FK LAMAČ BRATISLAVA – TJ SLOVAN VIŠTUK 2:3

jún 6, 2022 | Archív

V 31. kole IV. ligy Bratislava nastúpili v sobotu hráči TJ Slovan Vištuk na ihrisku najbližšieho tabuľkového prenasledovateľa FK Lamač Bratislava.

Keďže sa pomaly blíži koniec súťaže a mužstvá bojujú o čo najlepšie postavenie v tabuľke pred blížiacou sa reorganizáciou súťaží, bol zápas tabuľkových susedov veľmi dôležitý. Tomu zodpovedal aj úvod zápasu, ktorý bol obojstranne opatrný, nervózny, s kopou nepresností. Lepšie začali hostia, ktorí si získali územnú prevahu, z ktorej ale nič zásadné nevyťažili. Naopak domáci, ktorým sa úvod nepodaril podľa ich predstáv, v priebehu 15 minút medzi 12. až 27. minútou strelili dva zlepené góly a dostali sa na koňa…2-0! Vištučania boli v tých chvíľach ako oparení, nedarilo sa im vôbec nič, kazili aj ľahké prihrávky a viac sa venovali diskusiám s rozhodcami a medzi sebou navzájom ako hre. Našťastie pre nich, sa v 31. minúte individuálne presadil Martin Ďuračka a znížil na 2-1!  Krátko nato prišlo k zrážke domáceho brankára so svojim spoluhráčom, hra bola na dlhšie prerušená a po jej zahájení zranením hendikepovaný brankár domácich len silou vôle dochytal prvý polčas. Jeho zranenie ľavého členka hosťujúci hráči nedokázali do polčasovej prestávky využiť, keď ich strely lietali mimo bránu. Cez prestávku bolo v hosťujúcej šatni zrejme poriadne dusno, lebo po zmene strán hostia vybehli na trávnik v úplne inom rozpoložení a od prvej minúty pritlačili domácich na ich polovicu. Nebezpečné strely Ďuračku a Tomana ešte neskončili gólom, ujala sa až dorážka Matúša Bielika, ktorý v 59. minúte strelil svoj prvý gól v drese Vištuka a vyrovnal na 2-2!  Vištuk pokračoval aj po góle v ofenzíve, tlačil Lamač pred ich bránu v snahe otočiť výsledok. Domáci sa len bránili a na polovicu hostí sa takmer nedostávali. Napriek tomu sa mohli znovu ujať vedenia. V 70. minúte sa im podaril ojedinelý brejk, z ktorého si vypracovali veľkú šancu, ale hosťujúci gólman Sebastián Smoleňák predviedol zákrok zápasu a nielenže zabránil gólu vo svojej sieti, ale svojim zákrokom aj založil rýchly protiútok na opačnej strane, z ktorého po vyšachovaní domácej obrany streli Richard Petrovský rozhodujúci gól zápasu 2-3!   Hostia si už záver zápase postrážili, zopár nebezpečných centrov domácich odpratali do bezpečia a odvážajú si z Lamača veľmi dôležité 3 body.

Dôležité víťazstvo budú chcieť hráči Vištuka potvrdiť v nasledujúcom kole na domácom ihrisku, kde v sobotu 11.6.2022 privítajú futbalistov z Jakubova. Prípadný zisk 3 bodov by ich už veľmi priblížil k udržaniu dôležitej 14. pozície v konečnej tabuľke súťaže.

 

                                                                                                                                                                                                                                                 autor

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...