V.liga BFZ (2023/2024) 1. kolo: TJ JAROVCE BRATISLAVA – TJ SLOVAN VIŠTUK 1 : 5

aug 7, 2023 | Archív

Po letnej prestávke odštartoval cez víkend prvým kolom nový ročník V. ligy BFZ. 

 

Naše mužstvo TJ Slovan Vištuk zavítalo v prvom kole na ihrisko mužstva TJ Jarovce Bratislava, ktoré v minulom ročníku neúspešne účinkovalo v Majstrovstvách regiónu BFZ, odkiaľ po ročnom pôsobení vypadlo. Nevľúdne počasie, ktoré panovalo cez víkend v Bratislave predznamenalo, že to nebude ľahký zápas na úvod sezóny. Vo vytrvalom daždi sa zo začiatku hral opatrný futbal medzi šestnástkami. Ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť chybu a umožniť súperovi dostať sa do vedenia. Ťažký terén komplikoval kombinačnú hru, načo doplácali najmä futbalovejší hráči Vištuka.  V 15. minúte domáci dostali loptu pred pokutové územie hostí a po zmätkoch a neistých zásahoch obrany nikým nekrytý Uhler hlavou otvoril strelecký účet zápasu 1 : 0 ! Až po inkasovanom góle sa hostia konečne ukľudnili a začali predvádzať náznaky hry, ktorou by sa chceli prezentovať počas celej sezóny. V strede ihriska získavali lopty, jednoduchými kombináciami prečíslovali domácich a otvárali priestory pre rýchle kontry po stranách ihriska. Postupne sa začali rodiť šance pred bránou domácich a v 24. minúte Martin Duračka po rýchlej akcii strelou k žrdi vyrovnal na 1 : 1 ! Pár minút po vyrovnávajúcom góle zahodili hostia obrovskú šancu keď Kevin Gross po ďalšej krídelnej akcii napálil loptu do brvna a dorážku Igora Turiniča zázračne vykopol z bránkovej čiary domáci brankár. V 36. minúte sa už hostia ujali vedenia. Po individuálnej akcii a zaseknutí obrany domácich sa peknou strelou presadil druhý krát v zápase Martin Duračka 1 : 2 !  Do konca prvého polčasu boli domáci pod veľkým tlakom hostí, ktorým sa už ale ďalší gól do prestávky nepodarilo streliť. Po zmene strán sa výdatnejšie rozpršalo, terén sa stal ešte náročnejším, čo sa odzrkadlilo aj na kvalite futbalu. Hostia s prehľadom kontrolovali výsledok a domácich nepúšťali ani do náznakov šancí. Sami zopár príležitostí na zvýšenie svojho náskoku trestuhodne zahodili, čo udržiavalo domácich stále v hre. V druhej polovici druhého polčasu sa zápas definitívne zlomil. V 77. minúte zavŕšil svoj hattrick Martin Duračka, keď premenil pokutový kop nariadený za faul na neho 1 : 3 ! O pár minút sa situácia identicky zopakovala, no tento krát nedôraznú strelu z pokutového kopu Martinovi brankár domácich vyrazil. Domácim to na pár minút dalo nádej, nakopávali lopty pred bránu Pásztora, ale výraznejšiu šancu si nevypracovali. Naopak úplne otvorili obranu, do ktorej hostia podnikali jeden brejk za druhým. V 87. minúte sa rútili dokonca traja sami  na osamoteného brankára domácich a po nezištnej prihrávke Kevina Grossa už nebol problém pre Lea da Silvu upratať loptu do prázdnej brány 1 : 4 ! V úplnom závere sa ešte peknou strelou a gólom na 1 : 5 ! blysol striedajúci Ondrej Duračka a zavŕšil tak úspešný podvečer, v ktorom bratská dvojica Duračkových strelila spolu 4 góly hostí.

 

Góly:  Martin Duračka 3

           Leonardo Welliton Belem da Silva

           Ondrej Duračka

 

Mužstvo TJ Slovan Vištuk teda vstúpilo do nového ročníka súťaže jednoznačným a zaslúženým víťazstvom. Na svoj úspech bude chcieť nadviazať o týždeň, kedy v druhom kole nastúpi na pôde Slovenského Grobu.

 
                                                                                                                                                     autor   

 

Súvisiace články

Koniec jesennej časti V. ligy BFZ ročník 2023/2024

Koniec jesennej časti V. ligy BFZ ročník 2023/2024

Pred pár dňami sa skončila jesenná časť V. ligy BFZ ročník 2023/2024. Skončila sa veľkým úspechom nášho mužstva, ktoré po výborných výkonoch v druhej polovici úvodnej časti súťaže obsadilo najvyššiu priečku a prezimuje na čele tabuľky. V posledných štyroch kolách...

V.liga BFZ (2023/2024) 9. kolo, 10. kolo, 11. kolo

V.liga BFZ (2023/2024) 9. kolo, 10. kolo, 11. kolo

V. liga BFZ (2023/2024) 9. kolo: TJ SLOVAN VIŠTUK - TJ ČUNOVO 4 : 1 Góly: Gabriel Hernani Simon Jurčovič Filip Peško Leonardo da Silva V. liga BFZ (2023/2024) 10. kolo: LOKOMOTÍVA DEVÍNSKA NOVÁ VES - TJ SLOVAN VIŠTUK 1 : 2 Góly: Martin Duračka 2   V. liga BFZ...