TJ SLOVAN VIŠTUK – FKM KARLOVA VES BRATISLAVA 4:4

máj 9, 2022 | Archív

 

V uplynulom týždni odohrali mužstvá IV. ligy Bratislava dve kolá súťaže, v ktorých sa mužstvo Vištuka predstavilo najskôr v Bratislave, na ihrisku SDM Domino a včera pred svojimi fanúšikmi proti druhému mužstvu tabuľky FKM Karlova Ves Bratislava.

V stredu, po bezkrvnom a miestami odovzdanom výkone prehralo mužstvo Vištuka na ihrisku SDM Domino v Bratislave 3-1 a preto nastupovalo včera s odhodlaním odčiniť tento nepodarený výkon. V úvode stretnutia to však vyzeralo skôr na pokračovanie trápenia. Súper vysokým napádaním získaval veľmi ľahké lopty a už v prvej minúte mal obrovskú šancu na úvodný gól. Ten prišiel v 9. minúte po nenápadnej strele z rohu pokutového územia, ktorá doskákala až za chrbát prekvapeného Čajkoviča 0-1 ! pre hostí. Obdržaný gól domácich zobudil, odrazu boli ako vymenení, bolo ich plné ihrisko, veľmi dobre, organizovane bránili, prehusťovali priestor na svojej polovici, vyhrávali takmer všetky osobné súboje a získavali ľahké lopty, po ktorých vyrážali do rýchlych protiútokov. Už v 15. minúte zachytil najlepší hráč domácich Matej Toman chybnú rozohrávku hosťujúcej obrany a popod padajúceho brankára vyrovnal na 1-1! Vištučania povzbudení vyrovnávajúcim gólom začali dominovať, kombinačne rozkladať obranu hostí a veľmi rýchlo pridali ďalšie dva góly. Najskôr krásnou strelou z otočky do horného rohu brány v 15. minúte a o 5 minút neskôr z dorážky do opustenej brány po veľkom tlaku otočil najmladší hráč na ihrisku Adrián Gura na 3-1! pre domácich. Hostia nevedeli kam skôr skočiť, valil sa na nich útok za útokom. V 33. minúte úž bolo na ukazovateli skóre 4-1!, keď po individuálnej akcii Petrovského dorazil loptu do opustenej brány Martin Ďuračka. Ďalšie výborné šance domácich už ostali nevyužité, ale najmä prieniky Petrovského a strela Bielika, ktorou opečiatkoval žrď súperovej brány, volali po góloch. Hráči Karlovej Vsi sa s blížiacim koncom prvého polčasu pomaly otriasli z katastrofálnej pol hodiny, počas ktorej inkasovali 4 góly a začali hroziť aj pred bránou domácich. Vytvorili si dve veľmi dobré šance, ale do polčasového hvizdu rozhodcu sa im už znížiť nepodarilo. Po zmene strán sa vývoj stretnutia otočil o 180 stupňov. Prvú štvrťhodinu druhého polčasu domáci kontrolovali, stále boli nebezpeční na súperovej polovici, hoci si už  veľké gólové príležitosti pred bránou hostí  vytvárať nedokázali. Držali však súpera na dištanc a nepúšťali ho pred svoju bránu. Vývoj hry sa úplne zmenil od 60. minúty, kedy hostia po viacerých dorážkach znížíli na 4-2!  Od tohto momentu sa domáci začali strachovať o výsledok, nedokázali ostať kompaktní pri bránení, nedokázali udržať loptu na svojich kopačkách a opticky im začali dochádzať aj fyzické sily. Súper prešiel na nakopávané lopty hlboko pred domácu bránu, ktoré robili obrancom veľké problémy, a po ktorých sa hostia dostávali do tesnej blízkosti domácej brány. V 69. minúte po ďalšom závare pred domácou bránou už bolo 3-4! Hostia cítili šancu na obrat a nakopávali jednu loptu za druhou pred domácu bránu, kde to v tých chvíľach naozaj horelo. Udrieť však mohlo paradoxne na druhej strane. Striedajúci Melich podržal loptu, vyhral dôležitý osobný súboj so súperovým obrancom, prihral nabiehajúcemu Bielikovi, ktorý po krátkej kľučke napálil loptu druhý krát v zápase do žrde! Toto sa ukázalo zrejme ako rozhodujúci moment zápasu. Hostia by sa už zrejme ťažko spamätávali z piateho gólu, naopak, z protiútoku sa im podarilo vyrovnať. Domáca preťažená obrana nedokázala odkopnúť loptu spred svojej brány a po 2x tečovanej strele do protipohybu domáceho brankára bolo vyrovnane 4-4! Do konca zápasu ostávalo 10 minút a s domácimi to nevyzeralo dobre. Navyše keď bol po prísnej druhej žltej karte vylúčený Ďuračka, zubami – nechtami bránili remízu, ktorou nakoniec našťastie pre nich zápas aj skončil.

Remíza sa nakoniec javí asi ako spravodlivý výsledok, aj keď pre domácich je po výbornom prvom polčase veľkým sklamaním. Hostia si zaslúžia rešpekt, že sa dokázali otriasť z trojgólového manka a získať nakoniec vo Vištuku cenný bod. Divákom sa zápas určite musel páčiť, videli 8 gólov a hlavne domáci hráči im ukázali, že pri sústredenom výkone a dodržiavaní taktických pokynov dokážu byť konkurencieschopným štvrťoligovým mužstvom.

 

Nasledujúci zápas odohrajú hráči Vištuka v nedeľu 15.5.2022 o 17:00 na ihrisku ŠK Závod.

 

autor

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...