TJ SLOVAN VIŠTUK – TJ ZÁHORAN JAKUBOV 3:3

aug 21, 2022 | Archív

 

Na štadióne vo Vištuku sa včera odohralo stretnutie 3. kola V. ligy BFZ ročníka 2022-2023. TJ Slovan Vištuk privítal na svojom štadióne TJ Záhoran Jakubov.

Po necelých dvoch mesiacoch sa zopakovalo stretnutie týchto súperov a mužstvá predviedli takmer dokonalú reprízu júnového divokého zápasu. Hostia znovu pricestovali do Vištuka s celou radou cudzincov vo svojom kádri a opäť svojim výkonom potvrdili, že patria k tomu najfutbalovejšiemu čo súťaž ponúka. Od začiatku predvádzali svoju rýchlosť, dynamiku a veľmi slušné ovládanie lopty. Domáci mali čo robiť, aby sa im futbalovo vyrovnali a udržali nastavené tempo hry. Veľkým faktorom včerajšieho zápasu bolo počasie. Od úvodného hvizdu sa spustil veľmi silný lejak a po pár minútach bolo ihrisko veľmi podmáčané, čo sťažovalo pohyb hráčom a veľmi obmedzovalo snahu o kombinačnú hru. Na niektorých miestach sa vytvárali kaluže vody, ktoré zastavovali prihrávky a miestami začínala hra pripomínať vodné pólo a nie futbal. Nebyť veľmi kvalitného trávnika, ktorý vo Vištuku majú, musel by rozhodca zrejme zápas predčasne ukončiť. Samozrejme toto všetko ovplyvnilo kvalitu zápasu, ktorý sa zmenil na boj. Domáci sa snažili hrať svoju kombinačnú hru, ale hostia umne zahusťovali stred ihriska, vypojili nebezpečných útočníkov domácich od prihrávok a sami spoliehali na svoju najväčšiu zbraň – rýchle protiútoky. V polovici prvého polčasu dva krát udreli z ničoho a odrazu vyhrávali  0-2! Najskôr v 26. minúte po rohu domácich hosťujúci brankár dlhým výkopom založil rýchlu akciu a po jednoduchom predĺžení hlavou a nedorozumení domácej obrany sa rútil hosťujúci útočník sám od polovice ihriska na domácu bránu a pohodlne otvoril skóre. Po pár minútach sa situácia takmer navlas zopakovala, hostia dlhým odkopom dostali do nábehu svojho najrýchlejšieho hráča, ktorý ušiel domácim obrancom, spätnou prihrávkou vyzval na zakončenie svojho spoluhráča, ktorý už nemal problém do opustenej brány domácich streliť druhý gól. Pre domácich bol takýto vývoj zápasu šokom. Vo vyrovnanom zápase bez veľkých šancí na oboch stranách odrazu prehrávali o dva góly. Chvíľu to vyzeralo, že ich tento nečakaný vývoj položí na lopatky, ale do konca prvého polčasu sa predsa len zmobilizovali, zatlačili hostí pred ich bránu a začali si vytvárať náznaky šancí. Najprv nebezpečne centroval Schmál, potom hostia na poslednú chvíľu zastavili na hranici faulu prenikajúceho Petrovského. Z následného rohu sa domácim podarilo znížiť, keď hostia zabudli pred bránou na úplne osamoteného Martina Ďuračku, ktorý netradične hlavou znížil na  1-2!   Týmto výsledkom skončil prvý polčas a o chvíľu to vyzeralo, že aj celý zápas. Keďže lejak stále neprestával, rozhodol hlavný rozhodca s delegátom stretnutia, že sa dohrávať nebude, a že je zápas pre nespôsobilý terén predčasne ukončený. Obidve mužstvá mali snahu zápas dohrať, preto sa po dohode kapitánov s delegátom stretnutia rozhodlo, že sa bude čakať či sa počasie umúdri. Asi po 40 minútach bolo rozhodnuté, že sa druhý polčas bude dohrávať. Silný lejak ustal a hoci stále