V. LIGA BFZ (2023/2024) 20. kolo: ŠK SVÄTÝ JUR – TJ SLOVAN VIŠTUK 0 : 5

apr 15, 2024 | TOPKY

V sobotu poobede odohralo naše   A-mužstvo zápas 20. kola V. ligy BFZ na ihrisku domáceho ŠK Svätý Jur.

Domáce mužstvo odohralo od začiatku jarnej časti výborné zápasy, dokázalo vyhrať na ihrisku Jakubova a doma vzalo body za remízu 1 : 1 aj druhému mužstvu tabuľky, Veľkému Bielu. Hráčov Vištuka teda nečakal vôbec ľahký zápas, o to bolo pre ich fanúšikov príjemnejšie prekvapenie ako sa zápas od začiatku vyvíjal. Hostia nastúpili koncentrovaní a od začiatku ukazovali, že právom stále držia prvé miesto v tabuľke. Už v prvej minúte zákrok domáceho obrancu smrdel pokutovým kopom, ale rozhodca ho bol nútený odpískať až o 4 minúty neskôr. Chybnú rozohrávku domácej obrany vystihol Martin Duračka, bol faulovaný a rozhodca ukázal nekompromisne na biely bod. Loptu si vzal Gabriel Hernani, ale jeho nedôraznú strelu výborne vyrazil domáci brankár na rohový kop. Hostí nepremenený pokutový kop na chvíľu pribrzdil, ale po pár minútach znovu ovládli dianie na ihrisku. Domácich nepúšťali prakticky do ničoho a sami čakali na svoju príležitosť. Najskôr z priameho kopu ďalekonosnou strelou rozozvučal konštrukciu domácej brány Simon Jurčovič a za pár minút výbornú šancu po brejku nevyužil Leo da Silva. Góly si v prvom polčase hráči šetrili na jeho úplný záver. V priebehu dvoch minút dva krát udreli hostia. Najskôr v 41. minúte po kombinácií Benjamína Chobota s Leom da Silvom šikovne prepustil loptu za seba Gabriel Hernani a Martin Duračka ju s prehľadom upratal do kúta domácej brány 0 : 1 ! Hneď minútu nato domáci stratili loptu na súperovej polovici, Leo da Silva sa jej zmocnil, uvoľnil sa v stredovom kruhu a milimetrovou prihrávkou našiel nabiehajúceho Martina Duračku, ktorý s prehľadom strelil svoj druhý gól v zápase 0 : 2 ! Dvojgólové vedenie hostí bolo zaslúženým vyjadrením prvopolčasového diania na ihrisku. Po zmene strán Vištuk kontroloval vývoj zápasu. Domácich naďalej držal na dištanc a s prehľadom strážil svoje vedenie. Zopár šancí na zvýšenie skóre hostia nevyužili, ale to nezmenilo nič na vývoji zápasu. Keď už sa zdalo, že zápas skončí 0 : 2, v samom závere, v priebehu dvoch minút uštedrili hostia domácim dokonalé KO. Najskôr v 88. minúte si Leo da Silva urobil z domácej obrany na čele s brankárom slalomové bránky a doviezol loptu až do opustenej brány 0 : 3 ! Okamžite po rozohratí zo stredového kruhu domáci loptu stratili, dostal sa k nej Gabriel Hernani a upravil strelou po zemi na 0 : 4 ! Totálne zdecimovaní domáci vyrobili hneď zápätí ďalšiu fatálnu chybu, rozohrávajúci brankár domácich napálil loptu do dobiedzajúceho Lea da Silvu a ten pohodlne do prázdnej brány uzavrel skóre na konačných 0 : 5 ! Domáci boli radi, že rozhodca zápas ukončil a hostia sa mohli tešiť po najlepšom výkone v doterajšom priebehu jarnej časti súťaže zo zaslúženého vysokého víťazstva.

V ďalšom kole sa Vištuk stretne v nedeľu 21. 4. 2024 na svojom štadióne so súperom z Kalinkova. Zápas má výkop o 17:00 hod.

                                                                                                                                                     autor

ŠK Svätý Jur – TJ Slovan Vištuk  0 : 5

Góly: Martin Duračka 2

          Leonardo Welliton Bellem da Silva 2

          Gabriel Hernani

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...