TJ ZÁHORAN KOSTOLIŠTE – TJ SLOVAN VIŠTUK 2:2

máj 25, 2022 | Archív

V 29. kole IV. ligy Bratislava sa dnes podvečer predstavili hráči TJ Slovan Vištuk na ihrisku favorizovaného TJ Záhoran Kostolište.

V daždivom počasí, ale na kvalitne pripravenom trávniku prekvapili hostia veľmi dobrým výkonom a zaskočili domácich, ktorým patrila pred zápasom druhá priečka tabuľky. Od úvodného hvizdu sa dobre pohybovali, kombinovali a zatlačili domácich pred ich bránu. V náznakoch šancí sa postupne ocitli Bielik, Ďuračka, Ochaba. Vo finálnej fáze ale pôsobili rozpačito, nerozhodne a tak veľké nebezpečenstvo ich náznaky pre bránu domácich neznamenali. Domáci sa zameriavali na defenzívu a snahu vyrážať do rýchlych protiútokov. V 17. minúte sa im po drobnej chybe hosťujúcej obrany podarilo dostať do bezprostrednej blízkosti brány hostí a skúsený Vladimír Kožuch s prehľadom otvoril skóre 1-0!  Bol to pre hostí šok po dobrom úvode zápasu, ale veľmi rýchlo sa z neho otriasli a pokračovali v dominantnom výkone. Domácich tlačili na ich polovicu, skúšali to kombináciami, centrovanými loptami po rohových kopoch, ale domáci odolávali. V 41. minúte po rýchlej kombinácii v strede ihriska postupoval k súperovej bráne Matúš Bielik, vystrelil asi z 20 m do pravej žrde, od ktorej sa lopta odrazila k dobre postavenému Martinovi Ďuračkovi, ktorý pohotovou dorážkou vyrovnal na 1-1! Po zmene strán sa očakávala zvýšená aktivita domácich, ktorí mali potvrdiť rolu favorita zápasu. K ničomu takému však neprišlo, naopak hráči Vištuka ešte zvýšili svoju aktivitu a vytvárali si jednu šancu za druhou. Gól odmietli postupne Bielik, Petrovský a dva krát Gura. Po strelách Martina Ďuračku a Mateja Tomana zachránila domácich žrď brány. Gól doslova visel vo vzduchu, ale tak ako to v športe býva, padol na opačnej strane. Pri ojedinelej akcii domácich odhlavičkovala obrana hostí loptu rovno na nohu nekrytého Haľka, ktorý bez problémov z hranice pokutového územia prekonal Smoleňáka v bráne hostí 2-1! Do konca zápasu vtedy ostávalo 20 minút, hostia v snahe vyrovnať prestriedali, poslali na ihrisko skúsených futbalistov a dúfali, že sa naskytne ešte aspoň jedna šanca na vyrovnanie. Po obliehaní domácej brány aj nakoniec naozaj prišla. V 89. minúte sa po krídelnej akcii presadil v 16-tke Igor Turinič, ktorý sa objavil na ihrisku po zranení kolena, a pohotovou ranou pod brvno vyrovnal na zaslúžených 2-2!  Rozhodcovská trojica nastavila 3 minúty extra času, počas ktorých domáci zubami-nechtami bránili nerozhodný výsledok a hosťom, ktorí boli lepším mužstvom počas celého zápasu, už neostal čas na otočenie výsledku vo svoj prospech. Napriek tomu si zaslúžia pochvalu za predvedený, sebavedomý výkon a získanie dôležitého bodu, ktorý môže byť v konečnom zúčtovaní veľmi dôležitý.

Vištučania môžu na svoj dnešný výkon nadviazať už v nedeľu, kedy o 17:00 privítajú na svojom ihrisku FK Karpaty Limbach.

 

autor

Súvisiace články

TJ SLOVAN VIŠTUK – TJ ZÁHORAN KOSTOLIŠTE  12 : 0

TJ SLOVAN VIŠTUK – TJ ZÁHORAN KOSTOLIŠTE 12 : 0

Po nepresvedčivom výkone a zbytočnej prehre v minulom kole v Lamači, nastúpili včera hráči TJ Slovan Vištuk na domácom ihrisku v ďalšom kole V. ligy BFZ proti tímu zo Záhoria z Kostolišťa. Hostia sú v tabuľke o dve priečky za našim mužstvom, preto sa dal očakávať...

Hráč zápasu 25. kolo

Hráč zápasu 25. kolo

V 25. kole bol za najlepšieho hráča zápasu proti TJ Záhoran Kostolište vyhlásený strelec prvého hattricku v našom drese BENJAMÍN CHOBOT