TJ SLOVAN VIŠTUK – TJ ZÁHORAN KOSTOLIŠTE 12 : 0

máj 14, 2023 | Archív

Po nepresvedčivom výkone a zbytočnej prehre v minulom kole v Lamači, nastúpili včera hráči TJ Slovan Vištuk na domácom ihrisku v ďalšom kole V. ligy BFZ proti tímu zo Záhoria z Kostolišťa.

Hostia sú v tabuľke o dve priečky za našim mužstvom, preto sa dal očakávať vyrovnaný zápas. Od prvej minúty bolo ale všetko úplne inak. Domáci po zmätkoch so zostavou nastúpili na zápas len s desiatimi hráčmi (chýbajúceho hráča doplnili na ihrisko až v prebiehajúcej 15. minúte), no napriek tomu už v 9. minúte vyhrávali 2 : 0 ! O obidva góly sa postaral po individuálnych akciách krídelník Benjamín Chobot, na ktorého rýchlosť a šikovnosť sa hostia nechytali celý zápas. Domáci sa neuspokojili s rýchlym vedením a vytvárali si šancu za šancou. Chobot v snahe dosiahnuť rýchly hattrick napálil loptu do brvna a v ďalších útokoch, kedy mohol voliť prihrávku lepšie postaveným spoluhráčom,  dva krát trafil len do brankára hostí. Ďalšie góly v sieti hostí boli len otázkou času. V 26. minúte sa presadil najlepší strelec domácich Rišo Petrovský a hostia boli radi, že odchádzali do kabín len s trojgólovým mankom. To však netušili čo ich čaká v druhom polčase. Dve minúty po začiatku druhého polčasu domáci definitívne zápas rozhodli, keď sa v rýchlom slede presadili  Martin Ďuračka, ktorý sa vracia po dlhom zranení a znovu Richard Petrovský. Hostia v zápase úplne sklamali, nedokázali si za celý zápas vytvoriť jedinú poriadnu šancu, nestíhali v strede poľa, kde ich domáci rozoberali jednoduchými kombináciami a rýchle výpady po krídlach boli pre nich smrteľné. Góly pribúdali ako na bežiacom páse. V 61. minúte premenil pokutový kop Daniel Čaputa, krátko nato predsa len skompletoval svoj hattrick aktívny Benjamín Chobot a po góloch Drahoša Ochabu a druhého hattrickového strelca Riša Petrovského bolo v 73. minúte už neuveriteľných 9 : 0 ! Domácim však stále nebolo dosť a do konca zápasu pridali ešte ďalšie tri góly. Dva z nich strelil brazílsky obránca Luan da Silva a demoláciu súpera dokončil svojim štvrtým gólom Rišo Petrovský.

Rekordný výsledok 12 : 0 potešil domácich divákov, avšak zároveň dal zamyslieť nad tým, či také výkony ako predviedli včera hráči z Kostolišťa patria do V. ligy.

Veríme, že hráči Vištuka si nechali nejaké góly aj do ďalších zápasov a už o týždeň v Lábe nadviažu na dobrý výkon zo včera.

 

 

                                                                                                                                           autor

Súvisiace články

Koniec jesennej časti V. ligy BFZ ročník 2023/2024

Koniec jesennej časti V. ligy BFZ ročník 2023/2024

Pred pár dňami sa skončila jesenná časť V. ligy BFZ ročník 2023/2024. Skončila sa veľkým úspechom nášho mužstva, ktoré po výborných výkonoch v druhej polovici úvodnej časti súťaže obsadilo najvyššiu priečku a prezimuje na čele tabuľky. V posledných štyroch kolách...

V.liga BFZ (2023/2024) 9. kolo, 10. kolo, 11. kolo

V.liga BFZ (2023/2024) 9. kolo, 10. kolo, 11. kolo

V. liga BFZ (2023/2024) 9. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK - TJ ČUNOVO 4 : 1 Góly: Gabriel Hernani Simon Jurčovič Filip Peško Leonardo da Silva V. liga BFZ (2023/2024) 10. kolo: LOKOMOTÍVA DEVÍNSKA NOVÁ VES - TJ SLOVAN VIŠTUK 1 : 2 Góly: Martin Duračka 2   V. liga BFZ...