pršalo, výborný trávnik vsiakol takmer všetku stojacu vodu a ihrisko bolo spôsobilé na hru. Mužstvá sa znovu museli rozcvičiť po dlhej prestávke a išlo sa do druhého polčasu. Domáci boli odhodlaní otočiť priebeh zápasu a vyleteli na súpera v úplne inom štýle ako v prvom polčase. Napádali obrancov hostí už pri ich rozohrávke, získavali lopty v strede ihriska a tlačili sa na polovicu hostí. V prehnanej miere eufórie však už v 48. minúte urobili chybu, ľahko stratili loptu ešte na súperovej polovici a hostia znovu udreli jednoduchou kolmou prihrávkou na rozbehnutého útočníka, ktorý sa opäť rútil od polovice ihriska sám na domácu bránu a opäť nezaváhal 1-3!   Bol to ďalší blesk z „jasného neba“ pre domácich, ktorí sa ale ani tentokrát nevzdali. Akoby verili, že tento zápas, ktorý sa nevyvíja v ich prospech nemôžu prehrať. Pritlačili hosti na ich polovicu, dostávali hosťujúcu obranu pod tlak, pri ktorom začala kopiť chyby a v priebehu 8 minút bolo vyrovnané. Najprv po prieniku Matúša Bielika a zmätkoch v 16-tke hostí sa pretlačil k lopte Róbert Dang Van a znížil na rozdiel gólu. O štyri minúty po takmer identickej akcii a prieniku Ďuračku, ktorý na dva krát nedokázal prekonať brankára hostí sa lopta poodrážala do voľného priestoru a Dušan Peško ju dorazil do brány hosti……vyrovnané na  3-3!  Diváci, ktorí boli aj na júnovom zápase týchto súperov si museli pripadať, že toto už predsa raz videli! Takéto deja vu sa len tak nevidí. Takmer identický zápas, s rovnakým vývojom, rovnakým pohybom skóre…..neuveriteľné. A to ešte zďaleka nebol koniec. V júnovom zápase domáci v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu zaváhali a nakoniec prehrali 3-4. To nechceli včera samozrejme dopustiť, ale nebolo k tomu ďaleko. Najskôr mohli ísť sami do vedenia, to keď po rýchlej akcií utiekol Martin Ďuračka hosťujúcej obrane, ale tentokrát bohužiaľ nepotvrdil povesť kanoniera a obrovskú šancu nevyužil. Mohol zvoliť aj prihrávku na osamoteného Bielika, ktorý by zakončoval do opustenej brány, ale rozhodol sa zakončiť sám a trafil len do nôh padajúceho brankára. Domácich to mohlo o chvíľu mrzieť dvojnásobne! V 68. minúte dostali hostia možnosť po zbytočnej chybe domácej obrany zahrávať pokutový kop, ale Mário Čajkovič v bráne domácich vytiahol neuveriteľný zákrok a prudko kopnutú loptu k ľavej žrdi vyrazil! Zachránil tak pre domácich zaslúženú remízu. Pretože do konca zápasu sa síce stále hral svižný futbal a na mokrom teréne sa mohlo stať ešte čokoľvek, ale obrany už ostali pevné a všetky náznaky odvrátili.

Zaujímavý a atraktívny zápas sa fanúšikom, ktorí vydržali v nepríjemnom daždivom počasí až do konca musel určite páčiť. Odmenili obidve mužstvá po zápase potleskom a určite neľutovali, že vydržali až do samotného konca. Okrem samotných mužstiev treba pochváliť aj rozhodcovské trio, ktoré zvládlo zápas na výbornú, čo v takýchto podmienkach nebolo vôbec jednoduché.

Ďalší zápas odohrajú mužstvá na budúci týždeň, hráči Vištuka odohrajú svoj zápas v nedeľu 28. 8. 2022 o 17:00 v Pezinku-Cajle.

 

Hráč zápasu: Mário Čajkovič

 

autor

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...