TJ SLOVAN VIŠTUK – LOKOMOTÍVA DEVÍNSKA NOVÁ VES 0 : 0

apr 23, 2023 | Archív

Za pekného jarného počasia a pred veľmi slušnou diváckou kulisou sa včera odohral na ihrisku vo Vištuku zápas ďalšieho kola V. ligy BFZ medzi domácim TJ Slovan Vištuk a Lokomotívou Devínska Nová Ves. Išlo o zápas mužstiev z hornej časti tabuľky a preto sa dal očakávať kvalitný zápas. Predpoklady sa od úvodu potvrdzovali a vo Vištuku sa hral veľmi kvalitný futbal. Obidve mužstvá hrali sebavedomo, rýchlo a presne kombinovali a hráči ukazovali na túto úroveň veľmi slušnú technickú a rýchlostnú vyspelosť. Hra sa prelievala zo strany na stranu, ale boli to domáci, ktorí boli nebezpečnejší a tlačili sa pred súperovu bránu. Najskôr to strelou z diaľky skúšal Rišo Petrovský, po ňom Gabriel Hernani ale bez úspechu. Najväčšie nebezpečenstvo hrozilo hosťom z krídelných priestorov, kde im rýchlosť Lea da Silvu na jednej a Benjamina Chobota na druhej strane robila veľké problémy. Domáci to však nedokázali využiť na strelenie gólu. Najbližšie k nemu mali v úplnom závere prvého polčasu, keď brankár hostí vybehol ďaleko pred svoju 16 – tku, kde sa zrazil s Drahošom Ochabom, lopta sa odrazila pred Riša Petrovského, ktorý si ju dva krát posunul a asi z 30m pálil do opustenej brány, ktorú však nedokázal trafiť.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, hral sa kvalitný rýchly futbal a diváci sa napriek absencii gólov mali načo pozerať. V úvode polčasu hostia zahrozili v dvoch náznakoch šancí, ktoré ale v poslednej chvíli zmarila včera dobre hrajúca domáca obrana. Počas celého zápasu nedovolila hosťom vytvoriť si žiadnu čistú vyloženú šancu. Pred bránou hostí bolo oveľa viac vzruchu, po únikoch Benjamína Chobota lietal do 16 – tky jeden center za druhým, ale na škodu domácich ani raz netrafil svojho spoluhráča, ktorý by upratal loptu do siete hostí. Najväčšiu šancu zápasu mal Rišo Petrovský, ktorý po individuálnej akcii napáli loptu do ľavej žrde hosťujúcej brány. S blížiacim sa koncom zápasu bolo jasné, že mužstvo, ktoré strelí gól zrejme tento zápas dotiahne do víťazného konca. Nepodarilo sa to nakoniec ani jednému zo súperov a preto zápas skončil bezgólovou remízou 0 : 0.

Ďalší zápas odohrajú hráči Vištuka v nedeľu 30. 4. 2023 o 17:00 na ihrisku vo Vajnoroch

 

 

 

autor

 

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...