Žiaci U15 (12.kolo) PŠC Pezinok „C“ – TJ Slovan Vištuk 0:1

mar 22, 2023 | Archív

Uplynulý víkend začala jarná časť súťaží mládežníckych kategórií BFZ.  Všetky mužstvá odohrali svoje prvé zápasy v aktuálnom kalendárnom roku.

SZV U15 – skupina PK – 12.kolo 

PŠC PEZINOK „C“  – TJ SLOVAN VIŠTUK 0:1 

Naši žiaci U15 cestovali na svoj prvý zápas jarnej časti súťaže na ihrisko PŠC Pezinok “C” .
Prvý polčas zápasu sa odohrával zväčša medzi 16-tkami bez väčších príležitosti. Výnimkou bola 27. minúta zápasu, štandardná situácia zhruba z 30 metrov, ktorú zahrával Matej Ďurian, ten vypočul radu trénera, poslal loptu priamo na bránu, kde domácemu brankárovi znepríjemňovalo výhľad ostré slnko, loptu v rukách neudržal a dobiehajúci Jakub Richter sa už z blízka nepomýlil…. 0 : 1!
Do druhého polčasu súper vstúpil odhodlane , začal viac kombinovať, mal lepší pohyb a taktiež si veril aj v súbojoch 1 na 1,  ktoré však naši chalani dokázali úspešne zvládať .
Po striedaniach, kedy sa z našej strany do hry dostali mladší chalani, sme sa zatiahli do hlbšieho defenzívneho bloku, nakoľko nebolo vo fyzických silách našich mladších hráčov úspešne prechádzať cez kompaktnú defenzívu súpera .
Súper začal stupňovať tempo hry a prichádzali aj šance pred našou bránou. V nej však stála naša stálica, Viktor Brichta, ktorý pochytal všetky strely na svoju bránu a zaskvel sa najmä pár minút pred koncom, keď chytil dve “tutovky” domácich z hranice 5 metrov .
Keďže sme súperovi do konca zápasu nedovolili skórovať, odvážame si z Pezinka cenné 3 body do tabuľky.

Ďalší zápas nás čaká v nedeľu 26.3.2023 o 12:30 v Šenkviciach .

 

 

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...