TJ SLOVAN VIŠTUK – ŠK SVÄTÝ JUR 3:0

apr 17, 2022 | Archív

Na štadióne vo Vištuku dnes v rámci 22.kola IV. ligy Bratislava nastúpilo domáce mužstvo TJ Slovan Vištuk proti hosťujúcemu ŠK Svätý Jur. Na výborne pripravenom ihrisku sa od začiatku hral svižný futbal. Domáce mužstvo sa snažilo od úvodného hvizdu diktovať tempo hry rýchlou, kombinačnou hrou cez krídelné priestory. Rýchlonohí hráči domácich sa dostávali v úvodnej štvrťhodine často za súperovu obranu do dobrých pozícií, z ktorých ale okrem zopár náznakov šancí nič nevyťažili. V 15. minúte sa pri postrannej čiare zmocnil lopty útočník domácich Martin Ďuračka a po súbojoch s dvomi – tromi hráčmi súpera sa dostal až na úroveň bránkovej čiary odkiaľ namiesto očakávanej prihrávky lepšie postaveným spoluhráčom zvolil nečakané riešenie a prekvapil brankára hostí 1-0 ! Po vstrelenom góle pokračovali domáci v aktívom pohybe, slušne kombinovali a vytvárali si náznaky šancí, ktoré ale druhým gólom neskončili. V 38. minúte po rýchlom brejku faulovali hosťujúci obránci na hranici pokutového územia Richarda Petrovského a rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si vzal domáci kapitán Štefan Mizera a napálil loptu do ľavej žrde! Nepremenený pokutový kop domácimi trocha otriasol a prvý polčas sa už len dohrával. Po prestávke sa osmelili aj hostia, hra sa vyrovnala a dlhé minúty sa odohrávali medzi šestnástkami. V 60. minúte nevyužili domáci veľkú šancu, keď sa po priamom kope pretlačil k zakončeniu Peter Peško, ale jeho strelu v páde zastavilo brvno, od ktorého sa lopta podľa signalizácie postranného rozhodcu odrazila pred bránkovú čiaru. Táto akcia znovu naštartovala domáce mužstvo, ktoré pritlačilo súpera pred jeho bránu a druhý gól visel vo vzduchu. V šanciach sa postupne ocitli Toman, Ďuračka, Ochaba, Mizera, ktorí ale nedokázali prekonať súperovho brankára. Nepremenenými šancami domáci stále dávali hosťom nádej na vyrovnanie. Tí si ale okrem 3 rohových kopov nedokázali za celý zápas vypracovať jedinú vyloženú gólovú príležitosť a preto prišlo logicky rozhodnutie na druhej strane. V 84.minúte po peknej kombinácií Bielika s Ďuračkom faulovali hostia druhého menovaného v pokutovom území a rozhodca bez váhania odpískal ďalší pokutový kop. Tentokrát si loptu postavil Martin Ďuračka, oklamal brankára a strelou do dolného rohu brány upravil na 2-0! Po vstrelení druhého gólu domáca lavička hromadne prestriedala, na ihrisko sa postupne dostali Dávid Schmál, Adrián Gura, Denis Moravčík a v závere aj Peter Štellár. V 87. minúte sa po dlhej lopte dostal v pokutovom území k lopte benjamínok domácich Adrián Gura, hruďou ju sklepol pred nabiehajúceho Daniela Melicha, ktorý si otvoril strelecký účet v drese Vištuka a uzavrel výsledok na končených 3-0! pre domáce mužstvo.

Po nevydarenej jeseni sa mužstvu Vištuka podarilo bodovať už vo štvrtom zápase po sebe, čo je veľmi dobrý signál do pokračovania jarnej časti súťaže.

Najbližší zápas odohrá mužstvo Vištuka v sobotu 23. apríla na ihrisku NŠK 1922 Bratislava.

autor

Súvisiace články

TJ SLOVAN VIŠTUK – TJ ZÁHORAN KOSTOLIŠTE  12 : 0

TJ SLOVAN VIŠTUK – TJ ZÁHORAN KOSTOLIŠTE 12 : 0

Po nepresvedčivom výkone a zbytočnej prehre v minulom kole v Lamači, nastúpili včera hráči TJ Slovan Vištuk na domácom ihrisku v ďalšom kole V. ligy BFZ proti tímu zo Záhoria z Kostolišťa. Hostia sú v tabuľke o dve priečky za našim mužstvom, preto sa dal očakávať...

Hráč zápasu 25. kolo

Hráč zápasu 25. kolo

V 25. kole bol za najlepšieho hráča zápasu proti TJ Záhoran Kostolište vyhlásený strelec prvého hattricku v našom drese BENJAMÍN CHOBOT