TJ SLOVAN VIŠTUK – OŠK LÁB 1:0

máj 1, 2022 | Archív

Pred veľmi slušnou diváckou návštevou sa dnes na štadióne vo Vištuku predstavilo v  24.kole IV. ligy Bratislava mužstvo OŠK Láb. Hosťujúce mužstvo, ktoré pred dvoma týždňami prehralo vysoko v Slovenskom Grobe prekvapilo veľmi dobrým, kompaktným výkonom, ktorým od začiatku zaskočilo domácich. Hostia dobre kombinovali, dokázali výborne útočne naladenými obrancami prečíslovať Vištuk v strede ihriska a od prvých minút si aktívnym futbalom vynútili územnú prevahu. A keďže aj domáci mali svetlé momenty vo svojej hre, hral sa veľmi kvalitný štvrtoligový futbal. Hráči Lábu mali viac z hry, zahrozili počas prvých 30.minút zápasu niekoľkokrát najmä centrovanými loptami na urastených útočníkov, ale do vyloženej šance ich veľmi dobre hrajúca obrana domácich nepustila.  S blížiacim sa koncom prvého polčasu sa osmelili aj domáci, dokázali viac podržať loptu na svojich kopačkách a začali sa diať veci pred bránou Lábu. Najskôr sa z dobrej pozície zastreľoval Petrovský, ktorého pokus skočil tesne nad bránou hostí. V 40. minúte zahral hosťujúci obranca na hranici 16-tky rukou a veľmi dobre pískajúci rozhodca Mikulecký nariadil priamy voľný kop pre domácich. Loptu si postavil Matej Toman a nádhernou strelou do horného rohu brány otvoril skóre zápasu 1-0! pre domácich.  Okamžite o otvorení hry získali domáci loptu, peknou kombináciou v krídelnom priestore sa dostal Róbert Dang Van za obranu hostí, spätnou prihrávkou našiel strelca úvodného gólu Mateja Tomana, ktorý z 5 metrov zahodil obrovskú šancu na druhý gól.  Akcia pokračovala ďalej, preťažená hosťujúca obrana nedokázala loptu odkopnúť do bezpečia, kombináciou na pravej strane sa domáci dostali opäť do tesnej blízkosti brány hostí a Adrián Gura zoči-voči napáli loptu v ďalšej vyloženej šanci len do padajúceho brankára hostí. Hostí vyslobodil hvizd hlavného rozhodcu, ktorý ukončil prvý polčas a boli radi, že prehrávali len jednogólovým rozdielom.

Po zmene strán vištučania zlepšili pohyb, lepšie kombinovali a držali zápas vo svojich rukách. Hrozili pred súperovou bránou zo štandardných situácií, po ktorých to často pred súperovou branou horelo a druhý gól visel vo vzduchu. Hostia so šťastím odolávali a stále dúfali, že sa im podarí streliť vyrovnávajúci gól. S blížiacim sa koncom zápasu sa domáci možno až zbytočne zatiahli hlboko na vlastnú polovicu a dovolili tak hosťujúcim hráčom získať územnú prevahu. Láb vycítili šancu, preskupili rady, poslal na hrot dvoch vysokých stopérov v snahe nakopávanými loptami vytvoriť šancu, z ktorej by mohli vyrovnať. Zahrávali zopár rohových kopov, z ktorých ale väčšie nebezpečie domácim nehrozilo. Obrana Vištuka na čele so stopérmi Peškom a Ujhélyim pracovala počas celého zápasu spoľahlivo, pár krát odvracala na poslednú chvíľu, ale vyloženú šancu hosťujúcim hráčom nedovolila.  V poslednej desaťminútovke už hostia hrali vabank a domáci sa otváral priestor na rýchle brejky. Po jednom z nich sa po nezištnej prihrávke Dang Vana dostal do vyloženej šance Gura, ale nedokázal streliť upokojujúci druhý gól. Domácich to ale nakoniec nemuselo mrzieť,  pretože záver zápasu kontrolovali, striedaniami otupili záverečný tlak hostí a vybojovali veľmi cenné a dôležité víťazstvo. Potešili tak svojich verných fanúšikov, ktorý im celý zápas fandili a častým potleskom dokázali odmeniť ich snahu a bojovnosť.

V nasledujúcom týždni čaká hráčov nahustený program, už vo štvrtok sa v 25.kole predstavia v Bratislave proti SDM DOMINO a v nedeľu ich na domácom ihrisku čaká ďalšie bratislavské mužstvo FKM Karlova Ves.

                                                                                                                                                                   autor

 

Súvisiace články