V. liga BFZ (2023/2024) 4. kolo: ŠK Závod – TJ Slovan Vištuk 3 : 1

aug 28, 2023 | Archív

V nedeľu pokračovala 4. kolom V. liga BFZ ročník 2023/2024. Futbalisti TJ Slovan Vištuk cestovali za svojim súperom na Záhorie, do Závodu, kde nastúpili proti domácemu ŠK. Tento súper je dlhodobo jedným z najneobľúbenejších protivníkov pre hráčov z Vištuka pre svoj fyzický, nekompromisný futbal a táto skutočnosť sa bohužiaľ potvrdila v nedeľu opäť. Začiatok zápasu bol oťukávací z oboch strán, mužstvá opatrne kombinovali, nevytvárali si žiadne príležitosti a hra bola dlho nezáživná. Výnimkou bola 13. minúta, v ktorej sa na polovici ihriska zmocnil lopty domáci hráč Lopoš, bez povšimnutia hosťujúcich hráčov pohodlne prešiel až na dostrel brány a z hranice 25m ponad prekvapeného Pasztora v bráne Vištuku otvoril skóre 1 : 0!  Strelený gól domácich obraz hry nezmenil, domáci neboli nebezpeční, ale mali súpera, ktorý bol v prvom polčase priam tragický! Vištučania si neboli schopní prihrať 2x za sebou, kopili jednu technickú chybu za druhou, boli úplne bez pohybu a nebolo teda vôbec žiadnym prekvapením, že domáci ich do polčasu ešte dva krát potrestali. Najskôr po naivnom bránení celej obrannej štvorice, ktorá sa nechala strhnúť až k postrannej čiare, odkiaľ prišla prihrávka do stredu pred pokutové územie pohodlne zvýšil na 2 : 0! nikým nekrytý Hájek a v poslednej minúte prvého polčasu po rohovom kope neobsadený Jarábek z dvoch krkov upravil na zaslúžených 3 : 0! pre domácich. Hostia boli zrelí na uterák. Cez polčas prišli na ihrisko noví hráči, ktorí rozhýbali a oživili hru hostí. Zamkli domácich na ich polovicu a vytvárali si sľubné šance. Až do 65. minúty to ale bolo bez vstreleného gólu. V uvedenej mintúte zachytil Kevin Gross zlú rozohrávku domácich a znížil peknou strelou na 3 : 1!  Ďalšie góly ale už hostia nepridali, hoci mali nato dosť šancí. Domáci sa zamerali na totálnu defenzívu a strážili pohodlný náskok z prvého polčasu. Podarilo sa im to až do konca zápasu, ktorý najmä vzhľadom k výkonu Vištuka v prvom polčase, zaslúžene vyhrali  3 : 1.

 

O týždeň, v nedeľu 3.9.2023 budú mať možnosť hráči Vištuka rehabilitovať sa za predvedený výkon v domácom zápase s ŠK Svätý Jur.

 

                                                                                                                                                                   autor

Súvisiace články

V.liga BFZ (2023/2024) 8. kolo:  OŠK LÁB – TJ SLOVAN VIŠTUK  0 : 2

V.liga BFZ (2023/2024) 8. kolo: OŠK LÁB – TJ SLOVAN VIŠTUK 0 : 2

Včera odohralo naše A - mužstvo zápas 8. kola V. ligy BFZ ročník 2023/2024 na ihrisku domáceho OŠK Láb. V chladnom jesennom počasí, na ťažkom teréne nastúpili hráči Vištuka bez viacerých hráčov základnej zostavy, ale už s Martinom Duračkom, ktorý sa vrátil po vypršaní...

V. liga BFZ (2023/2024) 7. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK – ŠK LOZORNO 1 : 1

V 7. kole V. ligy BFZ ročník 2023/2024 sa na ihrisku TJ Slovan Vištuk predstavilo mužstvo ŠK Lozorno. Nováčik súťaže sa od začiatku ročníka prezentuje dobrými výkonmi a výsledkami, preto sa dal vo Vištuku očakávať zaujímavý zápas. Domáce mužstvo nastúpilo na zápas s...