V.LIGA BFZ (2023/2024) 16.kolo : TJ SLOVAN VIŠTUK – TJ JAROVCE BRATISLAVA 3 : 1

mar 18, 2024 | TOPKY

Po zimnej prestávke sa víkendovými zápasmi 16. kola rozbehla jarná časť V. ligy BFZ ročník 2023/2024.

Hráči TJ Slovan Vištuk sa predstavili pred domácim publikom v zápase proti bratislavskému klubu TJ Jarovce Bratislava. Cez zimnú prestávku neprišlo v kádri domácich k veľkým pohybom. Odišli Matúš Bielik do rakúskej nižšej súťaže, Igor Turinič na hosťovanie do Budmeríc a Róbert Dang Van.  Z hosťovania sa vrátili Ladislav Kubišta a Dávid Schmál. Zimná príprava mužstva prebiehala v domácich podmienkach, tréneri využívali pre naberanie kondície okolie futbalového štadióna a po dobrej minuloročnej skúsenosti sme aj túto zimu spolupracovali s mladým kondičným trénerom, ktorý raz týždenne pripravoval mužstvo v posilňovni v Senci. Mužstvo sa zúčastnilo zimného turnaja v Petržalke, kde absolvovalo 5 zápasov s bilanciou 2 výhry a 3 prehry. Týždeň pred začiatkom súťaže odohrali generálku na sezónu v domácom prostredí proti súperovi z Horných Salíb.

Nedeľný zápas sa za slnečného, ale chladného počasia začal minútou ticha za bývalých hráčov, trénerov a funkcionárov pána Krajčoviča a pána Granca, ktorí zomreli v priebehu minulého týždňa. Po smutnom úvode sa naplno rozbehla jarná časť bojov o prvé miesto v tabuľke.

Od úvodného hvizdu bolo na obidvoch mužstvách vidieť, že ido o prvý ostrý zápas. Na ihrisku bolo veľa nepresností, nesúrodých akcií a odohrával sa skôr boj o pozície ako pekný oku lahodiaci futbal. Domáci boli v úvode aktívnejší, vypracovali si zopár náznakov šancí, z ktorých najväčšiu spálil Martin Duračka, keď zoči – voči brankárovi prestrelil bránu. Hostia pôsobili rozhárane, v obrane boli neistí, ale vpredu nebezpeční. V 18. minúte sa domácim podarila z ničoho nič gólová akcia. V stredovom kruhu Martin Duračka priťukol loptu na Lea da Silvu, ktorý využil svoju expresnú rýchlosť, krátkou kľučkou sa zbavil dvoch obráncov a bežal osamotený na brankára hostí, ktorého prekonal rutinérsky strelou k pravej žrdi 1 : 0 ! Po strelenom góle sa očakávalo, že sa domáci ukľudnia a budú pevne držať taktovku zápasu vo svojich rukách. No nestalo sa tak. Naopak ako by sa uspokojili a čakali, že víťazstvo im príde samé. Hostia začali hrať agresívnejšie, čo im benevolentný rozhodca toleroval, pričom naopak domácim za podobné zákroky neváhal rozdávať žlté karty. V 38. minúte neodpískal v osobnom súboji evidentný úder lakťom do tváre domáceho Idrisa Lawala, neprerušil hru ani keď zostal ležať na trávniku, nechal hru pokračovať až pred 16 – tku domácich, kde prišlo k nedovolenému zákroku a z nariadeného priameho kopu po odrazenej lopte hostia vyrovnali na 1 : 1 ! Nervózny koniec prvého polčasu priniesol ešte strelu do žrde od Hernei Montera  a už len ďalšiu nepochopiteľnú žltú kartu len pre domáceho hráča po vzájomnej strkanici pri postrannej čiare. Do polčasovej prestávky išli teda mužstvá za nerozhodného stavu 1 : 1. Po prestávke sa obraz hry dlho nemenil. Hralo sa prakticky bez šancí, Hostia urputne bránili, tvrdými zákrokmi kúskovali hru a domáci sa nevedeli dostať do zápasu. Na tvrdú hru nakoniec hostia doplatili, keď sa po dvoch nevyberavých zákrokoch v priebehu dvoch minút porúčal z ihriska s červenou kartou Babjak. Dlhá presilovka zmenila obraz hry, domáci zatlačili hostí hlboko na svoju polovicu, ale z tlaku sa šance rodili veľmi ťažko. Strelami z diaľky to skúšali Hernei Montero, Martin Duračka aj Simon Jurčovič, no neúspešne. Centre z krídiel si zase dobre strážili vysokí obráncovia hostí. Rozuzlenie priniesla až záverečná 10 – minútovka. Na jej začiatku, v 81. minúte znovu Leo da Silva využil svoje rýchle nohy, predral sa až pred pokutové územie hostí, kde priťukol loptu Martinovi Duračkovi, ktorý technickou strelou ponad brankára strhol vedenie na stranu domácich 2 : 1 ! Domácim hráčom a aj fanúšikom padol veľký balvan z pliec, čo vyústilo okamžite do ďalšieho gólu. Hostia po obdržanom góle museli zákonite otvoriť hru keďže sa blížil koniec zápasu a to bola presne situácia pre najlepšieho hráča zápasu Lea da Silvu. Hostia stratili loptu na polovici domácich, rýchla prihrávka za obranu a Leo bežal sám na brankára hostí. Ten ho po kľučke fauloval, za čo dostal žltú kartu a z nariadenej penalty zavŕšil na konečných 3 : 1 ! Gabriel Hernani.

Ťažký úvodný zápas teda domáci zvládli, znovu sa vrátili na čelo tabuľky a môžu sa v pokoji pripravovať na ďalší zápas. V ňom o týždeň 24.3.2024 privítajú znova na svojom štadióne súpera zo Slovenského Grobu, ktorému majú čo odplácať.

TJ Slovan Vištuk – TJ Jarovce Bratislava  3 : 1

Góly:    Leonardo Welliton Belem da Silva