NŠK 1922 BRATISLAVA – TJ SLOVAN VIŠTUK 2:1

apr 23, 2022 | Archív

 

V  23.kole IV. ligy Bratislava nastúpilo dnes poobede mužstvo TJ Slovan Vištuk na ihrisku bratislavského klubu NŠK 1922. Vištučania nastupovali do zápasu v zmenenej zostave, pretože pre choroby, zranenia a kartové tresty nemohli počítať s niektorými hráčmi, ktorí pravidelne nastupujú v základnej zostave. O to väčšie bolo odhodlanie popasovať sa so súperom, s ktorým má Vištuk nepriaznivú bilanciu vzájomných zápasov a ktorého sa mu doteraz nepodarilo ani raz zdolať.

Začiatok zápasu bol veľmi opatrný z obidvoch strán, hra sa odohrávala v strede poľa bez výraznejších šancí pred bránami. Postupom času začali domáci získavať územnú prevahu, boli dôraznejší v osobných súbojoch, získavali väčšinu odrazených lôpt a postupne si vypracovávali náznaky šancí. Hosťujúci hráči pôsobili nervózne, zakríknuto, nedokázali podržať loptu na svojich kopačkách a dostávali sa pod tlak domáceho mužstva. V 18 minúte domáci nebezpečne ohrozili bránu Smoleňáka z priameho kopu, hosťujúci brankár ale presne mierenú strelu pod brvno akrobaticky vyrazil na roh. Následne domáci zahrávali sériu rohových kopov a po treťom z nich signalizovala obrana hosťujúceho mužstva loptu za bránkovou čiarou, na chvíľu prestali hrať, rozhodcovia nechali pokračovať v hre a po dvoch dorážkach z bezprostrednej blízkosti domáci útočník Roman Košik otvoril skóre zápasu 1-0! pre domácich.  Po otvárajúcom góle sa domáci ďalej tlačili pred bránu Vištuka, skúšali to najmä centrovanými loptami, s ktorými si ale spoľahlivá obrana hostí dokázala poradiť. Vištuku sa naďalej nedarila kombinácia, ojedinelé pokusy sa končili zväčša nepresnou prihrávkou, čo hosťujúcich hráčov stálo veľmi veľa síl, keďže museli často behať bez lopty a zvádzať o ňu veľa súbojov s urastenými domácimi hráčmi.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, domáci jednoduchými kombináciami prekonávali stred ihriska a dostávali sa do šancí, ktoré ale trestuhodne zahadzovali. V 65. minúte preťažená defenzíva hostí vyrobila hrubú chybu pri rozohrávke, lopty za zmocnil Filip Mravec a upravil na 2-0! Po druhom góle domácich hostia preskupili svoje rady, začali napádať domácich hlboko na ich polovici a vývoj zápasu sa začal meniť. Aktívnejšou hrou si Vištuk vytvoril štandardnú situáciu, z ktorej peknou hlavičkou k žrdi znížil Adrián Gura na 2-1!  Zrazu bolo vištučanov plné ihrisko, zatlačili domácich na ich polovicu, vyhrávali osobné súboje a domáci hráči začali brániť výsledok. 2 minúty po prvom góle sa vo výbornej šanci objavil opäť Adrián Gura, ale preváhal najlepší moment na zakončenie a na miesto strely z hranice 16-tky volil prihrávku, ktorú domáca obrana zablokovala. S blížiacim sa koncom zápasu tlak hostí silnel , ale do výraznejších šancí ich domáci nepúšťali. V 88.minúte zahrávali hostia priamy kop z rohu 16-tky a po šikovnom a nečakanom rozohratí  sa do lopty oprel  hrajúci tréner hostí Martin Hromkovič a strelou k žrdi vyrovnal na 2-2. Radosť hosťujúcich hráčov z vyrovnania však trvala len zopár sekúnd, pretože asistent hlavného rozhodcu na prekvapenie všetkých nepochopiteľne zodvihol zástavku a odmával neexistujúci ofsajd. Radosť vystriedalo sklamanie a emócie, za ktoré inkasovala štvorica hosťujúcich hráčov žlté karty. A keďže v prípade Martina Hromkoviča išlo o druhé napomínanie, musel odísť predčasne pod sprchy. Po upokojení emócií rozhodca pridal 3 minúty nastaveného času, počas ktorých došlo vo vnútri pokutového územia domácich k stretu, ktorý zaváňal faulom, ale rozhodca namiesto odpískania pokutového kopu ukončil zápas.

Hostia si teda odvážajú z Bratislavy prehru o gól, ktorá by sa dala podľa priebehu zápasu  nazvať zaslúženou. Musíme sa však vrátiť k záveru stretnutia a veľmi ostro skritizovať  rozhodcovské trio, ktoré svojimi nepresnými výrokmi vybočovalo z inak korektne hraného zápasu. Najmä 1.asistent rozhodcu Milan Bródy svojimi zásahmi hrubo ovplyvnil výsledok stretnutia. V prvom polčase nesprávnym postavením nevidel loptu za bránkovou čiarou pred prvým gólom domácich, nesprávne posudzoval súboje na kraji ihriska a opakovane vyzýval hlavného rozhodcu na udeľovanie trestov zásadne pre hosťujúcich hráčov. Svojim arogantným chovaním a nevhodnými zásahmi do rozhodovacích kompetencií hlavného rozhodcu Mareka Farkaša hrubo poškodil mužstvo Vištuka. Bolo by na mieste, aby delegát stretnutia ohodnotil takýto nedôstojný výkon asistenta rozhodcu vo svojej správe o stretnutí a aby sa ním zaoberala následne komisia rozhodcov. V opačnom prípade sa kompetentní nemôžu čudovať, že hráči a fanúšikovia takto poškodených mužstiev neudržia svoje emócie na uzde a môže prísť k zbytočným výtržnostiam, ktoré si nikto z nás určite nepraje.

 

V 24.kole nastúpi mužstvo Vištuka na budúcu sobotu 30.4.2022 o 17:00 v domácom zápase proti Obecnému športovému klubu Láb.

 

 

autor

Súvisiace články