V.LIGA BFZ (2023/2024) 22.kolo: ŠK LOZORNO – TJ SLOVAN VIŠTUK 1 : 1

apr 28, 2024 | TOPKY

Po nevydarenom minulo týždňovom zápase, keď hráči TJ Slovan Vištuk po celozápasovej prevahe a množstve nepremenených šancí, vrátane pokutového kopu, prehrali na domácom ihrisku nešťastne s OŠK Kalinkovo 1 : 2 a ukončili tak domácu víťaznú šnúru, pokračoval dnes V. liga BFZ 22. kolom, v ktorom nastúpili hráči z Vištuka na ihrisku ŠK Lozorno.

S vynútenými zmenami v zostave, keď trénerom chýbal zranený brankár Samuel Pázstor a do poľa chorý Benjamín Chobot a najmä Martin Duračka, nastúpili hostia so snahou odčiniť zaváhanie z domáceho zápasu  a získať dôležité body do tabuľky súťaže. Ich odhodlanie mohli zmraziť domáci hneď z prvej akcie zápasu, keď sa po chybe v strede ihriska dostal do obrovskej šance domáci útočník, ale trestuhodne minul bránu Vištuka. Bola to prvá a zároveň posledná šanca domácich v celom zápase. Hostia ovládali stred poľa, snažili sa o kombinačnú hru, ale stroskotávali na prehustenej obrane domácich. Prvú šancu si vytvorili v 25.minúte, keď osamotený Idris Ayodeji nedokázal po rohovom kope upratať loptu z 5 metrov do domácej brány. Domácim robil veľké problémy Leo da Silva svojou rýchlosťou, ale jeho akcie nenachádzali v prvom polčase správny cieľ. O strely z diaľky sa pokúšali postupne Hernei Montero, Simon Jurčovič z priameho kopu a Ondrej Duračka, ale neúspešne. S blížiacim sa koncom prvého polčasu hra hostí upadla do priemeru, zle sa pohybovali, boli statickí a častokrát nepresní v kombináciách. V polčasovej prestávke prišlo v kabíne hostí zrejme k “ umývaniu hláv“, pretože do druhého polčasu vstúpili hráči Vištuka ako vymenení. Oveľa lepšie sa pohybovali, presne kombinovali a odmenou im bol gól v 48. minúte. Leovi da Silvovi sa otvoril priestor, dostal sa do súboja s osamoteným obrancom domácich, posadil ho kľučkou na zadok, jeho strelu domáci brankár vyrazil s námahou len pred dobiehajúceho Gabriela Hernaniho a ten nemal problém zasunúť ju do odkrytej brány 0 : 1 ! Gól hráčov Vištuka ukľudnil, získali ešte väčšiu prevahu a domácich zatlačili hlboko na vlastnú polovicu. Do veľkých gólových šancí sa síce nedostávali, ale kontrolovali hru, čo im za daného stavu stačilo. V 70. minúte sa zranil dovtedy suverénny stopér Idris Ayodeji, čo sa ukázalo nakoniec ako kľúčové. Po ošetrení sa síce vrátil na ihrisko, ale presunul sa do útoku a na jeho miesto sa zasunul Frederik Ujhélyi. Domáci boli naďalej úplne bezzubí. Neostávali sa vôbec k ničomu a vyzeralo to, že zápas prehrajú. Prišla však 90. minúta, zdanlivo neškodný dlhý aut do pokutového územia hostia nedokázali odkopnúť do bezpečnej vzdialenosti, poodrážal sa priamo na nohu domáceho hráča, ktorý nechytateľnou strelou asi z 25m spôsobil pre hostí šok! Z ničoho domáci vyrovnali na konečných 1 : 1 !

Hráči Vištuka po záverečnom hvizde padli na kolená a nemohli uveriť tomu, že takto stratili dôležité body. Remíza nakoniec nie je zlý výsledok z ihriska nebezpečného Lozorna, ale po takomto priebehu zápasu sa im jeden bod pochopiteľne máli.

V nasledujúcom kole cestujú hráči Vištuka opäť na ihrisko súpera, tentokrát do Čunova, kde odohrajú v nedeľu 5.5.2024 o 17:00 hod. zápas 23. kola. proti domácemu TJ Čunovo.

autor

ŠK LOZORNO – TJ SLOVAN VIŠTUK   1 : 1

Gól: Gabriel Hernani

 

 

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...