V. liga BFZ (2023/2024): 5. kolo TJ SLOVAN VIŠTUK – ŠK SVÄTÝ JUR 2 : 1

sep 4, 2023 | Archív

V stretnutí 5. kola BFZ ročník 2023/2024 sa na ihrisku TJ Slovan Vištuk predstavili hostia zo Svätého Jura. Pre domácich to bol dôležitý zápas, v ktorom si chceli napraviť pred domácimi divákmi reputáciu po zbabranom zápase v Závode. Narazili na silného súpera, ktorého kostru tvorili zahraniční hráči a ktorí od začiatku dokazovali, že do Vištuka neprišli prehrať. Úvodné minúty zápasu patrili hosťom, ktorí držali loptu na svojich kopačkách a kontrolovali hru. Šance si vypracovať síce nedokázali, ale dlhé minúty nedovolili domácim dostať sa do zápasu. Hráči Vištuku boli v miernom kŕči, nedokázali si presne prihrať, viazla im kombinácia a často sa uchyľovali k dlhým nákopom, ktoré ale neznamenali pre hostí žiadne nebezpečenstvo. Postupne domáci pochopili, že ich najväčšia šanca je dostávať sa do krídelných priestorov, kde operovali rýchlonohí Leonardo da Silva a po zranení sa vracajúci Benjamín Chobot. Táto taktika začala postupne sláviť úspech. Hostia mali veľké problémy zastavovať ich individuálne akcie. Na škodu domácich však vpredu dlhodobo chýba útočník, ktorý by sa vedel pohybovať vo vnútri pokutového územia a zakončovať krídelné akcie, ktorých si vedia v každom zápase vypracovať veľké množstvo. Bolo to tak aj tento krát. Náznaky šancí zmaril nedôraz pred bránou hostí, alebo sformovaná obrana Svätého Jura. Keď taktovku zápasu držalo už pevne v rukách domáce mužstvo, prišiel blesk z jasného neba a gól na druhej strane. Po ďalšom útoku domácich hosťujúca obrana odkopla dlhú loptu až na polovicu domácich, stopéri sa nedohodli, nechali loptu spadnúť za seba, kde sa objavil rýchlonohý útočník hostí, hlavou si posunul loptu do behu a šikovne si počkal na kontakt s dobiehajúcimi domácimi obráncami……pokutový kop. Adam Fronc sa napomýlil a otvoril skóre stretnutia 0 : 1! Zdalo sa, že domácimi inkasovaný gól zatriasol, ale na konci prvého polčasu im našťastie pomohli hostia dvomi zbytočnými faulmi vo vlastnom pokutovom území. Najskôr v 39. minúte pekná akcia domácich gólom ešte neskončila, strelu Filipa Peška hostia zrazili na rohový kop, po ktorom v súboji rukami stiahli nabiehajúceho Idrisa Lawala a presný rozhodca bez váhania ukázal na biely bod. Loptu si vzal Hernei Montero, ktorý nastúpil po zranení prvý krát v základnej zostave a nekompromisne zavesil loptu pod brvno 1 : 1! Zaslúžené vyrovnanie domácich znovu nakoplo a o chvíľu už vyhrávali. Na pravej strane ihriska sa pohral s tromi obráncami Benjamín Chobot, vbehol do 16-tky, kde ho už hostia museli faulovať a kopala sa už tretia penalta v zápase. Tento krát si loptu postavil Gabriel Hernani a profesorsky poslal brankára na opačnú stranu 2 : 1! Týmto výsledkom skončil prvý polčas a dalo sa čakať, že hostia sa budú od začiatku druhého tlačiť do útoku v snahe vyrovnať.  Ich snaha však bola platonická, domáci výborne bránili, boli nebezpeční v rýchlych brejkoch a nechýbalo veľa aby strelili tretí gól a zápas tak definitívne rozhodli. Hostia postupne poslali do útoku vysokých hráčov z lavičky a hrozili len z dlhých nakopávaných lôpt a zo štandardných situácií, ktoré im domáci dávali častokrát zbytočnými faulmi. Nedokázali si však počas zápasu vypracovať ani jednu sto percentnú gólovú príležitosť a teda bolo jasné, že len nejaká veľká chyba domácich hráčov im umožní vyrovnať. To sa našťastie do konca zápasu nestalo, domáci si výsledok postrážili a vo fyzicky náročnom zápase plnom osobných súbojov ubránili cenné viťazstvo.

Po stretnutí si hráči domácich zaslúžili potlesk od verných fanúšikov a spolu s nimi oslávili 18. narodeniny ich benjamínka, Ondreja Duračku, ktorému k plnoletosti týmto blahoželáme aj my.

Góly:       Hernei Montero Pezer

Gabriel Hernani de Paulo Neves

V ďalšom kole pocestujú hráči Vištuka do Kalinkova, kde sa na ihrisku nováčika súťaže predstavia v nedeľu 10. 9. 2023 o 16:30.