V.liga BFZ (2023/2024) 8. kolo: OŠK LÁB – TJ SLOVAN VIŠTUK 0 : 2

sep 25, 2023 | Archív

Včera odohralo naše A – mužstvo zápas 8. kola V. ligy BFZ ročník 2023/2024 na ihrisku domáceho OŠK Láb.

V chladnom jesennom počasí, na ťažkom teréne nastúpili hráči Vištuka bez viacerých hráčov základnej zostavy, ale už s Martinom Duračkom, ktorý sa vrátil po vypršaní dlhého trestu za vylúčenie v 2. kole súťaže. Od začiatku zápasu bol Vištuk lepším mužstvom. Hráči sa snažili kontrolovať loptu, postupnou rozohrávkou prekonávať stred ihriska a pripravovať výpady po krídlach, na ktoré sa vďaka svojim rýchlym krídeľníkom spoliehali. Uvedená taktika dlho nevychádzala, pretože domáci boli na tento spôsob hry evidentne pripravení a zahusťovali krídeľné priestory, kde sa hlavne Benjamín Chobot nevedel dlho presadiť. Dlho sa hralo bez šancí na oboch stranách. Domácim pomáhal v prvom polčase silný vietor, ktorý sa snažili využiť na dlhé nákopy za obranu hostí, ale tá hrala veľmi spoľahlivo a s prehľadom nakopnuté lopty zbierala. Za celý prvý polčas si domáci nedokázali vytvoriť jedinú gólovú šancu. Hráči Vištuka postupne zvyšovali svoj tlak a v 35. minúte sa im naskytla ideálna šanca na otvorenie skóre. Po faule na Martina Duračku mali výhodu pokutového kopu, ktorý ale Gabriel Hernani trestuhodne zahodil. Ziadny z ďalších náznakov šancí gól do prestávky nepriniesol, preto mužstvá odchádzali do kabín za bezgólového stavu. Od začiatku druhého polčasu hostia svoj tlak postupne zvyšovali, poľahky sa dostávali pred 16 – tku domácich, ale finálna fáza im nevychádzala. V 54. minúte hostia získali ďalšiu loptu už na súperovej polovici, dostal sa k nej Csaba Bosák, ktorý ustál ťažký osobný súboj a z hranice pokutového územia trafil nechytateľne k pravej žrdi  0 : 1 ! Zaslúžený gól hostí upokojil, pokračovali vo svojej hre, kontrolovali loptu a domácich k ničomu nepúšťali. V 68. minúte sa dočkali druhého gólu. Simon Jurčovič zahral priamy kop z 35m, loptu ideálne trafil do priestoru kde nabiehali štyria jeho spoluhráči, ktorí svojim pohybom zmiatli domáceho brankára,  a ten nestačil zareagovať na loptu, ktorá mu zapadla až do siete 0 : 2 ! Tento gól zápas viac menej rozhodol a zobral domácim akékoľvek myšlienky na otočenie zápasu. Jedinú gólovú šancu mali až v 80. minúte, výborne kopnutý priamy kop im bravúrnym zákrokom zobral Samuel Pásztor v bráne hostí. Ďalšie góly už v zápase nepadli, hoci hostia mali viacero prečíslení do unavenej domácej obrany, ale finálna fáza je od začiatku sezóny ich veľkou slabinou.

Vištučania tak konečne pretrhli negatívnu sériu z ihrísk súperov a z Lábu si odvážajú cenné 3 body po výhre 0 : 2.

Góly:  Csaba Bosák

          Simon Jurčovič

 

O týždeň budú môcť hráči Vištuka na svoj úspech nadviazať v domácom zápase, keď v nedeľu 1. 10. 2023 privítajú TJ Čunovo.

 

                                                                                                                                           autor

 

Súvisiace články