V. liga BFZ (2023/2024) 7. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK – ŠK LOZORNO 1 : 1

sep 18, 2023 | Archív

V 7. kole V. ligy BFZ ročník 2023/2024 sa na ihrisku TJ Slovan Vištuk predstavilo mužstvo ŠK Lozorno.

Nováčik súťaže sa od začiatku ročníka prezentuje dobrými výkonmi a výsledkami, preto sa dal vo Vištuku očakávať zaujímavý zápas. Domáce mužstvo nastúpilo na zápas s odhodlaním pokračovať v domácej neporaziteľnosti a zároveň v snahe napraviť dojem z prehry z Kalinkova. Prvé minúty patrili hosťom, ktorí sa snažili sebavedomo držať loptu na svojich kopačkách a vnútiť domácim svoj štýl hry. Už v druhej minúte si vypracovali 100% gólovú príležitosť po zaváhaní domácej obrany, ale osamoteného útočníka hostí vychytal Pasztor v domácej bráne. Vištučania varovanie nebrali vážne, začo ich hostia potrestali. V 8. minúte sa z nenápadnej akcie po nakopnutej lopte rútili dvaja hosťujúci hráči sami na brankára domácich a tento krát nezaváhali 0 : 1! Domácich gól vo vlastnej sieti zobudil  a začali na ihrisku dominovať. Do konca prvého polčasu tlačili hostí pred ich bránu a zahadzovali jednu šancu za druhou. Najskôr dva krát Gabriel Hernani, po ňom Kevin Gross, Leo da Silva a krátko pred prestávkou Róbert Dang Van trestuhodne zaváhali. Do kabín tak išli s náskokom hostia, hoci zhruba od 10. minúty boli úplne neškodní a len so štastím sa ubránili pred inkasovaným gólom. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, domáci hráči tlačili, nepremieňali šance a hostia sa bránili aj za cenu kúskovania hry po opakovaných simulovaných zraneniach. S blížiacim sa koncom zápasu tlak domácich pomaly slabol a hosťom sa dva-tri krát podarilo nebezpečne vniknúť do otvorenej obrany domácich. Druhý gól, ktorý by zápas rozhodol sa im streliť nepodarilo, začo ich nakoniec domáci potrestali. V 5. minúte nastaveného času po dlhom obliehaní hosťujúcej brány a veľkom závare sa dostala lopta na hranicu 25 metrov, odkiaľ ju z prvej napálil nechytateľne k žrdi Hernei Montero Perez, ktorý odklial hosťujúcu bránu a zachránil domácim zaslúženú remízu 1 : 1!

Góly:   Hernei Montero Perez

Ďalšie kolo odohrajú hráči TJ Slovan Vištuk v nedeľu 24.9.2023 o 16:00 v Lábe.