TJ SLOVAN VIŠTUK – TJ VEĽKÉ LEVÁRE 11:0

jún 27, 2022 | Archív

V nedeľu sa poslednými zápasmi skončil ligový ročník 2021-2022  IV. ligy  Bratislava.

TJ Slovan Vištuk zakončil svoju nováčikovskú sezónu zápasom na domácom ihrisku s už zostupujúcim TJ Veľké Leváre. Hostia pricestovali do Vištuka len s 11 hráčmi a zrejme v pozliepanej zostave, čo bolo na ich hernom prejave vidieť počas celého zápasu. V extrémne horúcom počasí nastúpili naopak domáci konečne takmer v kompletnom zložení (chýbal len brankár Smoleňák a obranca Šranko), čo sa im počas sezóny veľmi často nepodarilo. Domácich navyše hnala túžba vrátiť hosťom zahanbujúcu prehru z jesennej časti, kedy prehrali na ihrisku vo Veľkých Levároch  1-9.  Od začiatku zápasu bolo jasné, kto je pánom na ihrisku a otázkou ostávalo len akým gólovým rozdielom zápas skončí. Hostia počas celého zápasu ani raz neohrozili bránu domácich, ale napriek značnému rozdielu v kvalite im slúži ku cti, že odohrali celý zápas a neuchýlili sa k snahe o predčasné ukončenie zápasu, ku ktorým v týchto súťažiach za takýchto okolností často prichádza. Domáci si od prvej minúty zápas užívali, pekne a rýchlo kombinovali a predháňali sa v tom, kto z nich dá krajší gól. Do konca prvého polčasu ich stihli nastrieľať súperovi 4, keď sa postupne presadili Martin Ďuračka 2x,  Matej Toman a Igor Turinič. V druhom polčase sa výkonnostný rozdiel prejavil ešte viac, hosťom v horúčave dochádzali sily a dostávali gól za gólom. V domácom drese sa presadili aj sviatoční strelci ako Lukáš Velička, David Schmál a Róbert Dang Van. Medzitým skompletizovali svoje hattricky Martin Ďuračka a Metej Toman. Symbolickú streleckú bodku za sezónou a s najväčšou pravdepodobnosťou aj za svojou dlhoročnou hráčskou kariérou urobil v 90. minúte kapitán domácich Peter Peško, ktorý z pokutového kopu na dva krát stanovil konečný výsledok zápasu na rekordných 11-0!

Po konečnom hvizde sa domáci hráči poďakovali svojím fanúšikom za celosezónnu podporu a svojim gólostrojom ich najlepším spôsobom pozvali na novú sezónu, ktorá sa začne už zhruba za mesiac.

V konečnej tabuľke súťaže obsadil TJ Slovan Vištuk 12. miesto, čo je vzhľadom k postaveniu v tabuľke a problémoch, ktoré mužstvo malo po jesennej časti, veľmi slušný výsledok. Hráči ukázali, že dokážu byť v tejto súťaži vyrovnaným partnerom akémukoľvek  súperovi, čo by mal byť dobrý odrazový mostík do ďalšej práce a ďalších sezón.

Na záver sezóny 2021-2022 patrí poďakovanie všetkým členom vedenia klubu, členom realizačného kádra, trénerom mládeže,  hráčom a najmä fanúšikom za celoročnú  podporu a veríme, že všetci spoločne budeme aj v ďalšej sezóne posúvať náš klub TJ SLOVAN VIŠTUK smerov v pred!

                                                                                                          autor

Súvisiace články

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

„TRAGICKÝ“ týždeň zakončený treťou prehrou v rade

"Tragický" týždeň má za sebou A - mužstvo TJ Slovan Vištuk. Ešte pred 2 týždňami figurovalo naše mužstvo na prvom mieste v tabuľke a napriek nešťastnej strate dvoch bodov v nadstavenom čase zápasu v Lozorne nič nenasvedčovalo kolapsu, ktorý mal prísť. V nedeľu...