TJ SLOVAN VIŠTUK – TJ ZÁHORAN JAKUBOV 3:4

jún 13, 2022 | Archív

 

Cez víkend pokračovala IV. liga  Bratislava kompletným 32. kolom.  TJ Slovan Vištuk privítal na svojom štadióne TJ Záhoran Jakubov.

Hostia pricestovali do Vištuka s celou radou cudzincov vo svojom kádri, čo je na túto súťaž nie úplne obvyklý jav a dodávalo to zápasu už od ich nástupu na predzápasovú rozcvičku punc atraktivity. Škoda, že domácim chýbalo v zostave veľa kľúčových hráčov, čo spolu s postavením oboch tímov v tabuľke súťaže favorizovalo hosťujúci celok. Začiatok zápasu bol obojstranne opatrný, domáci sa snažili vyrovnať technickým a pohyblivým hráčom súpera bojovnosťou a nasadením, čo sa im prvých 20 minút zápasu aj celkom darilo.  V druhej polovici prvého polčasu hostia ukázali svoju silu, keď po rýchlych kombinačných akciách  v strede ihriska a presných prienikových prihrávkach na svojich šikovných útočníkov dokázali streliť tri góly. Domáci sa im nedokázali vyrovnať v tých chvíľach zápasu pohybom, čo bol najväčší rozdiel medzi súpermi v prvom polčase. Za domácich sa podarilo v 26. minúte po chybnom odkope brankára hostí vyrovnať na 1-1 Igorovi Turiničovi, no do šatní odchádzali mužstvá za stavu  1-3!  V druhom polčase sa obraz hry dokonale zmenil.  Domáci hráči sa psychicky nepoložili z nepriaznivého vývoja zápasu, ale naopak vyrukovali na favorizovaného súpera ešte väčšou bojovnosťou, zlepšili pohyb, kontrolu lopty a začali si postupne vytvárať šance pred bránou hostí. Skúšali to strelami z väčších vzdialeností, ako aj rýchlymi výpadmi po stranách ihriska, ktoré robili hosťujúcim obrancom veľké problémy. Logickým vyústením ich snahy bol gól na  2-3!, ktorý po závare pred hosťujúcou bránou strelil v 65. minúte kapitán domácich Peter Peško. Vištučania pokračovali v tlaku na súperovu bránu a už o ďalších päť minút bolo vyrovnané. Domácim sa podarila pekná kombinácia dvoch zaskakujúcich hráčov (Igor Turinič, Dušan Peško), po ktorej sa do zakončenia dostal David Schmál, jeho strelu zastavil hosťujúci obranca rukou a rozhodca nariadil pokutový kop. Hosťujúceho hráča navyše po druhej žltej karte vylúčil. Po chvíľach dohadovania sa hostí s rozhodcom si postavil loptu na biely bod Richard Petrovský a strelou k žrdi vyrovnal na 3-3!  Domáci boli v tej chvíli na koni a povzbudení vývojom druhého polčasu sa snažili strnúť vedenie na svoju stranu. Tlačili sa pred bránu hostí, ale tí odolávali. V 82. minúte prišiel pre domácich šok! Hostia v zúfalej snahe brániť odkopli loptu na polovicu domácich, kde sa im podarilo vyhrať dva dôležité osobné súboje a z ničoho-nič sa ocitli v šanci, ktorú dokázali strelou k vzdialenejšej žrdi využiť a znovu sa ujať vedenia v zápase 3-4!  Domácim, ktorým už dochádzali fyzické sily tým zasadili rozhodujúci úder, z ktorého sa už nedokázali spamätať. V nadstavenom čase síce strelili ešte jeden gól, ale ten neplatil pre postavenie mimo hry domáceho hráča.

Po nešťastnej prehre ostal domácim len pocit horkosti a hostia si z Vištuka odvážajú 3 body do tabuľky. Domácich hráčov však treba za výkon pochváliť, pretože napriek veľkým zmenám v zostave držali s favoritom krok a najmä v druhom polčase boli lepším mužstvom. 

O veľmi dôležité body budú musieť hráči Vištuka zabojovať o týždeň v Slovenskom Grobe, kde nastúpia v nedeľu 19.6.2022 o 18:00 na predposledné kolo súťaže.

 

                                                                                                                                                                       autor

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...