TJ SLOVAN VIŠTUK – TJ ČUNOVO 7:2

aug 11, 2022 | Archív

Po krátkej letnej prestávke, ktorá bola vyplnená reorganizáciou súťaží organizovaných Slovenským futbalovým zväzom, sa cez víkend rozbehla  prvým kolom novo nazvaná V. liga BFZ. Vzhľadom k organizovaným oslavám 90. výročia založenia klubu si TJ Slovan Vištuk svoj prvý zápas proti TJ Čunovo odložil a dohrával ho pred domácimi fanúšikmi včera od 18:00 hod.

Pred zápasom pani starostka obce poďakovala za zorganizovanie víkendových osláv a popriala obidvom mužstvám veľa úspechov v novej sezóne. Potom sa už naplno rozbehol úvodný zápas novej sezóny. TJ Slovan Vištuk nastúpil pod vedením nového trénera v obmenenej zostave oproti predchádzajúcej sezóne, pretože počas letnej prestávky prišlo k určitým zmenám v kádri, keď odišlo zopár hráčov do nových klubov a zároveň sa podarilo funkcionárom dotiahnuť do Vištuka nových hráčov, od ktorých očakávajú zvýšenie kvality mužstva. Po úvodnom oťukávaní sa obidvoch mužstiev sa začali presadzovať domáci kvalitnou kombinačnou hrou, ktorá sa od úvodu musela domácim fanúšikom páčiť. Prvé náznaky šancí ostali nevyužité, ale bolo len otázkou času, kedy padne prvý gól. K tomu dopomohla domácim chyba hosťujúcej obrany, ktorá v 22. minúte ponúkla loptu osamotenému Martinovi Ďuračkovi, ktorý na dva krát strelil prvý gól TJ Slovan Vištuk v novej sezóne 1 – 0 !  Za sedem minút bolo už 2 – 0 ! keď po rýchlej akcii po ľavej strane a priťuknutí od Petrovského strelil Ďuračka svoj druhý gól v zápase. Do konca polčasu sa ujala ešte jedna akcia domácich, keď z nemožného uhla prestrelil brankára hostí Richard Petrovský a upravil polčasový výsledok na 3 – 0 !  Po zmene strán pokračoval tlak domácich, ktorý priniesol ďalšie góly v sieti hostí. Postupne  zavŕšili svoje hattricky Richard Petrovský a napokon aj Martin Ďuračka, ktorý stihol streliť ešte aj svoj štvrtý gól v zápase. Domáci sa zabávali futbalom a nevýrazní hostia mohli byť radi, že gólov v ich sieti nebolo ešte viac. Po hromadnom prestriedaní v domácom mužstve síce strelili dva góly, ale to nič nezmenilo na tom, že z Vištuka odchádzajú s poriadnym výpraskom. Konečné skóre zápasu 7 – 2 ! pre domácich.

Úvodný zápas sezóny sa teda domácemu mužstvu podaril na výbornú. Liga však pokračuje v rýchlom tempe a svoje víťazstvo budú chcieť hráči Vištuka potvrdiť už v nedeľu, kedy nastúpia od 17:30 hod. na ihrisku v Závode.

 

  Hráč zápasu :  Martin Ďuračka

 

autor

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...