ZIMNÁ PRÍPRAVA-ZÁPASY

25.2.2023 o 14:00 TJ Slovan Vištuk – Janíky
(zápas 6.kola zimnej ligy-ihrisko Iskra Petržalka)

4.3.2023 o 12:00 TJ Slovan Vištuk – Iskra Petržalka
(zápas 7.kola zimnej ligy-ihrisko Iskra Petržalka)

náš štadión

NAVIGOVAŤ na štadión

vedenie klubu

VÝBOR

TRÉNERI

Vladimír kinder

Tréner A-TÍM

Alexander Matúš

Tréner A-TÍM/U15

Simon Jurčovič

Tréner U-15

Peter Bublavý

Daniel Beňovič

Milan Makýš

HISTÓRIA

Náš klub vznikol v roku 1931. Jeho zakladateľmi boli Michal Tešlár, Alexander Strmeň, Teodor Radakovič a Anton Stojkovič. Prvé ihrisko bolo upravené za štátnou hradskou na Lindave. Futbalové lopty a kopačky priniesol z Francúzska Michal Tešlár. Súťažne sa začal hrávať po 2. svetovej vojne v roku 1946. Ihrisko bolo upravené na Polianke – Rybník.

V roku 1955 sa začalo ihrisko budovať za kostolom na Dzíloch a v roku 1957 sa už na ňom súťažne hralo. Prvý vrchol zaznamenal futbal v obci začiatkom 60-tych rokov, keď sa hrala krajská súťaž s mužstvami Trnavského okresu. Potom nasledoval veľký pokles.

Renesancia vištuckého futbalu začala v 70-tych rokoch. Vymenil sa celý výbor, vytvorili sa dobré podmienky (ihrisko, kabíny, výstroj a výzbroj) a výkonnosť začala stúpať. Mužstvo postupne vyhrávalo majstrovské súťaže (zo IV. triedy okresu do I.A triedy krajskej súťaže).

V sedemdesiatych rokoch hrávali Vištučania priateľské zápasy s mužstvami z Rakúska, Francúzska ale aj zo Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava. Futbal vo Vištuku sa v tomto období tešil veľkej obľube. Žiacke mužstvo bojovalo kvalifikačný zápas s Lozornom o postup do prvej žiackej ligy.

Začiatkom 80-tych rokov postúpilo A mužstvo z piatej ligy do štvrtej ligy. Mužstvo bolo vekovo veľmi vyvážené a mohlo ešte výkonnostne napredovať. Prišlo však k rozpredaju hráčov do okolitých dedín a húfnemu odchodu aj ďalších hráčov a zákonite prišiel pád vištuckého futbalu.

V roku 1991 začal vištucký futbal vstávať z úplného dna, bez akéhokoľvek materiálneho zabezpečenia na suchej „lúke“. Do jednotlivých súťaží boli prihlásení žiaci, dorastenci aj seniori. Seniori hneď v prvom roku účinkovania v 6. lige skončili na druhom mieste a postup im ušiel len o vlások.

ETICKÝ KÓDEX – REPREZENTÁCIA KLUBU TJ SLOVAN VIŠTUK

Všetci členovia klubu (hráči, tréneri, funkcionári, rodičia) sú povinní:

a) dodržiavať základné pravidlá slušného správania počas všetkých tréningov, zápasov, spoločných športových a mimo športových podujatí
b) vystupovať na verejnosti tak, aby svojim správaním reprezentovali seba, svoj klub, svoju rodinu
c) svojou poctivou prácou a plnením svojich povinností napomáhať k napredovaniu a budovaniu dobrého mena klubu
d) rešpektovať rozhodnutia vedenia klubu, trénerov a funkcionárov
e) dodržiavať zásady FAIR – PLAY
f) rešpektovať svojich spoluhráčov, spolupracovníkov a ostatných členov klubu
g) rešpektovať súpera, fanúšikov súperovho mužstva, rozhodcov, delegátov a ostatné delegované osoby
h) svojim správaním byť vzorom pre hráčov mládežníckych tímov, pomáhať im v ich športovom a osobnostnom raste
i) zachovávať mlčanlivosť vo veciach interných záležitostí klubu