„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

máj 12, 2024 | TOPKY

„Tragický“ týždeň má za sebou A – mužstvo TJ Slovan Vištuk.

Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu 5.5.2024 po matnom, nevýraznom výkone a množstve nepremenených šancí prehralo naše mužstvo na ihrisku predposledného Čunova 0:1, keď domáci strelili gól v 85.minúte z jedinej návštevy pokutového územia počas celého zápasu. Studená sprcha zanechala na hráčoch Vištuka oveľa väčšie následky ako len stratu troch bodov. Hneď v stredu mali možnosť odčiniť prehru a naladiť sa na ťažký záver sezóny v domácom zápase proti priemernému Lábu. Opak bol však pravdou. Hráči Vištuka boli celý zápas v jednom veľkom kŕči, miestami vyzerali, ako keby sa videli na ihrisku po prvý krát. Počas celého zápasu si nedokázali kľudne prihrať, zakombinovať a nevytvorili si žiadnu gólovú šancu. Hosťom stačil jeden rýchly protiútok skombinovaný s detinskou chybou domácej obrany a odviezli si z Víštuka nečakané víťazstvo 0 : 2, keď ešte v samotnom závere pri hre vabank si domáci strelili vlastný gól !

Tieto dve prehry v priebehu 4 dní zosadili domácich z prvého miesta tabuľky a namiesto naladenia sa na dôležitý zápas s priamym súperom v boji o čelo tabuľky, nastupovali dnes hráči Vištuka na domáci zápas proti rozbehnutej Devínskej Novej Vsi s vedomím, že ak si chcú udržať šancu na titul, musia prerušiť sériu zlých výsledkov a bodovať naplno. Od začiatku bolo na ihrisku úplne iné mužstvo ako v predošlých zápasoch. Hráči Vištuka nastúpili koncentrovaní, dodržiavali taktické pokyny a ukazovali prečo boli dlho lídrom celej súťaže. Hostí z Devínskej Novej Vsi držali na dištanc, kontrolovali stred ihriska a snažili sa hroziť po rýchlych výpadoch po krídlach. V prvom polčase sa hral výborný futbal, aj keď bez vyložených gólových šancí. Druhý polčas pokračoval v podobnom duchu ako prvý. Domáci držali loptu, snažili sa napúšťať hostí do hry čo sa im darilo. Bolo jasné, že tento zápas môže rozhodnúť jediná chyba, jediný gól. Domáci boli k nemu veľmi blízko v 65.minúte. Po získaní lopty v strede ihriska podnikli rýchlo protiútok, Leo da Silva sa individuálne presadil, ale v čistej šanci trafil len do nôh hosťujúceho brankára, ten loptu vyrazil pred seba a dobiehajúci Gabriel Hernani nedokázal upratať loptu do odkrytej brány hostí. Bola to identická situácia ako v zápase v Lozorne, z ktorej Vištuk stretli na Záhorí gól, dnes sa mu to bohužiaľ nepodarilo. V 80.minúte vstúpil výrazne do priebehu zápasu dovtedy viac-menej presný rozhodca. Po autovom vhadzovaní hostí neodpískal evidentný útočný faul na domáceho stopéra Idrisa Lawala, odrazená lopta sa dostala do súboja pred pokutové územie, kde okamžite odpískal nedovolený zákrok domáceho hráča a daroval hosťom štandardnú situáciu z 18 metrov. Samozrejme ako to už býva, hosťujúci hráč trafil nechytateľne horný roh brány a rozhodol zápas. Bola to jediná strela hostí do priestoru brány počas celého zápasu! V tretom zápase po sebe Vištuk inkasoval z jedinej šance súpera a z posledných 5 zápasov získal jediný bod. Táto negatívna séria, ktorá prišla v najnevhodnejšom čase zrejme definitívne odsunula naše mužstvo z boja o ligový titul.

Do konca súťaže zostáva ešte 5 kôl, v nedeľu 19.5.2024 nastúpia hráči TJ Slovan Vištuk v Limbachu, kde budú bojovať o svoju česť a veríme, že konečne prelomia negatívnu sériu a po viac ako mesiaci sa budú tešiť z víťazstva.

TJ ČUNOVO – TJ SLOVAN VIŠTUK  1 : 0

TJ SLOVAN VIŠTUK – ŠK LÁB          0 : 2

TJ SLOVAN VIŠTUK – FCL DEVÍNSKA NOVÁ VES   0 : 1

Súvisiace články