TJ ZÁHORAN KOSTOLIŠTE – TJ SLOVAN VIŠTUK 2:2

máj 25, 2022 | Archív

V 29. kole IV. ligy Bratislava sa dnes podvečer predstavili hráči TJ Slovan Vištuk na ihrisku favorizovaného TJ Záhoran Kostolište.

V daždivom počasí, ale na kvalitne pripravenom trávniku prekvapili hostia veľmi dobrým výkonom a zaskočili domácich, ktorým patrila pred zápasom druhá priečka tabuľky. Od úvodného hvizdu sa dobre pohybovali, kombinovali a zatlačili domácich pred ich bránu. V náznakoch šancí sa postupne ocitli Bielik, Ďuračka, Ochaba. Vo finálnej fáze ale pôsobili rozpačito, nerozhodne a tak veľké nebezpečenstvo ich náznaky pre bránu domácich neznamenali. Domáci sa zameriavali na defenzívu a snahu vyrážať do rýchlych protiútokov. V 17. minúte sa im po drobnej chybe hosťujúcej obrany podarilo dostať do bezprostrednej blízkosti brány hostí a skúsený Vladimír Kožuch s prehľadom otvoril skóre 1-0!  Bol to pre hostí šok po dobrom úvode zápasu, ale veľmi rýchlo sa z neho otriasli a pokračovali v dominantnom výkone. Domácich tlačili na ich polovicu, skúšali to kombináciami, centrovanými loptami po rohových kopoch, ale domáci odolávali. V 41. minúte po rýchlej kombinácii v strede ihriska postupoval k súperovej bráne Matúš Bielik, vystrelil asi z 20 m do pravej žrde, od ktorej sa lopta odrazila k dobre postavenému Martinovi Ďuračkovi, ktorý pohotovou dorážkou vyrovnal na 1-1! Po zmene strán sa očakávala zvýšená aktivita domácich, ktorí mali potvrdiť rolu favorita zápasu. K ničomu takému však neprišlo, naopak hráči Vištuka ešte zvýšili svoju aktivitu a vytvárali si jednu šancu za druhou. Gól odmietli postupne Bielik, Petrovský a dva krát Gura. Po strelách Martina Ďuračku a Mateja Tomana zachránila domácich žrď brány. Gól doslova visel vo vzduchu, ale tak ako to v športe býva, padol na opačnej strane. Pri ojedinelej akcii domácich odhlavičkovala obrana hostí loptu rovno na nohu nekrytého Haľka, ktorý bez problémov z hranice pokutového územia prekonal Smoleňáka v bráne hostí 2-1! Do konca zápasu vtedy ostávalo 20 minút, hostia v snahe vyrovnať prestriedali, poslali na ihrisko skúsených futbalistov a dúfali, že sa naskytne ešte aspoň jedna šanca na vyrovnanie. Po obliehaní domácej brány aj nakoniec naozaj prišla. V 89. minúte sa po krídelnej akcii presadil v 16-tke Igor Turinič, ktorý sa objavil na ihrisku po zranení kolena, a pohotovou ranou pod brvno vyrovnal na zaslúžených 2-2!  Rozhodcovská trojica nastavila 3 minúty extra času, počas ktorých domáci zubami-nechtami bránili nerozhodný výsledok a hosťom, ktorí boli lepším mužstvom počas celého zápasu, už neostal čas na otočenie výsledku vo svoj prospech. Napriek tomu si zaslúžia pochvalu za predvedený, sebavedomý výkon a získanie dôležitého bodu, ktorý môže byť v konečnom zúčtovaní veľmi dôležitý.

Vištučania môžu na svoj dnešný výkon nadviazať už v nedeľu, kedy o 17:00 privítajú na svojom ihrisku FK Karpaty Limbach.

 

autor

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...