brankár hostí.

Po minulotýždňovom výbuchu v Devínskej Novej Vsi hráči Vištuka ukázali, že vedia podať kvalitný výkon, ale je nutné, aby ho dokázali zopakovať aj v ďalších zápasoch. Po skončení stretnutia si vyslúžili od domácich fanúšikov zaslúžený potlesk a poďakovanie.

Bola to najlepšia pozvánka pre fanúšikov na ďalší zápas, v ktorom nastúpia hráči Vištuka v nedeľu 25. 9. 2022 o 16:00 na ihrisku FKM Karlova Ves Bratislava.

 

Hráč zápasu: Richard Petrovský

 

autor

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...