TJ SLOVAN VIŠTUK – TJ ZÁHORAN KOSTOLIŠTE 12 : 0

máj 14, 2023 | TOPKY

Po nepresvedčivom výkone a zbytočnej prehre v minulom kole v Lamači, nastúpili včera hráči TJ Slovan Vištuk na domácom ihrisku v ďalšom kole V. ligy BFZ proti tímu zo Záhoria z Kostolišťa.

Hostia sú v tabuľke o dve priečky za našim mužstvom, preto sa dal očakávať vyrovnaný zápas. Od prvej minúty bolo ale všetko úplne inak. Domáci po zmätkoch so zostavou nastúpili na zápas len s desiatimi hráčmi (chýbajúceho hráča doplnili na ihrisko až v prebiehajúcej 15. minúte), no napriek tomu už v 9. minúte vyhrávali 2 : 0 ! O obidva góly sa postaral po individuálnych akciách krídelník Benjamín Chobot, na ktorého rýchlosť a šikovnosť sa hostia nechytali celý zápas. Domáci sa neuspokojili s rýchlym vedením a vytvárali si šancu za šancou. Chobot v snahe dosiahnuť rýchly hattrick napálil loptu do brvna a v ďalších útokoch, kedy mohol voliť prihrávku lepšie postaveným spoluhráčom,  dva krát trafil len do brankára hostí. Ďalšie góly v sieti hostí boli len otázkou času. V 26. minúte sa presadil najlepší strelec domácich Rišo Petrovský a hostia boli radi, že odchádzali do kabín len s trojgólovým mankom. To však netušili čo ich čaká v druhom polčase. Dve minúty po začiatku druhého polčasu domáci definitívne zápas rozhodli, keď sa v rýchlom slede presadili  Martin Ďuračka, ktorý sa vracia po dlhom zranení a znovu Richard Petrovský. Hostia v zápase úplne sklamali, nedokázali si za celý zápas vytvoriť jedinú poriadnu šancu, nestíhali v strede poľa, kde ich domáci rozoberali jednoduchými kombináciami a rýchle výpady po krídlach boli pre nich smrteľné. Góly pribúdali ako na bežiacom páse. V 61. minúte premenil pokutový kop Daniel Čaputa, krátko nato predsa len skompletoval svoj hattrick aktívny Benjamín Chobot a po góloch Drahoša Ochabu a druhého hattrickového strelca Riša Petrovského bolo v 73. minúte už neuveriteľných 9 : 0 ! Domácim však stále nebolo dosť a do konca zápasu pridali ešte ďalšie tri góly. Dva z nich strelil brazílsky obránca Luan da Silva a demoláciu súpera dokončil svojim štvrtým gólom Rišo Petrovský.

Rekordný výsledok 12 : 0 potešil domácich divákov, avšak zároveň dal zamyslieť nad tým, či také výkony ako predviedli včera hráči z Kostolišťa patria do V. ligy.

Veríme, že hráči Vištuka si nechali nejaké góly aj do ďalších zápasov a už o týždeň v Lábe nadviažu na dobrý výkon zo včera.

 

 

                                                                                                                                           autor

Súvisiace články

Hráč zápasu 25. kolo

Hráč zápasu 25. kolo

V 25. kole bol za najlepšieho hráča zápasu proti TJ Záhoran Kostolište vyhlásený strelec prvého hattricku v našom drese BENJAMÍN CHOBOT 

FK LAMAČ BRATISLAVA – TJ SLOVAN VIŠTUK  2 : 1

FK LAMAČ BRATISLAVA – TJ SLOVAN VIŠTUK 2 : 1

V sobotu popoludní nastúpili hráči TJ Slovan Vištuk na ďalší zápas prebiehajúceho ročníka V. ligy BFZ. Tentokrát cestovali do Bratislavy, na ihrisko domáceho FK Lamač. Prvý polčas sa odohrával za neustáleho dažďa, čo vyhovovalo rýchlym hosťujúcim hráčom, ktorí robili...