Víkendové zápasy našej mládeže 19. týždeň

máj 16, 2022 | Archív

V 19. týždni odohrali naše mládežnícke mužstvá ďalšie zápasy svojich súťaží:

BFZ Prípravka U11 PRPK – 16. kolo                                                                                                                                                                            FK CINEMAX DOĽANY – TJ SLOVAN VIŠTUK 3:2
V sobotu dopoludnia nastúpila naša prípravka U11 k ďalšiemu zápasu na ihrisku v Doľanoch. V prvom polčase sa chlapcom hra moc nedarila a prehrávali po ňom s domácimi 3:1. V druhom polčase chlapci zabojovali, výrazne zlepšili svoj výkon, súpera nepúšťali z jeho polovice, ale napriek viacerým 100%-ným šanciam sa im podarilo už len znížiť na konečných 3:2.

Ďalší zápas odohrá mužstvo U11 v sobotu 21.5.2022 o 10:00 hod. na domácom ihrisku proti  OŠK Slovenský Grob.

SZV U15 – skupina B – 16.kolo – dohrávka                                                                                                                                                                     TJ SLOVAN VIŠTUK – PŠC PEZINOK „B“  0:4 

V utorok podvečer odohrali naši žiaci U15 dohrávku 16.kola na domácom ihrisku proti PSČ Pezinok “B”
Zápas sa odohrával po prvý krát v novom roku za vyšších horúčav čo bolo na domácich od začiatku cítiť. Súper z Pezinka bol presnejší v kombinácii a mal viac z hry.  Postupom času sa hra vyrovnala a šance pribúdali na oboch stranách. V 23. minúte sa prvý krát presadili hostia a ujali sa vedenia 0:1. Druhý polčas začali domáci chlapci katastrofálne. V priebehu troch minút (40´,41´,43´ )  trikrát inkasovali a súpera posadili na koňa.
Chalani sa však zomkli a súperovi už ďalej nič viac nedovolili. Prebrali taktovku hry do svojich rúk, vytvorili si dostatočne množstvo šancí aj na prípadne vyrovnanie, ale bohužiaľ,  chlapci si dnes nechali strelecké kopačky zamknuté v šatni. Súperovi nedokázali streliť ani gól a prehrali 0:4 .
Aj napriek zbabranému vstupu do druhého polčasu si všetci hráči zaslúžia pochvalu za to že, že aj napriek nelichotivému skóre zápas nezabalili a v oklieštenej zostave bojovali až do poslednej minúty zápasu.

SZV U15 – skupina B – 18.kolo                                                                                                                                                                                   FC DRUŽSTEVNÍK BUDMERICE – TJ SLOVAN VIŠTUK  0:2 

V 18. kole súťaže zavítali naši žiaci U15 do Budmeríc na klasický “derby” zápas. Do zápasu mužstvo nenastupovalo v ideálnej nálade, nakoľko do Budmeríc vycestovalo len 8 chlapcov z kádra U15 doplnených o 2 hráčov z prípravky. Mužstvo teda muselo nastúpiť a odohrať celý zápas o jedného hráča v poli menej. Chlapcom navyše od začiatku uberalo energiu ostré, nepríjemne slnko, takže si museli siahnuť hlboko do rezervoára fyzických síl. Napriek všetkým uvedeným skutočnostiam to na ihrisku nebolo vôbec vidieť. Chlapci sa dobre dopĺňali , pekne kombinovali a bolo ich plné ihrisko.  V 21. minúte strelecké mlčanie z minulého zápasu prelomil najlepší strelec súťaže Matej Babača,  ktorý krásnu individuálnu akciu zakončil z uhla presne 0:1 . Po strelenom góle sa do sľubnej šance dostal aj súper, ale opečiatkovali len žrď našej brány. Druhý polčas sa začal v podobnom tempe ako ten prvý , chalani sa nebáli hrať , skvelo hrala dvojica hráčov z prípravky (Kašák, Kulifaj) ktorý sa nebáli hrať ani proti výrazne starším hráčom a často vybojovali loptu na súperovej polovici čo výrazne pomáhalo našej hre .
Obrana nám fungovala na jednotku a súpera nepustila do žiadnej väčšej šance a to aj vďaka kvalitnému pohybu záložnej formácie, keď sme súperovi bránili v rozvoji akcii ešte na ich polovici ihriska. Výborný pohyb bol aj základom druhého gólu nášho tímu.  V 42. minúte sa Matej Babača preštrikoval súperovými hráčmi v 16tke, naservíroval loptu Martinovi Šustovi pred odkrytú bránu súpera a ten pohodlne zvýšil na konečných 0:2. Po druhom góle chalanom začali dochádzať sily, začala sa prejavovať únava, už si nedokázali vytvárať šance pred bránou domácich, ale poctivou defenzívou nedovolili súperovi streliť ani gól a odvážajú si domov zaslúžené víťazstvo.

Všetkým chalanom patrí obrovský potlesk za to, ako ťažký zápas v oklieštenej zostave zvládli!

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...