LOKOMOTÍVA DEVÍNSKA NOVÁ VES – TJ SLOVAN VIŠTUK 4:1

sep 13, 2022 | Archív

Na peknom, útulnom štadióne v Devínskej Novej Vsi sa v sobotu odohral zápas ďalšieho kola V. ligy BFZ ročníka 2022-2023. Domáca Lokomotíva v ňom privítala hostí z  TJ Slovan Vištuk.

Obidve mužstvá pripravili divákom na tribúne divoký úvod, keď v priebehu prvej štvrťhodiny padli 3 góly. Najskôr hneď z prvej akcie domáci otvorili skóre, keď po chybe hosťujúcej obrany skóroval strelou z hranice pokutového územia osamotený M. Kubala. Krátko po úvodnom góle hostia vyrovnali, keď po rýchlom brejku bol v pokutovom území faulovaný Ochaba a z nariadenej jedenástky vyrovnal Dang Van. Zdalo sa, že hostia striasli zo seba nervozitu z úvodných sekúnd a dostali sa do zápasu, to by sa však museli vyvarovať hrubých chýb, ktoré domáci nemilosrdne trestali. V 13. minúte nechali opäť veľmi veľa priestoru domácim hráčom, center z pravej strany obrana ešte odvrátila, ale na odrazenú loptu na hranici pokutového územia nikto z hostí nezareagoval a nikým neatakovaný Vlašiš pohodlne zamier k žrdi a poslal domácich do vedenia. Zápas bol v týchto chvíľach vyrovnaný, hostia držali loptu na svojich kopačkách častejšie,  dokázali si vytvoriť aj dve-tri dobré šance, ktoré ale nedokázali premeniť. V 32. minúte predviedli hostia ďalšiu, až nepochopiteľnú hrúbku, Augustín nikým neatakovaný poslal zbytočnú prihrávku svojmu brankárovi, ktorý ešte nepochopiteľnejšie namiesto jednoduchého odkopu chytil loptu do rúk a daroval domácim nepriamy kop z vnútra pokutového územia. Prvú strelu múr hostí ešte dokázal zblokovať, lopta sa však odrazila presne na nohu nekrytého Vlašiča, ktorý ju pohodlne upratal do siete 3-1!  Po obdržanom góle tréner hostí vystriedal Augustína, ktorému sa zápas vôbec nevydaril, preskupil zostavu, ale žiadny veľký efekt to neprinieslo. Hostia pokračovali v platonickej hre po 16-tku a domáci si s prehľadom kontrolovali svoje vedenie. Druhý polčas priniesol pre divákov miestami až nudný futbal, kedy sa dlhé minúty na ihrisku nič nedialo. Vištučania neboli schopní ničím prekvapiť domácich a keď im postupne začali dochádzať fyzické sily, bolo prakticky dávno pred koncom zápasu o výsledku rozhodnuté. Domáci s prehľadom bránili, nikam sa neponáhľali, občas zahrozili rýchlym brejkom, z ktorého sa im ešte podarilo streliť jeden gól a dokráčali si k pohodlnému víťazstvu.

Vištuk svojím výkonom sklamal, predviedol veľké množstvo individuálnych chýb, niektorí hráči podali nesústredený odovzdaný výkon, ktorý nebol hodný úrovni V. ligy.  Fanúšikovia, ktorí merali cestu do Bratislavy, aby podporili svoje mužstvo museli byť ich vystúpením v tomto zápase veľmi sklamaní.

 

Odčiniť tento nepodarený zápas a ukázať fanúšikom lepšiu tvár budú mať hráči Vištuka možnosť o týždeň, kedy v domácom zápase v sobotu 17.9.2022 o 16:00  privítajú FK Vajnory.

 

 

Hráč zápasu: nevyhlásený

 

                                                     autor

Súvisiace články

V.liga BFZ (2023/2024) 8. kolo:  OŠK LÁB – TJ SLOVAN VIŠTUK  0 : 2

V.liga BFZ (2023/2024) 8. kolo: OŠK LÁB – TJ SLOVAN VIŠTUK 0 : 2

Včera odohralo naše A - mužstvo zápas 8. kola V. ligy BFZ ročník 2023/2024 na ihrisku domáceho OŠK Láb. V chladnom jesennom počasí, na ťažkom teréne nastúpili hráči Vištuka bez viacerých hráčov základnej zostavy, ale už s Martinom Duračkom, ktorý sa vrátil po vypršaní...

V. liga BFZ (2023/2024) 7. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK – ŠK LOZORNO 1 : 1

V 7. kole V. ligy BFZ ročník 2023/2024 sa na ihrisku TJ Slovan Vištuk predstavilo mužstvo ŠK Lozorno. Nováčik súťaže sa od začiatku ročníka prezentuje dobrými výkonmi a výsledkami, preto sa dal vo Vištuku očakávať zaujímavý zápas. Domáce mužstvo nastúpilo na zápas s...