FK DANUBIA VEĽKÝ BIEL – TJ SLOVAN VIŠTUK 3 : 3

apr 20, 2023 | Archív

Vo včerajšej dohrávke 20. kola V. ligy BFZ nastúpili hráči TJ Slovan Vištuk na ihrisko tabuľkového suseda z Veľkého Bielu s cieľom odčiniť posledné zaváhania z Jakubova, ale hlavne z domáceho zápasu s Cajlou. Dal sa očakávať vyrovnaný zápas, čo sa na ihrisku aj od prvej minúty potvrdzovalo. Od začiatku zápasu boli naši hráči aktívnejší, mali loptu častejšie na svojich kopačkách a hra sa odohrávala poväčšine na súperovej polovici ihriska. Už v 6. minúte však zaváhala celá naša obrana na čele s brankárom a z ojedinelého protiútoku sa domáci poľahky ujali vedenia 1 : 0 !  Obraz hry sa nezmenil, naši hráči držali loptu, ale kombinovali v málo nebezpečných priestoroch a do šancí sa takmer nedostávali. Zato domácim stačilo málo, z odrazenej lopty získali rohový kop, na ktorý sa hráči Vištuka len pozerali a nekrytí útočníci domácich sa mohli ponúknuť, ktorý z nich dokopne loptu do siete z bezprostrednej blízkosti 2 : 0! S Vištukom to vyzeralo v tej chvíli zle – nedobre. Priebežný výsledok vôbec nezodpovedal dianiu na ihrisku, čo sa na šťastie v priebehu pár minút ukázalo. Krátko po inkasovaní druhého gólu naši hráči zdvihli hlavy a dvoma rýchlymi gólmi vyrovnali. Najskôr sa v 32. minúte presadil strelou z diaľky k pravej žrdi Richard Petrovský a dve minúty nato po peknej kombinácii v strede poľa a ideálnej prihrávke Gabriela Hernaniho sa zoči – voči brankárovi presadil Drahoš Ochaba a vyrovnal na 2 : 2 ! Po vyrovnávajúcom góle sa hra ešte viac otvorila a obidve mužstvá si vytvárali šance, ktoré mohli skončiť gólom. Najbližšie mali k nemu domáci hráči, ktorí hrozili z nakopávaných lôpt a po jednej z nich krátko pred prestávkou len reflexívny zákrok Čajkoviča v bráne hostí ubránil polčasovú remízu. Domáci hráči sa dožadovali gólu, pretože mali pocit, že lopta prešla bránkovú čiaru, čo ale nemohol hlavný rozhodca v žiadnom prípade vidieť a rozhodol podľa asistenta, ktorý jasne signalizoval, že to gól nebol. Toto rozhodnutie vyvolalo vášne na domácej strane a ataky na rozhodcov, ktorí radšej ukončili prvý polčas.

Po zmene strán zobral taktovku zápasu do svojich rúk hlavný rozhodca. Cez polčasovú prestávku zrejme pokračoval tlak na jeho osobu zo strany domácich, pretože od prvého hvizdu druhého polčasu začal predvádzať frašku, ktorá nemá s futbalom nič spoločné. Pískal akékoľvek náznaky súbojov, rozdával žlté karty za bežné fauly, ktoré často faulmi ani neboli a všetko tendenčne proti hráčom Vištuka. V tých samozrejme rástla nervozita, čo sa ale nemožno čudovať a dalo sa očakávať, že niektorý z nich neudrží nervy na uzde. Na nič iné pán rozhodca nečakal a v 59. minúte v priebehu pár sekúnd udelil dve žlté karty Bielikovi a domácim poskytol dlhú presilovku. Napriek tomu sa obraz hry naďalej nemenil. Vištučania kombinovali a aj v oslabení podnikali rýchle protiútoky, ktoré domáca obrana s vypätím síl zastavovala. Výborné šance nevyužili postupne Ochaba, da Silva aj Petrovský. V 80 minúte však jeden rýchly protiútok konečne vyšiel, po rýchlej kombinácii vbehol do vnútra pokutového územia striedajúci Benjamin Chobot a svojim prvým gólom v drese Vištuka otočil výsledok na 2 : 3! Hneď po rozohratí zo stredového kruhu však zabudli naši hráči na „hlavného účastníka“ druhého polčasu, nechali si zbytočne odpískať faul na vlastnej polovici a nakopnutá lopta sa po viacerých hlavičkách a odrazoch dokotúľala až do našej brány….vyrovnané 3 : 3! Naši hráči cítili ďalšiu krivdu, ale slúži im ku cti, že aj napriek takýmto okolnostiam a oslabeniu o jedného hráča mali túžbu zápas rozhodnúť vo svoj prospech. Nedokázali už síce súvisle kombinovať, ale rýchlymi brejkami neustále zamestnávali domácu obranu. Domáci obránci na ťažkom teréne absolútne nestíhali a často si pomáhali veľmi nebezpečnými zákrokmi, ktoré ale pán rozhodca na ich strane benevolentne prehliadal. Po dvoch surových zákrokoch, na unikajúceho da Silvu ani nezapískal faul a keď v 90. minúte domáci stopér, ako posledný hráč skosil Pereza, ktorý by sa rútil sám na brankára, ledva vytiahlo žltú kartu, ktorú ale samozrejme ešte stihol rozdať dvom protestujúcim hráčom Vištuka. Vystúpenie pána Fishera bolo až tragikomické a slúži ku cti našim hráčom, že udržali nervy na uzde a neprišlo ešte k ďalším vylúčeniam. Je smutné, že takýto skúsený rozhodca podľahne tlaku a v zápase V. ligy, v ktorom viac – menej o nič nejde, dokáže takýmto spôsobom dehonestovať svoju pozíciu a svoju osobu. Napriek tomu mohol Vištuk ešte vyhrať, ale v samotnom závere nevyuži Rišo Petrovský 100% – nú šancu a prestrelil už takmer prázdnu bránu domácich.

Zápas sa teda skončil remízou 3 : 3, ktorá tabuľkovo nerieši nič ani pre jedného zo súperov, ale pre hráčov Vištuka snáď bude znamenať pozitívny impulz do ďalších zápasov, aby sa čim skôr vrátili do pozícií, ktoré si vybudovali svojimi výkonmi na jeseň.

Už v sobotu privíta Vištuk na svojim ihrisku súpera z Devínskej Novej Vsi, ktorému budú chcieť oplatiť prehru z jesennej časti. Zápas začína o 17:00

 

 

 

autor

Súvisiace články