V. LIGA BFZ (2023/2024) 19. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK – ŠK ZÁVOD 2 : 1

apr 9, 2024 | TOPKY

Kompletným 19. kolom pokračovala cez víkend V. liga BFZ ročník 2023/2024.

Hráči TJ Slovan Vištuk po nie príliš vydarenom zápase v Lamači privítali na svojom ihrisku súpera zo Závodu, s ktorým majú v posledných sezónach nepriaznivú vzájomnú bilanciu. Štýl futbalu, akým sa prezentuje mužstvo ŠK Závod, plný osobných súbojov a nakopávaných lôpt technickým hráčom Vištuka nesedí. Preto boli diváci vo Vištuku zvedaví, či sa bude aj tento zápas podobať tým predošlým, alebo domáci dokážu súperovi vnútiť svoj štýl hry. Zo začiatku to vyzeralo skôr na druhú možnosť, hráči Vištuka vleteli na súpera a už v 2. minúte mohli vyhrávať. Martin Duračka sa šikovne uvoľnil vo vnútri šestnástky, ale krížnou strelou trafil len do nôh padajúceho brankára hostí. Vištuk zatlačil hostí hlboko na vlastnú polovicu, snažil sa kombinačne prekonať zhustenú obranu hostí, ale šance sa rodili ťažko. Domáci zahrávali veľký počet štandardných situácií, ale predháňali sa v tom, kto ju zahrá horšie. Všetky pokusy leteli mimo bránu hostí, alebo končili na prehustenom vale hosťujúcich hráčov. Postupne tlak domácich bol čoraz platonickejší, ale paradoxne vtedy prišli ďalšie veľké šance. Tutovky spálili Leo da Silva a najmä Gabriel Hernani, ktorý z 5 m prestrelil poloodkrytú bránu hostí. Závod bol počas celého prvého polčasu úplne neškodný, nedokázal udržať loptu na svojich kopačkách a nevypracoval si žiadny náznak gólovej šance. A keďže tlak domácich končil pred 16-tkou hostí, logicky sa do kabín odchádzalo za bezgólového stavu. Krátko po zmene strán však domácim konečne vyšiel brejk do otvorenejšej obrany hostí a po kombinácií najlepších hráčov domácich Martina Duračku a Lea da Silvu, druhý menovaný po samostatnom úniku obišiel aj brankára hostí a otvoril skóre zápasu 1 : 0 ! Strelený gól domácich upokojil a začali si vytvárať šancu za šancou. Bohužiaľ sa opäť ukázal žalostná efektivita, s ktorou sa hráči Vištuka trápia od začiatku jarnej časti súťaže. Obrovské šance Lea da SIlvu, Martina Duračku, Idrisa Ayodeji a Simona Jurčoviča ostali nevyužité a domáci nato takmer doplatili. V 66. minúte sa hostia po sérií nedôrazných zákrokov domácich hráčov dostali až do pokutového územia, kde sa nešťastne pošmykol domáci stopér Idris Ayodeji a svojím zákrokom nedal rozhodcovi na výber – pokutový kop! Hostia, ktorí dovtedy neboli pomaly na dostrel domácej brány, mali zrazu šancu z ničoho vyrovnať. S ponúknutou príležitosťou nepohrdli a vyrovnali na 1 : 1! Pre domácich to bol šok, z ktorého sa nevedeli spamätať až do konca zápasu. Začali kopiť nepresnosti, znervózneli a zdalo sa, že stratia dôležité body. V nadstavenom čase prišlo vykúpenie. Hostia nezareagovali na zdanlivo ľahkú loptu, ponúkali sa, ktorý z nich ju odprace do bezpečia, čo využil Leo da SIlva, vyhral osobný súboj s troma obráncami a dobiehajúci Benjamín Chobot svojim prvým gólom v sezóne zariadil domácim dôležité 3 body  2 : 1! Obrovská radosť domácich hráčov a divákov, ktorí už ani sami neverili, že ešte môže padnúť gól, mohla byť ešte väčšia, keby hneď o pár sekúnd využil 100% príležitosť Gabriel Hernani. Nestalo sa tak, trafil len na bránkovej čiare statického brankára hostí, ale našťastie domácich to nemuselo mrzieť. Po nie veľmi vydarenom a presvedčivom výkone nakoniec zdolali ŠK Závod 2 : 1 a udržali si 100%-nú bilanciu na domácom ihrisku.

V nasledujúcom kole pocestujú hráči Vištuka do Svätého Jura, kde si v sobotu 13.4.2024 o 17:00 hod. zmerajú sily s domácim ŠK Svätý Jur

TJ SLOVAN VIŠTUK – ŠK ZÁVOD  2 : 1

Góly:  Leonardo Welliton Bellem da SIlva

Benjamín Chobot

 

autor

 

 

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...