Slovnaft Cup 2. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK – FC ROHOŽNÍK 1 : 2

aug 24, 2023 | Archív

Vo včerajšom zápase 2. kola Slovnaft Cupu privítal domáci TJ Slovan Vištuk na svojom štadióne lídra Majstrovstiev regiónu IV. ligy BFZ FC Rohožník.

Hostia boli favoritom zápasu, čo od začiatku stretnutia dokazovali. Pôsobili kompaktne, diktovali tempo hry, rýchlo kombinovali a prelínaním útočných formácií robili domácim hráčom zo začiatku veľké problémy. Hru hostí režíroval výborný Marek Pittner, cez ktorého išli všetky nebezpečné akcie hostí. Napriek úvodnému tlaku si však hostia nedokázali vypracovať žiadnu gólovú príležitosť. Po úvodnej štvrťhodine hry sa domáce mužstvo ukľudnilo a zistilo, že dokáže hrať proti súperovi z vyššej súťaže rovnocennú partiu. Domáci hráči dokázali podržať loptu na svojich kopačkách, otáčať rozumne ťažisko hry a vytvárať tak priestor pre rýchlonohého Leonarda da Silvu, ktorý svojou rýchlosťou robil hosťom veľké problémy. V 21. minúte zápasu hostia nedokázali zastaviť jeho ďalší prienik a po rýchlej kľučke do stredu ihriska a tvrdej strele pod brvno sa domáci ujali možno prekvapivého vedenia 1 : 0! Hostia zo Záhoria ostali po inkasovanom góle zaskočení a už nedokázali predvádzať takú hru, ako na začiatku zápasu. Vytvorili si dve sľubné šance, ktoré im ale svojimi zákrokmi zmaril včera výborne chytajúci Samuel Pásztor v bráne domácich. Do šancí sa dostávali aj domáci hráči, najskôr Idris Lawal po rohovom kope nožničkami len tesne minul voľný roh brány a ten istý hráč hlavičkoval tesne vedľa brány hostí. V 38. minúte vstúpil do deja zápasu dovtedy neviditeľný hlavný rozhodca Bohun, ktorý po nevinnom súboji v 16-tke domácich odpískal na prekvapenie všetkých pokutový kop pre hostí. Nepomohli protesty domácich hráčov, ani fanúšikov, ktorí sa cítili verdiktom poškodení…………hostia dostali darček, ktorý využili a vyrovnali na 1 : 1! Prvý polčas sa dohrával v nervóznej atmosfére, pretože hlavný rozhodca svojim arogantným správaním dráždil domácich fanúšikov a provokoval domácich hráčov, ktorí od neho dostávali žlté karty. Po zmene strán sa situácia ukľudnila a hra sa odohrávala najmä v strede ihriska. Obidve mužstvá si dávali pozor hlavne v obrane a nepúšťali súpera do gólových šancí. Hostia postupne prestriedali polovicu mužstva v snahe oživiť hru, ale oduševnene bojujúci domáci im boli počas celého zápasu vyrovnaným súperom. S blížiacim sa koncom zápasu sa otvorili okienka v obidvoch obranách, ktoré ale ani jedno mužstvo nedokázalo využiť na strelenie gólu. Najskôr domácim zobral radosť z gólu hosťujúci brankár, ktorý vychytal strely Turiniča, aktívneho Lawala aj nebezpečnú hlavičku striedajúceho Mizeru. Na opačnej strane sa do unavenej obrany domácich dva krát rútili hostia v nebezpečnom brejku, ale volili komplikované riešenia namiesto jednoduchého zakončenia a nedokázali prekonať výborného Pásztora. Zápas sa nezadržateľne blížil do penaltového rozstrelu, keď v 88. minúte rozhodol „najlepší hráč hostí“, hlavný rozhodca Bohun. Najskôr neodpískal jasný offside na polovici domácich a po následnom rohovom kope a závare pred domácou bránou neprerušil hru po tom, ako hosťujúci hráč vykopol loptu z rúk domáceho brankára, ktorý ju mal pevne vo svojej moci. Hostia pohodlne dorazili loptu do domácej brány a strelili postupový gól na 1 : 2!  Protesty domácich hráčov uťal pán hlavný rozhodca tým, že nenechal nastavovať ani jednu minútu napriek dlhším prerušeniam a  bez váhania v 90. minúte ukončil zápas.

 

Trpký pocit krivdy, ktorý mali oprávnene v sebe po skončení zápasu domáci hráči prebil ich bojovný a svedomitý výkon, ktorým sa prezentovali počas celého zápasu, v ktorom boli viac ako vyrovnaným súperom protivníkovi z vyššej súťaže. Hráčom je za bojovnosť treba poďakovať a dúfať, že podobné výkony budú schopní podávať počas celej jesennej časti V. ligy.

 

Z postupu do ďalšieho kola Slovnaft Cupu sa teda tešia hráči FC Rohožník.

 

                                                                                                                                                              autor

 

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...