Slovnaft Cup 1. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK – PŠC PEZINOK 2 : 1

júl 31, 2023 | Archív

V nedeľu popoludní zahájilo naše A-mužstvo novú sezónu 2023 / 2024 zápasom 1. kola Slovnaft Cupu proti súperovi zo IV. ligy, PŠC Pezinok.

Pred veľmi peknou diváckou kulisou, na výborne pripravenom trávniku sa od začiatku hral svižný futbal. Na našich hráčoch bola od prvých minút vidieť mierna nervozita zo súpera z vyššej ligy a nerozohratosť, typická pre úvod sezóny. Hneď v prvej minúte po nevinne vyzerajúcej situácií dal Pezinok prvý gól zápasu. Hostia zahrávali priamy kop od postrannej čiary a nakopnutá lopta do vnútra pokutového územia preskákala pomedzi všetkých hráčov až do siete nereagujúceho Čajkoviča 0 : 1 !  Domácimi inkasovaný gól otriasol a chvíľu trvalo, kým sa upokojili a začali dodržiavať predzápasové pokyny trénerov. Postupne začali predvádzať kompaktnú, kombinačnú hru a na ihrisku prekvapivo dominovali. Prvú veľkú príležitosť po rýchlej akcii na jeden dotyk nevyužil Benjamín Chobot, ktorý zoči – voči brankárovi napálil loptu len do bočnej siete. Domáci na ihrisku dosť výrazne prevyšovali súpera z vyššej súťaže, nedovoľovali mu prakticky nič a sami ho tlačili pred jeho bránu. Gól visel vo vzduchu po prienikoch Martina Ďuračku, nebezpečne pálil zo 16-tky Gabriel Hernani a závar pred hosťujúcou bránou nevyužil pri dorážkach najprv Leo da Silva a v zápätí ani ďalší domáci hráči. Hostia tak po prvom polčase odchádzali do kabín so šťastným jednogólovým vedením. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, domáci neustále tlačili hostí pred ich bránu a dočkali sa rýchleho vyrovnania. V 47. minúte najskôr prienik Lea da Silvu s vypätím všetkých síl hosťujúca obrana zastavila, loptu však odvrátila len k našej novej predsezónnej posile Idrisovi Ayodeji, ktorý našiel presným centrom za obranou Kevina Grossa, ktorý s pokojom povedľa vybiehajúceho brankára upratal loptu do siete a vyrovnal na 1 : 1 ! Domácich zaslúžený vyrovnávajúci gól ešte viac povzbudil a pokračovali vo veľkom tlaku. Vytvárali si sľubné šance, ktoré ale postupne zahadzovali. Najskôr pálil do brankára Leo da Silva, následne strely Benjamína Chobota a Martina Ďuračku tesne míňali bránu a dva veľké závary pred svojou bránou hostia na poslednú chvíľu zažehnali. Gól visel na vlásku. Nestrelil ho ani Martin Ďuračka, ktorý v ďalšej veľkej šanci hlavičkoval tesne nad bránu hostí. V 75. minúte odpustil hosťom jasný pokutový kop rozhodca, ktorý po zákroku obrancu na kapitána domácich Igora Turiniča, ktorý by už strieľal do prázdnej brány, nepochopiteľne nechal pokračovať v hre. Ku koncu zápasu domácim začali dochádzať fyzické sily, čo bolo pochopiteľné vzhľadom k tempu zápasu, aké nasadili od prvých minút. Hosťom sa pár krát v záverečnej 10 minútovke otvorili okienka v obrane domácich, ktoré ale nedokázali využiť a len tak podčiarkli svoj nevýrazný výkon počas celého zápasu. Zápas sa už pomaly blížil k penaltovému rozstrelu, keď v nadstavenom čase domáci prejavili veľkú vôľu po víťazstve. Podnikli posledný rýchly protiútok po krídle, Benjamín Chobot zatiahol loptu až k bránkovej čiare, poslal ďalší zo svojich nebezpečných centrov pred bránu hostí, ktorí loptu odhlavičkovali len pred pokutové územie, tam sa jej zmocnil Matúš Bielik a po rýchlej kľučka vypálil z poza obrancu a milimetrovou strelou k ľavej žrdi rozjasal domácich divákov a poslal svoj klub do ďalšieho kola pohára  2 : 1! 

Po výbornom výkone teda domáci zaslúžene zdolali favorizovaného súpera a vybojovali si postup do 2. kola Slovnaft Cupu, v ktorom narazia na lepšieho zo súboja ŠK Závod / FC Rohožník.

 

autor

 

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...