2% z daní za rok 2022

jan 16, 2023 | Archív

Milí priatelia, rodičia a priaznivci nášho klubu,

ako každý rok, aj tento sa blíži povinnosť odovzdania daňového priznania a zaplatenia dane z príjmov. Máte možnosť sa sami rozhodnúť, či využijete zákonnú možnosť a časť svojich daní poukážete v prospech neziskových organizácií, medzi ktoré patrí aj náš futbalový klub, TJ Slovan Vištuk.

Posledné 2 roky boli pre celú spoločnosť veľmi náročné. Nečakane sme museli čeliť pandémii COVID-19, ktorá spôsobila veľa náhlych zmien a situácií vo všetkých oblastiach života. Jednou z najviac zasiahnutých oblastí bol práve šport. Všetkými opatreniami a reštrikciami bol odsunutý na okraj záujmu spoločnosti, čo vo veľa prípadoch spôsobilo, že športové kluby sa dostali na pokraj zániku. Nemožnosť stretávania sa, spoločného trénovania, udržiavania medziľudského kontaktu v rámci klubu i navonok zapríčinilo, že hlavne deti si odvykli od povinností a návykov, ku ktorým ich tréneri spolu s rodičmi viedli a je veľmi náročné vrátiť ich do zabehaných koľají.

Všetci spoločne veríme, že pandémiu sa podarilo odborníkom dostať pod kontrolu a rovnako ako ďalšie celospoločenské problémy viac nebude prekážkou v rozvoji detí, k ich napredovaniu a radosti zo športovania.

Všetky spomínané skutočnosti mali a majú, samozrejme, dopad aj na finančnú stránku fungovania športových klubov. Práve preto by sme Vás radi touto cestou požiadali o pomoc, ktorú by ste poskytli nášmu klubu venovaním 2 % z Vašich daní. Finančné prostriedky použijeme na zlepšenie tréningových podmienok a tréningového vybavenia najmä pre naše mládežnícke mužstvá. Záleží nám na výchove detí, na rozvoji ich fyzického aj mentálneho zdravia, pri ktorom šport zohráva veľmi podstatnú úlohu.

VEĽMI PEKNE VÁM VOPRED ĎAKUJEME ZA PODPORU

Predvyplnené tlačivo na stiahnutie

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby

Potvrdení o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti

Postup ako darovať 2%

Postup pre zamestnancov, ktorí žiadajú svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov

Postup pre fyzické osoby, ak si daňové priznanie podáva fyzická osoba samostatne

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...