NOVÉ POSILY

mar 16, 2022 | Archív

Počas zimného prestupového obdobia sa vedeniu nášho klubu podarilo doplniť hráčsky káder nášho A-tímu o nové posily. Veríme, že do mužstva prinesú väčšiu kvalitu na jednotlivé posty, zvýšia konkurenciu v mužstve a prinútia ostatných hráčov k svedomitejšej a tvrdšej práci na tréningoch, aby svojím prístupom a výkonmi zaujali trénerov a získali si miesto v základnej zostave v blížiacom sa štarte jarnej časti súťaže.

Naše mužstvo si v jesennej časti na vlastnej koži vyskúšalo, ako chutí 4. liga, do ktorej sme sa po rokoch snaženia konečne vlani prebojovali. Jednotlivé kolá nám jasne ukázali, že kvalita a šírka nášho hráčskeho kádra nie je dostatočná na účinkovanie vo vyššej súťaži. A keď sa pridali zranenia kľúčových hráčov, časté absencie spôsobené pozitívnymi výsledkami testov na COVID-19 a ďalšie iné výpadky, bolo zázrakom, že sme vôbec boli schopní nastúpiť na každý majstrovský zápas. Preto bolo nevyhnutné, aby sa cez zimnú prestávku vedenie klubu pokúsilo doplniť a posilniť káder, a vytvoriť tým základ konkurencieschopnosti nášho mužstva v jarnej časti súťaže s jednoznačným cieľom posunúť sa v tabuľke čo najvyššie a zabezpečiť si výhodnejšiu pozíciu po skončení súťaže, keďže má prísť k ďalšej reorganizácii súťaží organizovaných Slovenským futbalovým zväzom.

Počas januára sa nám podarilo osloviť viacero hráčov, o ktorých sme mali záujem, a po niekoľkých stretnutiach a rokovaniach sme úspešne dotiahli hosťovanie 7-tich z nich. Od všetkých očakávame veľký prínos kvality do súčasného kádra a taktiež novú energiu pri tréningovom nasadení.

Našimi novými posilami sú:

Matej Toman

Matej Toman

záložník z klubu OŠK Slovenský Grob

Daniel Melich

Daniel Melich

útočník z klubu Slovan Vidina

Martin Hromkovič

Martin Hromkovič

obranca z klubu OFK Dunajská Lužná

Matúš Bielik

Matúš Bielik

záložník z klubu OŠK Slovenský Grob

Dean Šranko

obranca z klubu SFM Senec

Róbert Dang Van

Róbert Dang Van

útočník z klubu Ho Chi Minh City

Sebastián Smoleňák

Sebastián Smoleňák

brankár z klubu SV Bindenmarkt (Rakúsko)

Zároveň sa z hosťovania v FC Slovan Modra vrátil talentovaný 17-ročný útočník Adrián Gura. Ten v prípravných zápasoch dostal od trénerov šancu, presvedčil ich svojimi výkonmi, že je pripravený na futbal v seniorskej kategórii a veríme, že sa stane plnohodnotným členom nášho mužstva.

Všetkých nových chlapcov v našom mužstve vítame, veríme, že sa im u nás bude páčiť, že svojimi výkonmi zaujmú našich divákov, aby ich čo najskôr prijali za svojich a že spoločne s ostatnými chlapcami v mužstve pozdvihnú úroveň futbalu v našej obci.

Držíme vám palce, chlapci!

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...